10 ZEELAND Ook nu de terrassen een paaruurperdag open zijn, blijft deze krant chef koks een podium geven. In de rubriek Zeeland Eet in 2021 vragen we ze hun signatuurgerecht te bereiden. Chef Sebas Dekker van brasserie De Zeezot in Westkapelle bereidt kabeljauw met asperges en dashi-botersaus. „Gasten komen hier speciaal voor terug." gedroogde tonijnvlokken en kombu, een smakelijk bruinwier dat veel in Japan en Zuid-Korea wordt gegeten, geeft het visge recht een Aziatische twist zonder overdre ven te domineren. Sebas: ,,Dashi bezit een mooie rooksmaak en zorgt tegelijk voor een zilte impressie." Terrasdak Sebas is blij dat het terras open is en vanaf 18 mei langer open mag. De Zeezot heeft het terras aan de voorzijde van het restau rant tijdens de lockdown aangepakt voor de heropening van de horeca. Het dak kan nu helemaal open. De chef verwacht dat het in de zomer storm zal lopen, net als vorig jaar. ,,Als de vakantieparken en cam pings vol zitten, zal het hier ook druk zijn. Daarnaast hebben we tijdens de lockdown ook een nieuwe klantenkring aangeboord. Ik heb onder meer een live kookshow ge daan. Gasten konden hier de boodschap pen afhalen en thuis live met mij mee ko ken. Dat trok nieuw publiek." Wie straks neerzijgt op het terras in Westkapelle treft een nieuwe kaart aan. Daarin speelt vegan een nog grotere rol dan voorheen. ,,We hadden vegan gerech ten in ons afhaalmenu. Die zijn vaak be steld, vooral door jongeren. Ik signaleer dat mensen bewuster, gezonder en minder zwaar willen eten. Vegan past daarin. Je kunt met groenten prachtige gerechten maken. Bijvoorbeeld door wortelen te pe kelen, te roken en te drogen. Je kunt er zo een soort worstje van maken. Daarmee onderscheid je je als als restaurant. Dus, kom ze maar proeven!" RECEPT Zelf doet Sebas Dekker een moord voor een goed visje, wat je ook verwacht bij de naam Zeezot. ,,Ik ben een echte visliefhebber. Een mooie zeetong of een heilbot, daar word ik blij van. Ik werk ook graag met kreeft en oesters. Vis en schaal- en schelpdieren zijn heerlijk, licht verteer baar en gezond. Ook vette vis vanwege de goede vetzuren." We aten al bij De Zeezot, toen nog als mystery guests. Steeds viel de perfecte cuis- son van de vis op. De chef van De Zeezot en zijn equipe hebben zich nog verder ver diept in een optimale en interessante be reiding van vis. Sebas volgde onder meer een masterclass bij chef-kok Nick Bril van The Jane, Sergio Hermans twee sterren restaurant in Antwerpen. ,,De dashi-bo- tersaus is in feite van Nick Brils hand. Mijn kabeljauwschotel is er een variatie op. Je wilt toch je eigen handtekening zetten." Kabeljauw met asperges en dashi-boter- saus is inmiddels een klassieker op de kaart van De Zeezot. Mensen rijden er spe ciaal voor om, zegt Sebas. ,,Het gerecht past ook mooi in het voorjaar. Er is nu volop kabeljauw. Ook zijn witte en groene asperges in deze tijd royaal beschikbaar, maar kabeljauw kun je ook met een andere garnituur opdienen." De dashi is een interessante verrijking van botersaus, waarin Sebas ook room en witte wijn giet. De Japanse bouillon van vrijdag 14 mei 2021 GO Topper is kabeljauw met dashi-botersaus Chef Sebas Dekker pre senteert het gerecht waar voor gasten steevast te rugkomen: ka beljauw met dashi-boter- saus, en deze keer asperges. FOTO DIRK-JAN Kabeljauw Ingrediënten: kabeljauwhaas (150 gram per per soon), zeekraalzout, broodkruim, limoenschil, milde mosterd, peterselie Bereiding: Pekel de kabeljauw 10 minuten en spoel af. Bak goudbruin en haal van het vuur. Hak de gewassen peterselie fijn. Meng dit met broodkruim en limoenschil. Smeer de vis in met mosterd en bestrooi met de broodkruimmix. Bak 4 a 6 minuten in de oven. Dashi-botersaus Ingrediënten: 75 ml saké of witte wijn, 50 ml dashi azijn, 20 ml sojasaus, 20 ml dashi bouillon, 30 ml lobbig geklopte slagroom, 100 gram ongezouten en 250 gram gezouten roomboter. Bereiding: verhit azijn, soja, sake/wijn en dashi azijn tot de alcohol verdampt, voeg de geklopte room toe, daarna blokjesboter. Breng aan de kook en ga er doorheen met een staafmixer. Frank Balkenende ▲Appetijtelijk stilleven. Sebas Dekker dresseert het vis gerecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38