WIM HOFMAN Wandeling 9 In Arnemuiden hebben ze in de kerk een astronomisch uurwerk dat de maanstand en de stand van hoog en laag water aangeeft, maar de kerk was dicht (het was maandag). In de lucht hingen dikke en don kere wolken. We hadden jasjes, maar het regende niet. paardebloemen en smeerwortel en dovenetels. Er stond ook beren klauw, maar die bloeide nog lang niet. en schrikdraad waar geen stroom op stond. een schuit die bezig was met fui ken. Een man spoot de netten schoon. Hij had niets gevangen. meer. Omdat het 's nachts hard ge regend had, stond er nogal wat wa ter op het pad en de grond was drassig. Het kon niet anders of onze schoenen en sokken werden nat. Er was ergens een dik schaap dat diepe en harde geluiden liet horen. De andere schapen die er stonden schrokken daar niet van. Ze waren die geluiden, die voor ons uiterst vreemd waren, wel gewend of ze dachten: dat hoort zo. Bij een bosje lagen veel takken op de grond. scheen de zon: we hoopten dat onze schoenen zouden drogen. We zagen de Oude Middelburgse ha ven, waar ze weinig aan hebben gehad. We volgden de dijk langs het kanaal. De bomen die erop stonden, leken dood, maar na goed kijken, meenden we toch een blaadje te zien. Dat het lente werd zagen we aan de boterbloemen en het frisse groene gras. De mei doorns bloeiden nog net niet, maar de bijen waren al wel nieuwsgierig. een bocht. Bij de spoorboom in Arnemuiden kwam net een trein voorbij die even geel was als onze bananenschil. Bij de spoorboom stond een bord met: er kan altijd nog een trein komen. Bij een speelveldje vonden we een afval- bak voor onze bananenschil. In Arnemuiden was het nog steeds erg stil. BRIEVEN GroenLinks Als GroenLinks deel uit gaat ma ken van de nieuwe regering kan de partij zich niet langer tooien met het etiket 'progressief (krant, 10 mei). Samenwerking in een brede coalitie met de veel grotere VVD en D66 zal in de praktijk be tekenen dat veel principes over boord moeten worden gegooid of zodanig gewijzigd dat ze voor de eigen aanhang onherkenbaar worden. Kijk naar de Duitse deel staat Baden-Württemberg waar de Groenen al tien jaar aan de macht zijn. Minister-president Kretschmann heeft de traditionele industrie, zoals Mercedes, Porsche en Bosch, geen strobreed in de weg gelegd en heeft zich tot dusverre weinig aan het klimaat gelegen laten liggen. Niet voor niets wordt deze minister-president dan ook de 'zwartste groene van Duitsland' genoemd. Voor het verkrijgen van macht moet je principes opgeven en daar hadden de Duitse Groenen kennelijk geen moeite mee. Het is te hopen dat het met GroenLinks niet zo ver komt. Albert Kort, Kapelle Vaccinatie Ik (61) ontving half april via mijn huisarts een uitnodiging voor de ie en 2e coronavaccinatie. Maar ik ben al gevaccineerd via mijn werk in de gehandicaptenzorg. Ook mijn vader (82) ontving een uit nodiging en ook hij is al gevacci neerd via de oproep 80-plussers. Ik vrees dus dat héél veel gevacci- neerden een derde, vierde, enz uitnodiging krijgen. En nu be richt de media over al die uitge nodigden die niet op komen da gen(krant, 11 mei). Nee, vind je het gek? Tannetje van der Wekken, Wissenkerke Statenleden 'Ik zit er niet om rijk te worden. Maar nu is het scheef', zegt Sta tenlid Harold van de Velde (krant, 5 mei) Er zijn zo veel scheve dingen in deze maat schappij. Denk aan de recente kinderbijslagaffaire en aardbe vingen in het noorden van het land waar de huizen op instorten staan, dat nog niet afgehandeld is. Denk aan alle vrijwilligers die onmisbaar werk doen voor hun sportclubs, ouderen bezighouden in verzorgingshuizen, eten rond brengen etc, die vaak niets krij gen, hoogstens een onkostenver goeding of een kilometervergoe ding als ze hun eigen auto moe ten gebruiken. Dat noem ik scheef en van een heel andere orde dan Statenleden die vinden dat ze te weinig belo ning krijgen voor hun werk voor de samenleving. Als Statenlid zou jij je werk moeten beschouwen als een erebaan, iets betekenen voor de gemeenschap. Een dag vrij nemen van jouw gewone baan en dan nog 800 tot 900 euro netto extra per maand overhou den, dat vind ik niet niets en ook niet scheef. Er zijn gezinnen die minder per maand hebben om van rond te komen, dus wat zeu ren de Statenleden. Sommigen mensen kennen geen schaamte. E. van Mourik, Kapelle Tandartsen Het dreigend tandartsentekort (krant, 6 mei) is niet alleen een Zeeuws probleem. In heel Neder land speelt deze problematiek. Er zijn meerdere oorzaken voor aan te wijzen, maar de belangrijkste is dat onze overheid al ruim 30 jaar de opleidingscapaciteit be wust klein houdt. Eind tachtiger jaren zijn drie van de vijf opleidingsplaatsen geslo ten. Alweer uit bezuinigingsover wegingen. Dat 40 procent van de werkzame tandartsen boven de 60 jaar oud is, heeft dus een aan toonbare oorzaak. Elk jaar wor- den honderden gemotiveerde Nederlandse aspirant-tandheel kundestudenten uitgeloot om dat er geen plaats voor hen is! Dat is jammer voor hen maar ook scha delijk voor de tandheelkundige zorg in Nederland. Simon Tom (tandarts), Zoutelande Elektrisch Enkele uitdagingen voor elek trisch rijden ontbreken (krant, 30 april). Zo ontbreekt de olifant in de garage; de brandveiligheid tij dens opladen. Bijvoorbeeld 30 au to's aan de stekker in een afgeslo ten of ondergrondse parkeerga rage. Of in de eigen inpandige ga rage met soms nog zonnepanelen met accubatterijen op zolder? Bij brand moeilijk te blussen, gevaar lijke branden, een garagekelder maar volpompen met water? Door accu's loodzware auto's van 1500 - 2000 kilo om een of enkele personen van 75 kilo te vervoe ren. Van nul tot 100 km in 5-8 se conden met soms 250-350 kilo watt (kW) op de wielen. Alleen omdat het kan? Grote snelladers van 250-350 kW langs de snelwe gen. Als er al 1000 auto's zo opladen is er een extra kerncentrale nodig. Tot 2035 is er hoofdzakelijk grijze stroom omdat biomassa twee keer zoveel CO2 uitstoot als gas. Elektrische auto's rijden zo nog jaren alleen maar op subsidie. Dit alles is zeker niet duurzaam. H. Steehouwer, Middelburg Corona Als ik lees over de zorgmedewer- kers die zich LETTERLIJK kapot werken om slachtoffers van deze verschrikkelijke pandemie te hel pen, krimpt mijn buik samen als ik tegelijk lees over het ongenoe gen van de mensen dat de Efte- ling niet opengaat en dat aapjes kijken er voorlopig niet in zit, he laas niets over wat zij willen bij dragen om dit mogelijk te maken. Nee, vaccineren is de oplossing. Maar als we de coronaregels res pecteren dan was de druk op de zorg allang veel minder geweest en was de Efteling al open en ook aapjes kijken mogelijk. Nb plaats van te klappen, de regels opvol gen dan help je de zorg pas echt. In diezelfde krant lees ik: 'Zeeuw rekent op steun buren bij ramp' (krant 1 mei). De corona- pandemie leert ons echter: 'Ieder voor zich en God voor ons allen'. Laten we hopen dat we nóóit een ergere ramp meemaken. Frits Sant, Terneuzen vrijdag 14 mei 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Langs de Veerseweg zagen we We moesten af en toe over gaas Op het Veerse Meer zagen we We volgden een pad langs het Op de grote kerk van Veere We aten een banaan en maakten Statenlid Harold van de Velde wil een hogere vergoeding voor Statenleden. foto dirk-jan gjeltema U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37