OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! mm'êiA de Wit* Verdachte neerschieten Kezban wil aanvullende verklaring afleggen Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 8 ZEELAND Hoe gaat het met je, wat kan er beter? Verdachte G.E. zit nog vast. Hij wordt aangeklaagd voor poging tot doodslag en wapenbezit. Hij was niet aanwezig in de Middelburgse rechtbank. In een reactie op de zit ting laat de familie van Kezban we ten benieuwd te zijn naar de inhoud van zijn verklaring. Tijdens het eer ste verhoor heeft hij verklaard dat het wapen per ongeluk is afgegaan, toen hij het wilde schoonmaken. Behalve de verdachte wordt ook Kezban opnieuw gehoord door re chercheurs. Dat was een wens van de verdediging. Tijdens het verhoor op 10 november, waarin ze korte antwoorden gaf, heeft de jonge vrouw verklaard dat ze zich van het schietincident niets kan herinne ren. Tijdens de laatste zitting wees haar advocate Nelleke Stolk er nog op dat ze zich bij een nieuwe ver hoor door de verdediging grote zor gen maakt om het welzijn van Kezban. De jonge vrouw verblijft nog altijd in een revalidatiecen trum en gaat met slechts heel kleine stapjes vooruit. De rechter commissaris heeft daarop besloten Kezban haar verhaal te laten doen in een voor haar neutrale, veilige setting. De rechtszaak komt naar ver wachting dit najaar voor. Op 6 au gustus is er opnieuw een tussen tijdse zitting. Moderne Perzische tapijten Berbers Vanaf dinsdag 18 mei krijgen ruim 52.000 Zeeuwen het verzoek of ze een vragenlij st willen invullen. Dat kan via de computer, maar het mag ook op papier. ,,Veel mensen vin den dat toch prettiger. En echt niet alleen ouderen. Als je al de hele dag achter een beeldscherm zit is het misschien wel prettiger om de lijst op papier in te vullen. Ik lees zelf ook graag de krant op papier", zegt onderzoeker Ruben De Cuyper. De 52.000 geselecteerde Zeeu wen vormen een forse doorsnede van de Zeeuwen van 16 jaar en ou der. Wie een half uurtje uittrekt voor het onderzoek, helpt mee om een goed en verfijnd beeld te krij gen van Zeeland in het algemeen en zijn eigen stad, buurt of dorp in het bijzonder. Elk ingevuld formu lier is een pixel in de foto die de on derzoekers maken. Hoe meer pixels, hoe scherper het beeld. Deelnemers hebben tot 28 juni de tijd om de enquête in te vullen en op te sturen. Inzoomen Het Centraal Bureau voor de Statis tiek verzamelt al bergen gegevens over Nederland en de Nederlan ders. Maar de Zeeuwen vormen slechts 2,2 procent van de Neder landse bevolking. De uitkomsten van de onderzoeken van het CBS hebben niet altijd de nuance die nodig als je wilt inzoomen op groe pen in de Zeeuwse samenleving of Zeeuwse regio's. Om in nog maar eens termen van digitale fotografie te spreken, het onderzoek dat de ZB Planbureau verricht heeft een veel hogere resolutie, waardoor je wel kunt inzoomen en details bekijken. Het moet de basis zijn om met mensen in gesprek te gaan Het CBS-onderzoek heeft voor grensprovincies als Zeeland het na deel dat niet over de grens gekeken wordt. Zo scoort Zeeuws-Vlaande- ren slecht als het gaat om bereik baarheid van voorzieningen, ter wijl die vlak over de grens wel te vinden zijn. Denk bijvoorbeeld aan de universiteiten en academische ziekenhuizen in Antwerpen en Gent. Leven in Zeeland 'Leven in Zeeland', heet het nieuwe onderzoek. Het is een voortzetting van de Staat van Zeeland, een meerjarig project dat in 2009 be gon. Elke vier jaar verscheen een nieuwe editie, de laatste in 2017. Het resultaat van 2021 kan gelegd wor den naast die uitkomsten van de voorgaande enquêtes. De jongste enquête bevat een aantal bekende thema's als wonen en werken, maar het gaat om meer, zegt De Cuyper: ,,Bij het opstellen van de vragenlijst hebben we ons de vraag gesteld: welke thema's zijn nu relevant. Zo is de energietransi tie een onderdeel geworden. Wat weten mensen hiervan, willen ze bijvoorbeeld hun woning van het gas halen of verder verduurzamen en kunnen ze dat ook?" Ton Brandenbarg is voorzitter van de klankbordgroep die tijdens het hele proces meekijkt met de on derzoekers. Die groep is breed sa mengesteld. Er zitten collega-on derzoekers in van het CBS, het So ciaal Cultureel Planbureau, het PON Telos, maar ook Zeeuwse overheden (gemeenten en provin cies), vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties, UCR en het bedrijfsleven. Papieren tijger Vijf onderzoekers van de ZB, on dersteund door een veldwerkbu reau dat de enquêtes uitzet, zullen alle gegevens op een rij zetten en analyseren. En dan? Een nietje door de paperassen met de boodschap veel leesplezier? ,,Zeker niet. Het moet geen papieren tijger worden", zegt Brandenbarg. ,,Het moet de basis zijn om met mensen in ge sprek te gaan. Zitten we op de goede weg? Wat moet er gebeuren om zaken te verbeteren?" De onderzoekers willen dat hun gegevens de basis worden voor overleg in 'werkplaatsen'. De Cuy- per: ,,We hebben straks zo'n rijke schat aan gegevens. Eind dit jaar kunnen we met de uitkomsten aan de slag." Wifféi 0031 164 24 22 16 vrijdag 14 mei 2021 De 27-jarige Domburger die ervan verdacht wordt Kezban Avci in augustus door het hoofd te hebben geschoten, wil een aanvullende verklaring afleggen. Zijn advocaat Mark Dunsbergen zei woensdag tijdens een tussen tijdse zitting dat gesprekken met de psychologen een 'nieuwe her innering' hebben losgemaakt. Wendy de Jong Middelburg ZB peilt mening 52.000Zeeuwen Beste inwoner van Zeeland, hoe gaat het met jou? Beter of slechter dan vier jaar geleden? Woon je een beetje naar je zin? Bevalt je werk je? Wat houd je bezig? ZB Planbureau en Bibli otheek van Zeeland steekt op nieuw de thermometer in de Zeeuwse samenleving. Theo Giele Middelburg - Ton Brandenbarg, voorzitter klankbordgroep Wat vinden de mensen van de stand van zaken in Zeeland? foto dirkjan gjeltema Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 0 WEBSHOP [fi? Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36