Hotelier Kloeg: 'Ik zie kansen waar anderen aan voorbijgaan' Vlissingse Ondernemers Centrale verhuist 6 Vergelijking lastig te maken vrijdag 14 mei 2021 Het betaald parkeren levert de gemeente Veere nog geen extra inkomsten op. Of dat een gevolg is van de coronacrisis en daar door minder bezoekers, het ma tige weer, de hoogte van de nieuwe tarieven of het meer ge bruik maken van de fiets is nog niet duidelijk. Emile Calon Domburg Wethouder Pieter Wisse (CDA) is in ieder geval wel tevreden. Hij wijst erop dat van de kant van de inwoners er nog maar weinig vra gen binnenkomen over het nieuwe beleid dat per 1 april van kracht is. ,,De invoering van het nieuwe par keerbeleid is goed verlopen. Veel mensen hebben een vergunning aangevraagd." We hebben dit voorjaar nog geen echte stranddag gehad -Pieter Wisse, wethouder De gemeente voert dit jaar langs de gehele kust betaald parkeren in. Om te beginnen in Domburg, Veere en Zoutelande. Ook zijn ta rieven van veel terreinen verhoogd. Volgens Wisse zijn er tot nu toe 2693 vergunningen uitgegeven zo dat inwoners of gratis of tegen een zeer gereduceerd tarief kunnen parkeren. Daarnaast zijn er al 1980 jaarkaarten a honderd euro ver kocht voor parkeren op de goedko pere terreinen langs de kust. Eerder dit jaar werd er nog volop geprotes teerd tegen dat tarief. Maar volgens Wisse zijn er nu al meer jaarkaarten verkocht dan in 2020 toen ze ruim dertig euro goedkoper waren. ,,Daar moet wel bij gezegd worden dat we nu meer betaald parkeerterreinen hebben waar de jaarkaart geldig is." De gemeenteraad koos voor een nieuw parkeerbeleid om dagtoeris ten mee te laten betalen aan de voorzieningen. De afgelopen we ken pakte dat nog niet succesvol uit als gekeken wordt naar de inkom sten in april 2019 en april 2021. In 2019 kwam er welgeteld 294.037 euro binnen aan parkeergelden bij de gemeente. Vorige maand was dat iets minder, 281.820 euro. De wethouder wij st er wel op dat die twee maanden niet met elkaar zijn te vergelijken. Om te beginnen was april 2019 qua strandweer een heel goede maand. ,,En nu hebben we nog geen echte stranddag ge had." Daar komt ook nog eens bij dat door de coronacrisis en de lock- down voor de horeca de beide maanden echt van elkaar verschil len. De wethouder hoopt dan ook dat er snel 'normale' maanden aan komen zodat hij dan veel beter kan zien wat het effect is van het nieuwe beleid. Wisse ziet in ieder geval dat een heel duur parkeerterrein in Dom burg, waar bezoekers 5,20 euro per uur moeten betalen, vaak vol staat. Maar hij kan nu nog niet zien of dat vooral bewoners zijn die daar gratis kunnen staan, of toch mensen die dat bedrag acceptabel vinden. De eerste twee weken van april werd er niet bekeurd. In de twee laatste weken zijn er 450 naheffin- gen opgelegd in de gemeente. ,,Dat valt erg mee." Michel Kloeg voor zijn nieuwe hotel in Dishoek. ,,Elke kamer heeft nu standaard een eettafel en twee stoelen zodat je daar fatsoenlijk kan ontbijten en dineren als het nodig is." foto lex de meester Kansen zien waar anderen aan voorbijgaan. Dat is de formule die hotelier Michel Kloeg uit Zoutelande hanteert bij het uit breiden van zijn keten. Emile Calon Dishoek De nieuwste loot is Hotel Zeeuws Licht in Dishoek dat gisteren om 12 uur de eerste gasten ontving. Tot anderhalf jaar geleden stond daar aan de rand van het dorp Hotel De Wijde Wereld dat door Kloeg is overgenomen, gesloopt en vervan gen door een luxer hotel met meer bedden. ,,Van 44 kamer en 88 bed den naar 69 eenheden met 192 bedden." De 31 hotelkamers en 38 hotel suites zijn verdeeld over drie ge bouwen die naar de kunstschilders zijn vernoemd die in de vorige eeuw het 'Zeeuwse licht' vonden: Henk Chabot, Piet Mondriaan en Jan Toorop. ,,En we zitten dit weekeinde en het komend pink- sterweekeinde al vol. Zeeland groeimarkt De slopers waren maart vorig jaar nog niet klaar met hun werk toen de coronacrisis ook in Nederland toesloeg en het land in een lock- down ging. Maar Kloeg zette de bouwplannen niet stil omdat hij ervan overtuigd is dat toerisme een groeimarkt is. ,,Onderzoeken geven dat ook aan. Tot 2030 blijft het voor Zee land met zo'n vijftig procent groeien ten opzichte van 2019. We gaan van 17,2 miljoen overnachtin gen naar 25 miljoen." Dat is ook de reden dat hij bij de realisatie van nog meer hotels betrokken is zoals de Timmerfabriek en Britannia in Vlissingen en Sint Jorisdoelen in Middelburg. Lachend zegt hij dat collega's van hem nu beseffen dat ze met de Timmerfabriek een kans hebben gemist. ,,Door niet de po tentie van dat gebouw te zien als hotel. .Alle 68 kamers zijn inmid dels verkocht aan investeerders. Daar komen ook tweehonderd bedden te staan." Nog niet alle kamers van Zeeuws Licht kunnen nu al wor den gehuurd. Dat heeft te maken met de stremming in het Suezka- naal van een aantal weken terug toen daar het containerschip Ever Given de doorvaart blokkeerde. De zonwering voor een aantal ramen zit daardoor nu nog ergens in de trein tussen Peking en Vlissingen. ,,Toen de Suezstremming enkele dagen oud was is besloten dat ma- teriaal voor ons hotel maar per spoor aan te voeren. We wisten toen niet dat die blokkade toch nog zo snel zou worden opgehe ven." Door de coronacrisis is de in richting van het hotel ook aange past. ,,Elke kamer heeft nu stan daard een eettafel en twee stoelen zodat je daar fatsoenlijk kan ont bijten en dineren als het nodig is." En hij vertelt ook dat er bewust voor gekozen is geen bureaus op de kamers te plaatsen. ,,Mensen die bij ons boeken komen voor de rust. En als ze toch per se op de laptop willen, zetten ze die maar op de eettafel." Dicht bij het strand De familie Rullens uit Made is een van de eerste gasten van het hotel in Dishoek. Het echtpaar en hun drie jonge kinderen arriveerden gisteren iets na het middaguur bij het hotel. Tom Rullens vertelt dat hij een paar weken terug tijdens een eer der bezoek aan Dishoek het hotel zag en dat hij en zijn vrouw toen besloten voor het eerste lange weekeinde te boeken. ,,Het ligt hier dicht bij het strand en de ka mers zijn mooi en ruim zodat we met z'n allen hier terechtkunnen." A Secretaris Ma- roes Raatgever (links) en voorzitter Jolanda van Boven pakken VOC-spul- len in om van het pand aan de Lange Zelke over te bren gen naar een nieuw 531 honk aan de Wal straat. foto lex de mees- 'Heel veel complimenten' kreeg de Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) in haar verblijf aan de Lange Zelke. Voorzitter Jolanda van Boven en secreta ris Maroes Raatgever hopen dat de VOC van haar nieuwe kan toor aan de Walstraat net zo snel een drukke en gezellige ontmoetingsruimte maakt. René Hoonhorst Vlissingen Een beetje weemoedig zijn ze. Maar dat de ondernemersclub moet ver kassen, verbaast Raatgever en Van Boven niet echt. ,,Dit is natuurlijk een prachtig pand voor een winkel. En nu de kap weg is, zien veel on dernemers de potentie van de Lange Zelke." Mooi Parfumerie is een voorbeeld van dat onderne- mersvertrouwen: de uitbater heeft het pand aan de ene kant van het VOC-kantoor ingeruild voor een twee keer zo groot pand aan de an dere kant van dé winkelstraat. Want dat de Lange Zelke weer dé winkelstraat van Vlissingen is of in elk geval snel wordt, staat vast, ver zekert Van Boven. „Vroeger bestond de straat uit twee delen, onder de kap en naast de kap. Nu wordt de winkelstraat weer een geheel. Ik hoor van veel winkelende mensen dat ze echt heel blij zijn met de op- knapbeurt die eraan komt." In het huidige VOC-kantoor strijkt bin nen een paar weken een modewin kel neer. Aanloop De VOC zelf kan voorlopig terecht in het oude pandje van L C Elek- tro aan de Walstraat 64. Van Boven hoopt de sleutel eind van de week te krijgen. ,,Dan verhuizen we begin volgende week en gaan we dinsdag 25 mei voor het eerst open in het nieuwe pand", kondigt Raatgever aan. Secretaris en voorzitter ver wachten ook op hun nieuwe stek - aan de rand van de Kleine Markt, recht tegenover de Sint Jacobsstraat - weer veel aanloop van onderne mers, binnenstadbewoners en win kelend publiek. HAARVERLIES EN (BEGINNENDE) KAALHEID Win zelfvertrouwen met één van onze haarwerken: 100% Europees haar dat natuurlijk voelt en beweegt. Ideaal draagcomfort. kapsalon I WA Parkeerkas Veere loopt nog niet over 1 TER Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34