Baudets politiek van de pestkop Politie roept via mobieltjes op verdachte plezierboten te melden Reservebandje 2 VAKANTIE REGELS EN BEPERKINGEN - Yes, op vakantie! Marco en Sabine hebben geboekt. Een week Gran Ganaria. ,,We gaan naar een luxe all- inclusive hotel, met een waterpark voor de kinderen. We kijken er zo naar uit!" Ook Bart heeft het geregeld: drie weken Frankrijk, maar Roos wacht nog even voor ze naar Portugal vliegt. ,,Per land wordt de grote vraag welke regels en beperkingen gaan gelden." de voorjaarsvakantie Commentaar Forum voor Democratie leek uit de as herrezen, maar nog geen twee maanden na de Kamerverkiezingen is de acht- koppige fractie alweer uit elkaar gevallen. Wybren van Haga, Hans Smolders en Olaf Ephraim, de nummers 2, 3 en 4, scheiden zich af en beginnen een eigen fractie. De steun aan de 5 mei-poster van Hulstenaar Koen Verha gen, met het statement dat onze vrijheid 75 jaar na de Tweede Wereldoorlog vanwege de coronaregels ten grave is gedragen, was voor Van Haga en consorten de druppel die de emmer deed overlopen. Ze zijn het zat dat partijleider Thierry Baudet willens en wetens ophef blijft veroorzaken. Alleen dan doen we iets dat betekenis heeft, schreef hij enkele dagen geleden op de site van de partij. Dus FVD zal ophef zijn - of zal niet zijn. Enjoy the ride. Afgelopen woensdag moest Van Haga zelfs excuses aanbie den voor zijn partijleider, die Kamerlid Jan Paternotte provoce rend een schouderklopje gaf, nadat de D66'er had geklaagd dat Forum zich niks aantrekt van coronaregels. Dat is de poli tiek van de pestkop en niet de 'Politiek van het gezond ver stand', zoals één van Baudets boeken is getiteld. De onvrede van Forum over de gevestigde politieke orde spreekt veel Nederlanders aan, maar door zichzelf keer op keer op een onfatsoenlijke manier buiten die orde te plaatsen, laat Baudet zijn eigen kiezers in de steek. Zij hopen op veran dering, hij ettert wat in de marge. Enjoy your vote. Afgelopen woensdag moest Van Haga zelfs excuses aanbieden voor zijn partijleider Baudet De politie Zeeland-West-Brabant zet de digitale banner in om ver dachte situaties in jachthavens en op het water op het spoor te komen. Dat gebeurt dit weekend ook rond Dinteloord. ,,Dure boten worden gebruikt om crimineel vermogen wit te wassen, maar ook voor het vervoer van drugs, mensenhandel, belasting- ALMANAK ontduiking en verzekeringsfraude", aldus de politie. Als mensen het gevoel krijgen dat iets niet in de haak is, verzoekt de politie dit te melden. Het gaat dan vaak om de combinatie van een duur jacht of speedboot in combi natie met eigenaren 'van wie je ver moedt ofweet dat ze geen legaal in komen hebben dat past bij een kostbare boot'. Specifieke misdrijven Het is niet de eerste keer dat digitale bannering wordt ingezet om het publiek op te roepen informatie te delen. In onderzoeken naar speci fieke misdrijven is dit middel vaker gebruikt, zoals begin dit jaar in een onderzoek naar drugs en corruptie in de Vlissingse haven. Hij is aan het wielrennen gesla gen en maakt zijn ritjes op de fiets van een vriend. Een prach tige koersfiets, alles zit erop en eraan. Tot aan het zadeltasje, met extra binnenband, aan toe. Althans dat was de gedachte. Gisteren, toen hij lek reed, werd hij uit de droom geholpen. Niks geen reservebandje. Niet ge treurd, er zaten ook nog ban- denplakkertjes in.... Opnieuw werd hij uit de droom geholpen. Het bleken namelijk vergeelde piepkleine verfrissingsdoekjes te zijn en dus moest hij de laat ste 6 kilometer naar huis lopend afleggen. Zeilbootje belandt op de keien Het ongelukje gebeurde rond kwart over acht. Het bootje kwam diagonaal tegen de houten afbake ning van de haveningang te liggen. KNRM-red- dingsboot Zeemanshoop schoot te hulp, net als boten van Rijkswater staat en Multraship. De Zeemanshoop heeft de opvarenden van boord gehaald. Er is niemand gewond geraakt. Gewonde bij vechtpartij Bij een vechtpartij op de Breeweg in Middelburg is dinsdagavond een 33-ja- rige man lichtgewond ge raakt. De politie heeft een 36-jarige Middelbur ger aangehouden. De po litie kreeg rond kwart voor acht een melding van een ruzie. In eerste instantie werden twee betrokkenen aangetrof fen en geboeid. Eén van hen bleek gewond, voor hem werd een ambu lance opgeroepen. De man hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Hij heeft aangifte gedaan. De ander is aangehou den als verdachte. De po litie doet nog onderzoek. VLISSINGEN Winkeldief op heterdaad betrapt Tot en met 15 mei geldt een negatief reisadvies voor het buitenland, maar vanaf zaterdag kleurt de we reldkaart land voor land van rood en oranje naar geel en groen. Dus we mogen weer? ,,Nou", sust Mar- tine Wakkee, dat is wel erg optimis tisch." De manager van Reisburo van Oeveren in Zierikzee is blij, maar jubelt nog niet, zegt ze. „Er zijn voorzichtig weer wat moge lijkheden. Maar het zijn nog hele Het is al sinds druk kleine stapjes naar een open we reld. Zaterdag wordt meer bekend over wat er kan." Natuurlijk merken ze bij Van Oe- veren iets van de grote vakantie koorts. ,,Ja, er wordt veel gebeld." Waar mensen dan zoal naar toe willen? „Vooral naar landen binnen Europa." Nog afgezien van waar je straks naar toe kunt, is dé grote vraag onder welke voorwaar den dat kan, waarschuwt Wak- kee. „Naar welk land je ook boekt, je moet goed kijken naar de voorwaarden en je realiseren welke risico's je loopt." Er is wel een groot ver schil met vorig jaar, stelt Martine Wakkee (foto onder) gerust: „Alles is meer door dacht. Reisorganisaties hebben een vervoersplicht. Dus je wordt echt terug naar huis gebracht. Gaat tij dens je vakantie een land op oranje, dan kun je hoogstwaarschijnlijk je vakantie afmaken." Maar als je dan terugkomt in Ne derland moet je in quarantaine, waarschuwt ze. ,,Je moet eigenlijk de quarantaine meenemen in de aanvraag van je vakantie bij je werkgever. Die stelt ook voorwaar den aan je vakantie." Of er een run komt, is afwachten. Wel gaat het reisbureau langer open en zet het meer mensen in. ,,Wel op afspraak. Dat houden we erin." Jawel, ze is zeker optimis tisch, maar ook genuanceerd. Haar advies? ,,Als mensen op korte ter mijn weg willen moeten ze echt za terdag afwachten. Maar zeker voor de mensen die vanaf juli weg wil len: lekker boeken." Marco en Sabine Salm uit Scha- rendijke hebben dus gekozen voor Gran Canaria. Een week, in oktober. „In de zomer kunnen we niet weg vanwege het werk. En we wilden toch in Europa blijven, het lijkt ons het veiligst", ver telt Sabine. „We denken dat het in Europa straks beter geregeld is dan in bijvoorbeeld Turkije." Bij Roompot gaat de telefoon na de persconferentie van het kabinet niet vaker dan ervoor. ,,Het is al sinds de voorjaarsvakantie druk", zegt woordvoerder Baptiste van Outryve (foto boven). De parken zullen in de zomer sowieso vol zit ten, zegt hij. ,,Het enige verschil dat we zien met voorbije jaren is dat het bijna alleen Nederlanders zijn die boeken in Nederlandse parken. Ook de Duitsers boeken volop in ei gen land." Ook hij waarschuwt. ,,We ver wachten dat de Duitse parken vol gende week open gaan, maar we weten nog niet onder welke voor waarden. Bovendien zullen die per deelstaat verschillen. Vergeet niet: als je naar het buitenland reist, moet je rekening houden met de regels in het land waar je naartoe gaat én met die in Nederland." De Zeeuwse Ma rieke Coppoolse van camping Bois-Gi- rault in Arrabloy (150 kilometer ten zuiden van Parijs) wacht met spanning af. ,,Wij krijgen best wel boekingen, maar nog niet volop. Ik weet dat er mensen in de startblokken staan zodra het mag. Er zijn er ook die hun twee vaccinaties hebben gehad en die ge woon komen." Mensen die bellen, boeken vooral voor augustus. ,,Ze hoeven nog niet te betalen, dus als een reis niet door kan gaan, hoeven ze geen zenuwen te hebben dat ze hun geld kwijt zijn. Als Frankrijk geel wordt, zou dat fantastisch zijn." vrijdag 14 mei 2021 II „Verdachte boot gezien? Tip ons!" Wie zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur rond het Veerse Meer is ziet deze boodschap van de politie op zijn smartphone, tablet of laptop verschijnen zodra je het internet opgaat. Theo Giele Veere Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een zeilbootje kwam woensdagochtend op een nogal onhandige plek terecht bij de Koop manshaven in Vlissingen. Het scheepje belandde naast de ingang op de keien. MIDDELBURG Een man (38) is woens dagmiddag in Vlissingen betrapt tijdens een win keldiefstal. Een voorbij ganger zag het gebeu ren en waarschuwde de politie. De winkeldief had drie tassen van een rek ge pakt en wilde daarmee uit de winkel aan de Walstraat lopen, zonder voor de spullen te beta len. Camera's in de winkel legden de diefstal vast. De politie werd inge schakeld en één van de agenten herkende de verdachte, die vervol gens thuis kon worden aangehouden. Boeken? Jeffrey Kutterink Zierikzee -Baptiste van Outryve (woordvoerder Roompot)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30