Danny staat weer op 1 Reimerswaal weer hoog op Zeeuwse én landelijke lijst Coronaregels en de paardensport Joeri Wisse en Theo Giele Goes Het aantal positieve testen nam toe tot 1147. Volgens de GGD zegt dit aantal niet alles. De stijging doet zich niet voor in de meest kwets bare groepen. Alleen in de leeftijds groep 11- tot 20-jarigen is nog sprake van een toename. ,,Het aan tal meldingen in andere leeftijds groepen stabiliseert of neemt af. Het aantal besmettingen onder de oudere leeftijdsgroepen blijft sta biel laag", aldus de GGD. Virusdeeltjes Ook verandert de groep mensen die zich laat testen. Het percentage po sitieve testen op het totaal aantal testen van de ene week is niet lan ger vergelijkbaar met voorgaande weken. ,,Daarom kijken we ook naar andere gegevens, zoals het aantal virusdeeltjes in het rioolwa ter en nieuwe ziekenhuisopnames. Als we al deze gegevens meenemen is het beeld betrouwbaarder en mo menteel positiever dan het stij gende vindpercentage doet lijken", aldus de GGD. Het kerkbezoek telt wel mee en waarom dragen ze daar niet overal mondkapjes? Met 161 nieuwe besmettingen in de afgelopen week staat Reimers waal wederom hoog op de Zeeuwse en landelijke ranglijst. PvdA-raads lid Marjolein Sinke vraagt om aan dacht voor de situatie. „Mensen schamen zich en vragen mij: wordt het niet eens tijd om in te grijpen? Ze maken zich grote zorgen. Ik vraag me steeds meer af: kunnen we niet meer doen?" Verantwoordelijk Sinke realiseert zich dat het lastig is. De landelijke overheid bepaalt de regels en mensen zijn verantwoor delijk voor hun eigen gedrag. Toch knaagt het bij haar. „Hoe zit het met de arbeidsmigranten? Dur- t ven ze te stoppen met werken als ze besmet zijn? Moeten we niet veel meer handhaven?" En dan de kerken. Een gevoelig onderwerp, weet Sinke. „Je komt aan de grondrechten van mensen. Maar het kerkbezoek telt wel mee en waarom dragen ze daar niet overal mondkapjes?" Afstand houden Burgemeester José van Egmond plaatste deze week een brief in de plaatselijke huis-aan-huiskrant. Ze wijst op de grote gezinnen en op de vele bedrijven in de voedselsector waar thuiswerken en afstand hou den lastig is. De GGD bevestigt dat Reimerswaal al langer kampt met clusters van besmettingen in agra rische en voedselverwerkende be drijven. De bevolkingssamenstel ling speelt ook een rol. Jonge leeftijdsgroepen Reimerswaal heeft een relatief jonge bevolking en grotere gezin nen. Een kleiner aandeel van de be volking is gevaccineerd. Het virus kan daardoor makkelijker versprei den. Omdat het virus vooral binnen de jonge leeftijdsgroepen rondgaat, vreest de GGD op dit moment niet voor veel ziekenhuisopnames en overlijdens. OOST-SOUBURG Danny Vera flikt het weer. Voor de derde keer op rij staat zijn liedje Roller Coaster op de eerste plek in de Zeeuwse Top 40. De vijftiende editie daarvan werd door Omroep Zeeland op Hemelvaartsdag uitgezonden. De Middelburger laat opnieuw grote Zeeuwse acts als Bl0f en Racoon achter zich. Met Oceaan wist Racoon ook drie jaar achter elkaar (2013-2015) de koppositie te pakken. Dit jaar eindigt dat liedje op 3. De tweede plek is voor Aan de kustvan Bl0f. Met zeven nummer 1-noteringen blijft dat liedje nog wel even recordhouder. 'Verenigingsactiviteit' is het magische woord' vrijdag 14 mei 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Corona: toename in leeftijd 11 tot 20 Terwijl in de rest van het land het aantal coronabesmettingen daalde, gingen de cijfers in Zee land vorig week omhoog. Meer besmettingen en een hoger per centage positieve testen. Maar aantallen zeggen niet alles, aldus de GGD Zeeland. Het beeld is positiever dan de cij fers doen vermoeden. -Marjolein Sinke (PvdA-raadslid in de gemeente Reimerswaal) FOTO BOAZ TIMMERMANS ZEELAND 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29