Nadal overleeft twee matchpoints Wat is het mooiste shirt van Nederland? 23 Van Vleuten wint ook in Navarra Den Bosch één zege van landstitel Van Driel haalt als enige cut DUBBELSLAG VAN ROUWENDAAL Win 1 van de 9 gedragen en gesigneerde Oranjeshirts. Stem nu op PZC.nl/mooisteshirt Oranje zijn we samen Wielrenster Annemiek van Vleuten heeft de koers Emaku- meen Nafarroako Klasikoa in Spanje op haar naam geschre ven. De 38-jarige renster van Movistar kwam na 128 kilome ter tussen Zudaire en Lekun- berri met een minieme voor sprong op landgenote Demi Vollering over de streep. De Italiaanse Elissa Longo Borg- hini werd derde. Van Vleuten en Vollering wa ren in het natte weer in de Spaanse regio Navarra al eerder met z'n tweeën ontsnapt, maar waren bijgehaald door vier wielrensters. Na een aanval in de slotkilometers leek Van Vleuten alleen op weg naar de zege, maar Vollering kwam nog heel sterk terug. De renster van Movistar moest alles geven om het gat te houden met de con currente van SD Worx en dat lukte net. Voor Van Vleuten is het de vijfde zege van het sei zoen. Heiner sluit WK af als achtste Hassan opent met 5000 m Succesvolle rentree Harden De hockeysters van Den Bosch zijn nog maar één zege verwij derd van de landstitel. De ploeg van trainer Raoul Ehren won bij Amsterdam het eerste duel van de finale van de play-ofiFs met 1-0. Frédérique Matla (foto) nam in het Wa- gener Stadion in de 20e minuut het doelpunt voor haar rekening. Ze haalde uit met haar backhand. Morgen is de tweede wedstrijd in Den Bosch en mocht Am sterdam die winnen, dan volgt zondag de beslissing op het complex van Den Bosch. De hockeysters van Den Bosch kunnen de twintigste titel in de clubhistorie pakken. In het seizoen 2018-2019 ging de titel naar Am sterdam, vorig seizoen was er door de uit braak van het coronavi rus geen kampioen. Sinds het seizoen 1997 1998 greep Den Bosch slechts drie keer naast de landstitel, die ook in 2008-2009 en 2012-2013 naar Amsterdam ging. De negenvoudig kampioen over leefde in de derde ronde twee wedstrijdpunten en knokte zich met 3-6, 6-4, 7-6 (3) langs de Ca nadees Denis Shapovalov. Nadal stond na het verlies van de eerste set in de tweede set met 3-0 achter, met een kans op 4-0. De Spaanse nummer 3 van de we reld won echter vijf games op een rij. In de derde set moest hij bij een 6-5-achterstand op eigen ser vice twee matchpoints wegwer ken. Voor Nadal verloopt het gravel- seizoen niet succesvol. Hij pakte weliswaar de titel in Barcelona, maar op de masterstoernooien van Monte Carlo en Madrid bleef hij in de kwartfinales steken. vrijdag 14 mei 2021 PC Rabobank LEKUNBERRI PORTO Zeiler Nicholas Hei ner is bij het WK zei len in de Finn-klasse voor de kust van Porto op de achtste plaats geëindigd. De Nederlander verbe terde zich daarmee vier plaatsten ten opzichte van de voorlaatste dag. De Nieuw-Zeelander Andy Maloney won in de Portugese stad. Heiner heeft zich al geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio. LOS ANGELES Atlete Sifan Hassan opent morgen haar baanseizoen met een 5000 meter in Los Angeles. De we reldkampioene op de 1,5 en 10 kilome ter staat op de start- lijst van de Track Meet, van de Ameri can Track League. NEW YORK James Harden heeft een succesvolle ren tree gemaakt in de Amerikaanse bas ketbalcompetitie NBA. Hij maakte 18 punten, leverde 11 assists en noteerde 7 rebounds voor zijn club Brooklyn Nets en droeg aanzienlijk bij aan de zege op San Antonio Spurs: 128-116. Harden ont brak 18 wedstrijden vanwege een hard nekkige hamstring blessure. AMSTERDAM SUTTON COLDFIELD Golfer Darius van Driel is de enige Nederlandse deelnemer op de British Masters die de cut heeft gehaald. Van Driel had op de tweede dag 70 slagen nodig voor de achttien holes en dat waren er vier minder dan op de openingsdag. Van Driel noteerde vier birdies en twee bogeys. Voor de golfers Lars van Mei- jel en Wil Besseling zit het toernooi er na twee dagen op. Van Meijel kwam tot een score van 71, maar was met een score van 77 matig be gonnen in Sutton Coldfield. Besseling komt dit weekend niet meer in actie na een ronde van 77 slagen, net als op woensdag. Zwemster Sharon van Rouwendaal heeft bij de EK in Boedapest ook haar Europese titel op de 10 kilo meter in het open water geprolongeerd. De 27-jarige Van Rouwendaal tikte na een lange eindsprint net iets eerder aan dan de Hongaarse Anna Olasz, die in de laatste ronde langszij was gekomen. De olym pisch kampioene van Rio 2016 op de 10 kilometer prolongeerde woensdag al haar Europese titel op de 5 kilometer. Toen tikte Van Rouwendaal na een machtig optreden met ruime voorsprong aan. foto afp ROME Rafael Nadal heeft op het masterstoernooi van Rome vroegtijdige uitschakeling met veel moeite kunnen voorkomen. Rafael Nadal. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23