II 21 Na zelfevaluatie voelt de mens achter Girowinnaar dat hij carrière wil voortzetten Mollema moet zege aan Mader laten Na vier maanden van bezinning keert Tom Dumoulin terug in het peloton. Zijn rentree staat gepland op 6 juni in de Ronde van Zwitserland. Maar een groter doel is er ook al: de olympische tijdrit op 28 juli. Hoe Dumoulin zijn passie hervond. een parasiet in zijn lijf. Maar je kunt er ook op een andere manier naar kijken: Dumoulin heeft de afgelo pen maanden alsnog best veel ge traind en zeker niet alle remmen losgegooid. Zijn optreden in de Tour de France van vorig jaar voelde voor de Nederlandse wielerfan misschien als een teleurstelling. Dumoulin blies zichzelf op in de Pyreneeën, maar wat hij daarna presteerde was toch echt bijzonder en het ultieme bewijs dat hij geen doorsnee sporter is. Dumoulin werd uitein delijk zevende in het klassement. Maar voor hem belangrijker: tijdens de slottijdrit naar La Planche des Belles Filles werd hij tweede achter de ontketende Tadej Pogacar. Een ontgoocheling en een bevestiging tegelijkertijd. De omstandigheden tijdens de olympische tijdrit in Japan zullen loodzwaar zijn: jetlag, hitte. Maar toch: Dumoulin rijdt in tegenstel ling tot veel andere deelnemers niet vlak daarvoor de Tour de France. Dat zou een voordeel kunnen zijn. Maar belangrijker voor nu: Tom Dumoulin is en voelt zich weer wielrenner. In elk geval tot en met de Spelen. Veel verder kijkt hij nu niet. GIRO Na bijna vier maanden in de luwte kwam Tom Dumoulin vorige week zélf met een uitgestippeld plan: de olympische tijdrit in Japan voelt voor de 30-jarige Limburger als een prachtig podium om zich weer als de topsporter Tom Dumoulin te presenteren. Met de Ronde van Zwitserland als voorbereiding en de koers waarin één van de grootste Nederlandse wielrenners op 6 juni zijn rentree maakt na vier maanden in de luwte. Die periode weg uit het peloton was zelfverkozen. Want de mens Tom Dumoulin was wel even klaar met de sportman Tom Dumoulin. Met de verwachtingen, met de druk, met de drukkende verant woordelijkheid om het voor ieder een goed te willen doen. De afgelo pen maanden nam hij de tijd om vragen voor zichzelf te beantwoor den. De belangrijkste: wil ik nog wel profwielrenner zijn? Het antwoord is duidelijk: ja. En dat antwoord komt voor de ploeg leiding van Jumbo-Visma, het team waar Dumoulin eind 2019 een veel besproken en lucratief contract te kende na een stukgelopen samen werking bij Sunweb, niet als een verrassing. Want langzaam kroop Dumoulin de afgelopen weken uit zijn schulp. Dat kon ook de buiten wereld allemaal zien. Vorige maand verstopte hij zich niet toen koers- directeur Leo van Vliet hem uitno digde als gast bij de Amstel Gold Race. Ja, een wedstrijd om de hoek bij Dumoulin. Maar toch, hij dacht op dat moment niet: een wieler wedstrijd? Daar wil ik even hele maal niets mee te maken hebben. Aan trainingsritjes plannen deed Dumoulin de eerste tijd niet. Of hij zin had om te fietsen bepaalde hij hoogstens de avond van tevoren. Of soms zelfs op de ochtend zelf. Maar de tochtjes kwamen er. Soms ging het hard, soms deed hij rustig aan. Soms fietste hij zelfs met een nieuw tijdritstuur, wat met terugwer kende kracht een teken aan de wand was. Met zijn maat en oud coureur Laurens ten Dam zat hij af en toe op de fiets. Ten Dam zag tij dens die tochtjes dat het plezier langzaam terugkeerde bij zijn oude ploeggenoot, tot hij gisteren uitein delijk klaar was om zijn terugkeer aan te kondigen. Ook oud-renner Karsten Kroon is een vriend van Dumoulin. Ze lopen samen hard op momenten dat Du- moulin daar zin in heeft. Tijdens die loopjes ging het vanzelfspre kend ook over zijn rentree in het wielerpeloton. Waar de Limburger de eerste weken gas terugnam en ter afwisseling ook af en toe op de Tom kreeg echt weer lol in het fietsen. Dan is er dus ook weer ruimte om verder te kijken mountainbike sprong, nam de fre quentie van de trainingsritjes op de racefiets dus toe. Het werd zelfs een soort sport op Twitter. Mensen die Dumoulin al trainend vastlegden en dat vervol gens deelden via social media. Kroon: ,,Tom kreeg echt weer lol in het fietsen. Dan is er dus ook weer ruimte om verder te kijken. Wel echt mooi om te zien dat hij weer plezier op de fiets had. De Olympi sche Spelen zijn een mooie uitda ging voor hem.'' Een uitdaging ja, dat is een understatement. Want hoe snel kun je een sportlijf na vier maan den relatieve rust weer klaarstomen om bij de beste wielrenners ter wereld te behoren? Want daar doet Dumoulin het voor. Een kleine tweeënhalve maand heeft de Lim burger nog voordat hij op het start podium in Japan wil staan. Daarbij nog aangetekend dat Dumoulin eerder ook al lang uit de roulatie was door een zware knieblessure en vrijdag 14 mei 2021 Tom wil weer én legt de lat hoog: goud in Tokio ASCOLI PICENO Bauke Mol lema (34) heeft naast de etap pezege gegrepen in de zesde rit in de Ronde van Italië. De renner van Trek-Segafredo moest op de slotklim mede vluchter Gino Mader laten gaan. De Zwitser van Bahrain Victori ous kwam na 160 kilometer in Ascoli Piceno solo binnen. Mol- lema werd in de slotkilometers bijgehaald en finishte als 31e op 2 minuten. Een kopgroep van acht renners met daarbij de later aangesloten Mollema kreeg zo'n vijf minuten voorsprong in het slechte weer in het eerste deel van de etappe. Nog vier vluchters, inclusief de Nederlander, hadden een marge van minder 3 minuten aan de voet van de slotklim. Op de niet al te steile beklimming van ruim 15 kilometer moest de Sloveen Matej Mohoric de kopgroep laten gaan en bleven Mollema, de Italiaan Dario Cataldo en Mader over. Op 3 kilometer van de streep moesten Mollema en Cataldo Mader laten gaan. De Zwitser hield op de streep net genoeg over om Bernal, Martin, Evene poel en Ciccone voor te blijven. Daniël Dwarswaard Rotterdam De Tour vorig jaar. Onder: Du moulin (l) rijdt op kop voor ploeggenoot Primoz Roglic. Boven: in actie tijdens de tijd rit naar La Planche des Belles Filles. FOTO'S ANP, COR VOS - Karsten Kroon (45)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21