Van Wonderen, Go Ahead Eagles en Deventer in extase door promotie 20 Meteen in je eerste seizoen als hoofdtrainer promoveren. Dat lukte Kees van Wonderen met Go Ahead Eagles. ,,Het hele seizoen flitste aan me voorbij.'' 'Hebben het weggegeven' De donderdagochtend is al halver wege als Kees van Wonderen thuis ontwaakt. Onder 'normale' om standigheden had hij op dit tijd stip op het trainingsveld gestaan om zich met Go Ahead Eagles voor te bereiden op de play-offs, die morgen van start gaan. Maar nor maal is niets meer in Deventer na de krankzinnige woensdagavond en -nacht. Dat voelt de oud-Feyen- oorder wel aan zijn hoofd. „Mis schien dat we over dit seizoen maar een boek moeten schrijven", zegt hij. ,,Absurd wat we hebben meegemaakt." Absurd was het in alle opzich ten. Het onthaal in Deventer, mid den in de nacht, waar duizenden aanhangers van Go Ahead hun club opwachtten na de 0-1 over winning bij Excelsior. Het feit dat promotiefavoriet De Graafschap voor de tweede maal op rij strui kelde, nu over Helmond Sport (0-0). Zoals Van Wonderen het eindeloze wachten op Woude- stein, nadat het vanwege hevige regen onderbroken duel in Doe- tinchem was hervat, ook nooit meer zal vergeten. Want, stelt de vijfvoudig international: ,,Je zit je zelf dan zo op te vreten. Het duurt maar en het duurt maar. Echt, dan kruipt de tijd voorbij." Vandaar de intense ontlading bij Van Wonderen, toen hij op een vi deoscherm op het veld van Excel sior zag dat in Doetinchem werd afgefloten. ,,Heel gek, ik kreeg spontaan een flashback naar 2002, DE GRAAFSCHAP toen we met Feyenoord de UEFA Cup wonnen. Toen hadden we ook genoeg tegenslagen overwon nen met elkaar. Na dat laatste fluit signaal in Doetinchem was het alsof het hele seizoen aan me voorbij flitste. De vreugde, de pijn, de saamhorigheid die altijd is ge bleven bij Go Ahead. Dat zijn zulke mooie momenten. Man, heerlijk gewoon." De busreis vanuit Rotterdam is daarna al net zo memorabel. Mee deinend op de klanken van Frans Duijts en John de Bever praten spelers over van alles. Over het prikkelende vooruitzicht op de IJs- selderby tegen PEC Zwolle. Over hun Helmond Sport-collega's, die als beloning van een Go Ahead- sponsor elke week hun auto mo gen komen wassen in Deventer, wanneer zij daar 260 kilometer reizen voor overhebben. Er wordt besmuikt gelachen om De Graaf schap-spits Ralf Seuntjens, die voor de ESPN-camera's verkon digde dat hij het maar schandalig vond dat Helmond Sport niet naar De Vijverberg was gekomen om volop aan te vallen. Maar er is vooral veel lof voor hem, Van Wonderen, de zo be scheiden trainer. Met een veel dunnere portemonnee dan De Graafschap en NAC is hij er maar mooi in geslaagd om rechtstreekse promotie af te dwingen. Openlijk prijzen spelers zijn kwaliteiten. Zijn planmatige manier van wer ken bijvoorbeeld. En het feit dat hij jeugd de kans durft te geven. ,,Het samen doen, dat tekent deze club", zegt Van Wonderen. ,,Als elftal samen aanvallen, samen ver- dedigen. En daarboven een orga nisatie die met Paul Bosvelt (technisch manager, red.) en Alex Kroes (directeur) begrijpt waar trainers en spelers zich prettig bij voelen. Deze club zit gewoon ge weldig in elkaar." Hij kijkt ernaar uit, zegt hij, vol gend seizoen in de Adelaarshorst weer tegen Ajax en PSV te spelen. En natuurlijk tegen Feyenoord, de club die zoveel gelijkenissen ver toont met Go Ahead Eagles. Dat heeft de als hoofdtrainer debute rende Van Wonderen wel ge merkt dit seizoen. ,,Die extreme emoties, al die mensen die wat te vinden willen hebben: het maakt het werken bij een volksclub lang niet altijd makkelijk. Maar als het goed gaat, zoals nu, is het extra genieten. Een hele stad die midden in de nacht rood-geel kleurt. Waar mensen elkaar huilend in de ar men vallen van geluk. Kippenvel gewoon, passend bij wat Go Ahead teweegbrengt in Deventer. Ja, dit zijn de clubs waar je bij wilt horen." PLAY-OFFS KKD vrijdag 14 mei 2021 Dennis van Bergen Deventer DOETINCHEM Na de 1-1 bij Jong Ajax vorige week miste De Graafschap ook de tweede en laatste kans op directe promotie. In eigen huis bleven de Doetinchem- mers tegen Helmond Sport steken op 0-0. ,,Je stelt je zo veel voor van deze avond'', zei aanvaller Daryl van Mieghem. ,,Als je wekenlang zo'n uit gangspositie hebt, mag je het niet zover laten komen. We hebben het weggegeven.'' Kees van Wonderen juicht als Bas Kuipers heeft gescoord tegen Excelsior (0-1). FOTO ANP Duizenden supporters wach ten na middernacht de spelers bus van Go Ahead op. foto anp Morgen, eerste ronde 16.30 uur NAC - FC Volendam (A) 18.45 uur De Graafschap - Roda JC (B) 21.00 uur Almere City - NEC (C) Donderdag 20 mei, halve finales 18.45 uur Winnaar B - Winnaar C (D) 21.00 uur Nr. 16 eredivisie - Winnaar A (E) Zondag 23 mei, finale 18.00 uur Winnaar D - Winnaar E Winnaar volgend seizoen in eredivisie Hoogst geëindigde club speelt thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20