Advocaat zet de VAR alvast op scherp was mijn meest emotionele goal' 4-2 19 nisterra was bij die kans de aange ver, maar ook de Colombiaan is de laatste weken naarstig op zoek naar zijn vorm van weleer. Aanvoerder Steven Berghuis, te rug na een schorsing, liet na de kans van J0rgensen eveneens een fraaie mogelijkheid liggen. Toen Kök^ü Feyenoord na ruim een uur alsnog naar 0-1 schoot, leek de buit toch nog binnen. Een goedkope straf schop van Jeroen Manschot na een duikeling van Ismail Azzaoui wierp de bezoekers echter weer ver terug. Een slotoffensief zat er niet meer in. Bij Heracles noch bij Feyenoord. Goede momenten Toch zag Advocaat voldoende pun ten die Feyenoord komende woensdag in de Kuip naar de finale op 22 mei moeten helpen. ,,Ik kan de jongens toch niets verwijten? Ik proefde echt een fris elan. Voor de rust waren we dominant en had den we goede momenten. De tweede helft bleek de kracht hier en daar weg. Dan vallen er een paar om. Zondag tegen RKC staat er niets meer op het spel. Dan kan ik bekijken wat we met spelers doen die fysieke ongemakken hebben. Het gaat om woensdag.'' ALMELO Dick Advocaat hekelde na de 1-1 tegen Heracles de VAR in Zeist. Luca Canti- neau had volgens de trainer van Feyenoord scheidsrechter Jeroen Manschot moeten redden in Almelo. Die gaf voor een buiteling van Ismail Az- zaoui een penalty, tot woede van Eric Bot- teghin en de trainer van Feyenoord. ,,Bot- teghin was echt woest'', zei Advocaat. ,,Er was niets aan de hand. Die gozer struikelde over zijn eigen benen. Dat vier man in Zeist dat niet corrigeren, onvoorstelbaar.'' Advocaat hoopt dat er in de play-offs scher per zal worden gehandeld door de arbitrage. ,,Als dit soort fouten worden gemaakt door een scheidsrechter en door al die mensen in Zeist, dan moeten ze echt op gaan passen. Ik heb het met Sparta in de play-offs meege maakt. Toen promoveerde Emmen en niet Sparta. Daar zijn wij uit en thuis bena deeld.'' ger, red.) al meteen op de stoep. Wat mooi was: John zei recht streeks tegen mijn vrouw, waar ik bij was: 'Denk alsjeblieft niet aan PSV. Denk niet aan de Champions League. Denk sowieso niet aan voetbal. Kijk alleen naar wat voor joü en voor jullie als gezin nu het beste is.''' ,,En wat zegt zij? 'Ik wil dat Eran weer aan het werk gaat bij jullie. En dat we als gezin zo snel moge lijk weer het normale ritme op pakken.' Echt, ik heb een bijzon dere vrouw, een fantastische vrouw. Ze is me voor het voetbal al over de hele wereld gevolgd, zelfs helemaal tot in China. Ik zou elke keuze van haar in deze situatie be grijpen en respecteren. Maar zij heeft beslist dat we blijven.'' ,,Er waren wel direct speculaties dat we zouden vertrekken. En an ders wel na dit seizoen. Maar mijn vrouw en ik staan er hetzelfde in: we laten stupid people niet ons le- Echt, ik heb een bijzondere vrouw, een fantastische vrouw ven bepalen. We zijn graag in Ne derland. Mijn contract loopt vol gend jaar nog door en beide par tijen zijn gelukkig. Dus ik ga ervan uit dat ik hier na de zomervakantie ook speel. Op dinsdag ben ik weer gaan trainen. De draad oppakken viel eerst niet mee. In de eerste twintig minuten heb ik denk ik alle ballen verspeeld (lacht). Het blijft door je hoofd spoken. Maar ook de spelers en de trainers gaven steun. We hebben goed over alles kunnen praten.'' ,,En dan vandaag deze overwin ning. Die brengt de belangrijke tweede plek nu heel dichtbij en daarmee de voorronden van de Champions League. Ik heb daar zelf goede ervaringen mee. Met twee Israëlische teams heb ik eer der het hoofdtoernooi gehaald. Je zou zeggen dat zoiets moeilijker is dan met een Nederlandse club.'' ,,Maar eerst dit seizoen goed afma ken. Zondag de laatste wedstrijd, in Utrecht, de eerste keer weer uit. Alles bij elkaar is het een zwaar jaar geweest, met een coronabe smetting, met een blessure. Ik ben zelfs een keer uit het vliegtuig ge haald tien minuten voor vertrek omdat ik Cyprus niet in mocht, terwijl ik toen alweer negatief was getest.'' ,,Hopelijk komen er nu weer be tere tijden. We onderschatten de situatie na de overval nog steeds niet. We gaan er alles aan doen om ons weer veilig te voelen in ons ei gen huis. Maar wat ik zeg: ik wil dat mijn vrouw en kinderen weer lachen. En vandaag heb ik ze dat zien doen. Ik heb meerdere be langrijke doelpunten gemaakt, maar dit was zeker de meest emo tionele goal.' vrijdag 14 mei 2021 GO terug naar de basis De Feyenoorders Nicolai Jörgensen (links), Eric Botteghin, Steven Berghuis, Rid- geciano Haps en Orkun Kökcü snappen niets van de beslis sing van scheidsrech ter Jeroen Manschot. FOTO PIM RAS Dick Advocaat wond zich op over de in zijn ogen falende VAR. foto epa -Eran Zahavi (33) PSV - PEC Zwolle 22. Mous (e.d) 1-0 29. Malen 2-0 34. Vertessen 3-0 54. Zahavi 4-0 4-1 69. Pherai 4-2 90. Lagsir Opstellingen Mvogo Mous Dumfries Lam 86. Piroe Van de Belt Teze Nakayama Boscagli 46. Viergever Bajselmani 70. Manuel Max 63. Obispo Strieder 46. Doue Vertessen 46. Rosario Saymak 84. Drost Van Ginkel Paal Sangaré Pherai Gakpo 62. Madueke Tedic 84. Lagsir Malen Clement Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19