Doelman Okoye is keer op keer goud waard voor Sparta II topscorer en degradant tegelijk Él 1-4 3-1 17 geldschieter cruciaal voor de Haagse club ■3ÜIL dig om ook aan de lonen van juni te kunnen voldoen. Dat de contracten van onder anderen Youness Mokhtar, Nasser El Khayati, Sha- quille Pinas, Martin Fraisl, John Goossens, Michiel Kramer en Bilal Ould-Chikh daarna aflopen geeft de club vervolgens wat financiële ruimte. Evenals het feit dat er dan niets meer aan de huurspelers be taald hoeft te worden. Geen hulp meer Zonder al die contracten wordt het iets makkelijker voor ADO om half juni een sluitende begroting aan de KNVB te presenteren. Een absolute must om de proflicentie te kunnen behouden. Iets dat de afgelopen ja ren alleen maar mogelijk was door dat de Chinese eigenaar garant stond voor het begrootte tekort. Maar als iets dit seizoen duidelijk is geworden, is het dat er uit China geen hulp meer komt. Zonder geldschieter en met de significant minder lucratieve Keu ken Kampioen Divisie als vooruit zicht gaat die sluitende begroting er dus alleen maar komen als ADO gi gantisch in de kosten snijdt. En dat is niet bepaald een situatie van waaruit je met volle vertrouwen kan bouwen aan een ploeg die om promotie naar de eredivisie speelt. Wil ADO snel terugkeren op het hoogste niveau, is het cruciaal dat er op korte termijn een nieuwe geld schieter wordt gevonden. Hoe lan ger dat duurt, hoe later ze in Den Haag kunnen beginnen met het aantrekken van een technisch ma nager en nieuwe spelers. Dus de kraker tegen Willem II mag voor het huidige seizoen cruciaal zijn ge weest, de belangrijkste periode voor de langere termijn begint nu pas. Sparta-FC Utrecht is al een poosje afgelopen als op sociale media een mooie foto opduikt van Maduka Emilio Okoye. Als een standbeeld rijst de doelman op uit Spangen, zo lijkt het. Alsof hij, die reusach tige goalie, de lichtmasten van het Rotterdamse stadion met één vin gerbeweging kan aanraken. Veel treffender kan de status van de Duitse Nigeriaan niet worden weergegeven. Okoye is, zo heeft hij ook tegen FC Utrecht (0-0) weer laten zien, de Koning van het Kasteel. ,,We hebben het met el kaar gedaan", zegt hij zelf. ,,Dat ik me kon onderscheiden, heb ik aan mijn team te danken." Het is zoals ze Okoye inmiddels kennen bij de Rotterdamse club. Als scouts nu nóg niet zien wat voor geweldige keeper hij is, zitten ze echt te snurken Zo dominant als hij zich in zijn doelgebied manifesteert, zo be scheiden is hij erbuiten. Toch zou een beetje meer bravoure hem al lerminst misstaan. Juist omdat zijn statistieken dit rechtvaardi gen. De 0-0 tegen FC Utrecht is al weer zijn tiende clean sheet van dit seizoen. En daarmee heeft hij ervoor gezorgd dat Sparta zich zondag, bij winst op Heerenveen, kwalificeert voor de play-offs om Europees voetbal. ,,En daar zijn we met zijn allen heel blij mee", zegt Okoye. ,,Dat verdienen de fans ook, ook al konden ze er de afgelo pen maanden nooit bij zijn." ,,Ik ben bij een hele fijne club te recht gekomen", zegt de doelman later. ,,Echt, ik ben zo blij bij Sparta." Grote vraag: hoe lang nog? Je hoeft geen keepers-weten schapper te zijn om te zien dat Okoye ook bij veel grotere clubs tot zijn recht zou komen. Dat laat ste beaamt zijn trainer, Henk Fra- ser. Die zegt: ,,Ik wil Maduka niet kwijt, nog voor geen tien miljoen. Maar ik ben ook realistisch. Als scouts nu nóg niet zien wat voor geweldige keeper hij is, zitten ze echt te snurken. Maduka is goud waard voor Sparta." Met Okoye tussen de palen lijkt inderdaad alles op zijn plek te val len. Tegen FC Utrecht maakt Sparta aanspraak op niets, maar pakt het dankzij de Nigeriaan toch een kostbaar punt in de strijd om Europees voetbal. Winst, zondag middag in Friesland, en de Span genaren weten dat ze in de eerste ronde van de play-offs de strijd aangaan met buurman Feyenoord. ,,Een prachtig vooruitzicht", glun dert Okoye. ,,En ook dan zullen we laten zien wat we nu al maan den bewijzen. Dat we heel moei lijk te verslaan zijn." reeks van nederlagen, die we niet meer konden repareren. Daarvoor hadden we niet genoeg persoon lijkheden." En dat VVV in de laatste veertien duels slechts één punt pakte, rekent de revelatie zichzelf ook aan. ,,Ik heb in die reeks ook weinig gescoord. Ik was mezelf niet." Het voelde niet alsof ik scoorde als we verloren. Het is een moeilijke dag Om de vrije val te stoppen, ver ving VVV, waar veldtrainer Jay Driessen het vooral voor het zeggen had, hoofdtrainer Hans de Koning door Jos Luhukay. Het mocht niet baten. De reddingsboei die vorige week tegen RKC nog in De Koel lag, werd slechts half gegrepen. Gia- koumakis beukte er in de Arena nog wel op los, hielp geblesseerde teamgenoten overeind, struikelde oog in oog met Maarten Stekelen burg en gleed alsnog zijn doelpunt binnen. Daarmee kon hij alleen niet voorkomen dat concurrenten Emmen en Willem II en tegenstan der Ajax, die VVV in oktober nog op een historische nederlaag (0-13) trakteerde, hem en zijn teamgeno ten naar de eerste divisie kegelde. Voor het eerst degradeert Gia- koumakis. 'It's fucked up', zei hij tot twee keer toe. ,,Ik kan het niet an ders verwoorden." De Griek, die bij VVV met zijn scoringsdrift uit groeide tot international, beseft dat hij een dubieuze primeur te pakken heeft. Nog nooit daalde de beste doelpuntenmaker van de eredivisie af naar het tweede niveau. Niet zoveel genoten ,,Ik heb nog nooit zo vaak gescoord, maar ik wou dat het ons handha ving had opgeleverd. Het voelde niet alsof ik scoorde als we verloren. Ik heb niet zoveel genoten van de goals als ik zou willen. Ik kan nu ook niet van deze prestatie genie ten. Het is een moeilijke dag." Een stukje verderop spreekt di recteur Marco Bogers van een dra matisch seizoen, dat om een stevige evaluatie vraagt. Ook financieel is het een hard gelag, met een begro ting die van acht miljoen slinkt naar een kleine vijf miljoen. ,,Maar we vallen niet om", verzekert Bo- gers. Wel heeft de bestuurder nog een goudmijntje achter de hand. Gia- koumakis gaat VVV deze zomer nog miljoenen opleveren. In vragen over zijn volgende bestemming heeft de Griek even totaal geen trek. ,,Ik heb geen zin om daar vandaag aan te denken." En VVV? ,,Ik weet niet of ik erbij ben, maar ik hoop en ben ervan overtuigd dat VVV snel terugkeert in de eredivisie." vrijdag 14 mei 2021 fwillemn) 0-1 5. Pavlidis 0-2 22. Pavlidis 0-3 40. Wriedt 69. Kramer 1-3 1-4 71. Nunnely Opstellingen Fraisl Muric Van Ewijk Owusu Janmaat Van Beek 58. Kemper Holmén Zuiverloon Köhn De Boer 46. Vejinovic Goossens 67. Gomelt El Khayati Adekanye 46. Mokhtar Arweiler 46. Kramer Besuijen Saddiki 68. Köhlert Llonch 74. Heerkens Pavilidis Nunnely Trésor 62. Selahi Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 0 Nog één wedstrijd, uit tegen SC Heerenveen, en dan kan Sparta zomaar in de play-offs om Europees voetbal staan. En die prestatie is voor een groot deel de verdienste van keeper Maduka Okoye, die gisteren tegen FC Utrecht (0-0) voor de tiende maal zijn doel schoon hield. ,,Hij is goud waard voor ons." Dennis van Bergen Rotterdam - Henk Fraser Maduka Okoye. foto pro shots/ STEFAN KOOPS - Georgios Giakoumakis (26) 10. Rensch 57. Haller 77. Kudus 1-0 2-0 2-1 7 6. Giakoumakis 3-1 Opstellingen Stekelenburg Kirschbaum J. Timber Pachonik Schuurs Swinkels Martinez Da Graca Rensch Schmitz 68. Klaiber 58. Arias Ekkelenkamp Guwara Klaassen Post 44. Taylor Machach Kudus 68. Roemer 79. Tadic Janssen Neres 58. Hupperts 79. Antony Giakoumakis Haller V. van Crooy Idrissi 68. Gravenberch Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17