Primeur voor Giakoumakis: Na degradatie uit de eredivisie is een nieuwe 16 ADO Den Haag danste het hele jaar op een vulkaan. Op sportief vlak viel de club daar door de nederlaag tegen Willem II vanaf. In bestuurlijk opzicht moet de komende tijd uitwijzen of we de club op korte termijn in de eredivisie terug zien. Kort Lukaku Xavi stelt rentree Bar$a uit FC Barcelona moet nog even wachten op de terugkeer van Xavi Hernandez. De Span jaard (41, foto) heeft zijn contract als coach van Al-Sadd verlengd. Volgens de Qatarese club blijft Xavi tot en met 2023 in Doha. Het nieuws strookt niet met de berichten in de Spaanse media, die de afgelopen dagen vol overtuiging meldden dat Xavi binnenkort zou terugkeren naar Bar^a, mogelijk om Ro nald Koeman te vervangen als hoofdtrainer. Van Dijk zet streep door EK Virgil van Dijk komt niet in actie op het EK. ,,Ik heb besloten om niet deel te nemen", zegt de Oranje-aanvoerder op de site van Liverpool. ,,Het doet pijn om het EK te mis sen en dat ik mijn land daar niet kan verte genwoordigen. Maar ik moet dat accepteren. Het is moeilijk, maar ik heb er vrede mee. Ik moet me richten op het nieuwe seizoen." Engelse CL-finale in Porto De finale van de Champions League tussen Manchester City en Chelsea wordt 29 mei niet in Istanbul gehouden, maar in de Por tugese stad Porto. Van beide clubs mogen 6000 fans het Estadio do Dragao (foto) in. De UEFA heeft even overwogen om de fi nale in Engeland te laten spelen, omdat twee Engelse clubs tegenover elkaar staan. De Britse regering weigerde echter om op de coronaregels uitzonderingen te maken voor de staf van de UEFA, sponsoren en VIP's. Flitsen EK Miljoen Of de degradatie een logisch gevolg was van het hectische jaar dat ADO Den Haag achter de rug heeft? Het was na afloop van de zeer pijnlijke 1-4-nederlaag tegen Willem II de meest gestelde vraag aan trainer Ruud Brood en verdediger Gianni Zuiverloon. Het antwoord liet zich raden. Natuurlijk had het meege speeld. Nu het doek eenmaal gevallen was, wilde niemand meer ontken nen dat alle spanningen voelbaar waren geweest. De onzekerheid of alle salarissen nog wel doorbetaald konden worden, berichten over rechtszaken tegen de grootaandeel houder, het was bij de toch al ge plaagde Haagse ploeg wel degelijk in de hoofden gaan spelen. Maar waarom ADO nu naar de Keuken Kampioen Divisie moet, hoe het zo ver heeft kunnen ko men, daarover is de afgelopen tijd al m zo veel gezegd en geschreven. Het is het gevolg van een periode, sinds de Chinese overname, waarin de club jaar in jaar uit veel meer uitgaf dan er binnen kwam. Totdat er een si tuatie overbleef waarin ADO zich op technisch vlak geen fout meer kon veroorloven. Vruchtbare toekomst En fouten werden dit seizoen juist volop gemaakt. Te veel huurspelers mislukten faliekant, te weinig win terse aanwinsten bleken fit genoeg om de ploeg structureel verder te helpen. En de jonge spelers waar mee de club aan een vruchtbare toekomst hoopt te bouwen, bleken nog lang niet goed genoeg om zich staande te houden in de eredivisie. Maar nu de degradatie een feit is, is een heel andere vraag veel rele vanter: wanneer zien we ADO weer in de eredivisie terug? De Haagse club danst namelijk al het hele jaar op een vulkaan. Niet alleen met het eerste elftal, maar vooral ook in de kantoren van het Cars Jeans Sta dion. Afgelopen week werd er met de verkoop van rechtsback Milan van Ewijk aan sc Heerenveen voor gezorgd dat de toekomst van ADO in ieder geval voor eventjes is vei liggesteld. Met de transfersom van bijna zes ton kan de Haagse club de salarissen van mei betalen en is er nog maar een klein beetje geld no- Even betwijfelt de perschef of de spits die dit seizoen zestig procent van de goals van VVV voor zijn re kening nam, nog voor de pers ver schijnt. ,,Hij zit er behoorlijk door- heen." Even later komt Georgios Giakoumakis, als één van de laatste spelers, uit de kleedkamer gesloft. Zichtbaar teleurgesteld en met een klein rugzakje om, schuift de Griekse goalgetter van lens naar kladblok en andersom. Overal krijgt hij dezelfde vraag: hoe kan het dat een laagvlieger het vege lijf niet weet te redden met een scherpschutter aan boord die alleen al goed was voor 26 treffers? VVV beleefde nog wel zo'n fijne jaarwisseling met een reeks van vijf duels waarin dertien punten wer den binnengeharkt. Juist daarna zag Giakoumakis het flink misgaan. ,,We dachten dat we nog vijftien wedstrijden konden genieten. Maar toen kwam er een Quote van de dag 'We misten de echte wil en de overtuiging om te scoren.' vrijdag 14 mei 2021 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Fans van Man United die 26 mei de Europa League-finale in Gdansk bijwonen, krijgen van de Poolse regering een uitzondering op de coronamaatregelen. Zij hoeven niet in Polen een test af te leggen of in afzondering. Een afgenomen test in eigen land volstaat. Paris Saint-Germain heeft de finale van het Franse bekertoernooi bereikt door Mont- pellier te verslaan na strafschoppen: 6-5. De tegenstander in de finale komt uit het duel tussen GFA Rumilly Vallières en AS Monaco. 24 Romelu Lukaku heeft het vie ren van zijn 28e verjaardag moeten bezu ren met een boete. De poli tie beëindigde een feestje in Milaan, waar 24 mensen bij waren. De spits van Inter over trad de coro- naregels in Ita lië. Hoewel de Belg Axel Wit sel (110 caps, foto) herstel lende is van een zware achillespees blessure, gaat hij toch mee naar het EK. Dat zei bonds coach Martinez op de VRT. 2,5 Derby County moet oud-spe ler Richard Keogh 2,5 mil joen euro beta len aan achter stallig salaris. Hij zou in 2019 ten onrechte zijn ontslagen wegens ernstig wangedrag. O Cl 0) Wanneer zien we ADO weer terug? Marijn Abbenhuijs Den Haag Vicente Besuijen, Abdenasser el Khayati en Youness Mokhtar (rechts) treuren na de degrada tie van ADO Den Haag. foto pro SHOTS/TOIN DAMEN Georgios Giakoumakis baalt tijdens het duel met Ajax. foto anp Een half jaar lang leek hij de Griekse verlosser, maar zelfs 26 goals van Georgios Giakouma- kis (26) bleken niet voldoende om VVV in de eredivisie te hou den. De topscorerstitel levert hem naast een transfer een du bieuze primeur op. ,,Mijn eerste doel was handhaven, niet top scorer worden'', stelde hij na de fatale nederlaag bij Ajax (3-1). Johan Inan Amsterdam —AZ-trainer Pascal Jansen over de 0-0 tegen FC Groningen. Zijn ploeg kan daardoor CL- deelname nu vergeten. lOG 1ST ICS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16