II 179.00 10 NIEUWS Israëlische grondtroepen vallen Gaza binnen, ook raketten vanuit Libanon Eid al-Fitr (Suikerfeest), de feestdag die het einde van de ramadan mar keert, is meestal een feestelijke tijd waarin gezinnen nieuwe kleren ko pen en samenkomen voor feesten. Deze keer werd het een dag van schuilkelders en de vrees voor ge weld. Moslimleiders hadden erop aangedrongen de gemeenschappe lijke Eid-gebeden thuis of in de dichtstbijzijnde moskee te laten plaatsvinden, in plaats van in de openlucht, zoals gebruikelijk is. Het geweld blijft escaleren. Israël heeft inmiddels vijfduizend reser visten gemobiliseerd langs de grens. Gisteravond laat (onze tijd) werd duidelijk dat Israëlische grondtroepen met luchtsteun doe len in de Gazastrook aanvallen, heeft het Israëlische leger gemeld op Twitter. Het was onduidelijk om hoeveel troepen het ging. Minister van Defensie Benny Gantz liet woensdag weten dat er 'geen einddatum' is voor de opera tie. Hamas dreigde met vergelding als Israël aanvalt. De laatste drie oorlogen tussen Israël en Hamas waren grotendeels beperkt tot Gaza, het verarmde en geblok keerde Palestijnse grondgebied. Ook de Israëlische gemeenschap pen aan de grens waren erbij be trokken. Maar deze keer hebben confrontaties en gevechten zich uitgebreid over grote delen van het land. Israël werd gisteren ook vanuit buurland Libanon onder vuur ge nomen met enkele raketten. Die We hebben het over jonge mensen zonder horizon, zonder dromen, werkloos zouden zonder schade aan te rich ten in de Middellandse Zee zijn ge stort. Het is nog onduidelijk wie er verantwoordelijk voor is. Hamas probeert zoveel mogelijk politieke munt te slaan uit een con flict dat een maand geleden begon in Jeruzalem. Daar demonstreer den jongeren tegen de dreigende uitzetting van tientallen Palestijnse families die plaats moeten maken voor Joodse kolonisten. Joodse na tionalisten zorgden voor extra spanningen, maandag, met een ge- plande mars op de Dag van Jeruza lem, dwars door Palestijnse wijken. Die mars werd uiteindelijk afgelast, tegen de zin van de organisatoren die een demonstratie planden vlak bij de Al-Aqsa-moskee. Hamas, de extreme islamitische organisatie die vanuit Gaza opereert, stelde een ultimatum als Joodse kolonisten zich niet zouden terugtrekken uit Palestijnse wijken. Kort daarop re gende het raketten en volgde Israëls militaire repliek. De Arabieren van de stad Lod, even ten zuidoosten van Tel Aviv, deden zich nu ook gelden in straat gevechten. Ze maken ongeveer een derde van de stadsbevolking uit en behoren tot de armste gemeen schappen in Israël. ,,We hebben het over jonge mensen zonder horizon, zonder dromen, die werkloos zijn en in een zeer moeilijke realiteit le ven", zegt Nasreen Haddad Haj-Ya- hya tegen persbureau AP. Ze is de directeur van het Arabisch-Joodse relatieprogramma bij het Israel De mocracy Institute, een onafhanke lijke denktank. Volgens haar was de woede van de afgelopen twee da gen niet gericht op Lods oude Joodse gemeenschap, maar op meer ideologische nieuwkomers. Op de achtergrond spelen tal van politieke ontwikkelingen. In de Pa lestijnse gebieden heerst ook veel onrust door geruzie tussen presi dent Mahmoud Abbas en Hamas. Het is onduidelijk hoe de gevech ten in Gaza de politieke toekomst van Netanyahu beïnvloeden. Hij wordt beschuldigd van corruptie en vecht voor zijn politieke leven. koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code Vanaf Luxe Zweefparasol met een diameter van 3M! Ook verkrijgbaar met hoes of parasolvoet Adviesprijs: €119,99 Luxe Tuinset met een Dubbele Zitbank, 2 Stoelen en een Geharde, Glazen Tafel Adviesprijs: €129,99 Nu slechts vrijdag 14 mei 2021 Geweld op islamitische feestdag Terwijl Israël reservisten samen brengt aan de grens met de Ga- zastrook blijven de raketaanval- len van Hamas en bombarde menten door de Israëlische luchtmacht doorgaan. Gister avond zijn Israëlische grond troepen Gaza binnengegaan. Bob van Huët Rotterdam/Jeruzalem - Nasreen Haddad Haj-Yahya, Israel Democracy Institute Een inwoner van de Gazastrook bekijkt de verwoesting. foto ap NU KOPEN DE GEHELE LENTE EN ZOMER GENIETEN: OP=OP Nu slechts: VanaF slechts Nu slechts XXL Regendouche met Afneembare Handdouche Eenvoudig te installeren Makkelijk wisselen tussen hoofddouche en handdouche dankzij de draaiknop Diameter van 3 meter biedt optimale UV-bescherming Gemakkelijk en snel in- en uit te klappen Geeft je tuin uitstraling; geniet van het buitenseizoen 10 paar Therapeutische Compressie' sokken Voor mannen en vrouwen Helpt tegen spataderen, zweetvoeten, reisbenen en andere vervelende pijntjes Adviesprijs: £299^)9 Adviesprijs: €199,99 Modern, comfortabel en ideaal voor in de tuin of terras Vervaardigd uit een hoogwaardig stalen frame Geeft iedere tuin of terras direct meer sfeer Industriële Hanglampen Staat prachtig in iedere stijl interieur Met trendy open design waardoor de gekozen lichtbron extra opvalt Magnetische Anti-Insecten Horren Past op alle standaard deuren Opent en sluit zichzelf direct dankzij magneetjes; ook geschikt voor huisdieren Adviesprijs: £59900' Adviesprijs: £99,99"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10