Geweld in Jeruzalem en Gazastrook laait snel op 9 betaalde seks maar hij had verteld dat hij 'was blijven zitten'. Pas later ontdekte Vincent L. dat Jesse aan wiet verslaafd was en dat hij pas 16 was. Toch bleef L. contact zoeken. ,,Omdat ik bezorgd om hem was." Wel was hij bang dat de ouders van Jesse ineens bij hem op de stoep zouden staan. Overstuur De zaak kwam in 2017 aan het rol len nadat de ouders van de jongen opvallende berichten op zijn tele foon hadden gevonden. De impact op het gezin was groot: de vader van de jongen was zó overstuur toen hij de berichten op de telefoon zag, 'dat hij zichzelf wilde doodrij den'. Jesse bood zichzelf op de dating- site Bullchat al vanaf zijn 14de aan, 'voor geld, voor drank en om stoer te doen'. Elf mannen tussen 38 en 61 jaar hadden gereageerd. Tegen zijn klanten zei Jesse dat hij 18 was. Ne gen mannen kregen straffen die va rieerden van twee weken tot dertig maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De zaak van L. liet veel langer op zich wachten van wege gesteggel over de schijn van belangenverstrengeling. Hoe moest het Openbaar Ministerie immers Vincent L. zegt dat hij nooit de be- een zaak objectief afhandelen tegen hoefte voelde om te checken hoe een ex-collega, die overigens van oud Jesse was. ,,Zijn verhaal klopte wege de verdenkingen per 1 januari bij de 'gespierde kerel' die ik zag." L. 2018 al was ontslagen? wist dat Jesse nog op school zat, De rechter doet 31 mei uitspraak. Israël laat weten drie leden van de Palestijnse Hamasbeweging, die de Gazastrook controleert, te heb ben gedood. Volgens Hamas is één van hun commandanten om het leven gekomen. Het Israëlische le ger zegt dat alleen militaire doelen in Gaza worden aangevallen. Lo kale journalisten melden op Twit ter dat Israël zich klaarmaakt voor een mogelijk grondoffensief. Hamas gaf Israël gisteren eerder op de dag een ultimatum. Als het land niet de veiligheidstroepen en kolonisten zou weghalen uit een Arabische wijk in Jeruzalem, zou Hamas in de aanval gaan. Daarna schoot de groepering naar eigen zeggen ruim honderd raketten af. Terwijl luchtalarmen loeiden in Jeruzalem en omstreken, ont ruimde de Israëlische politie het parlementscomplex en werden honderden Joodse gelovigen bij de Klaagmuur geëvacueerd. De ver gaderzaal van de Knesset, het Isra- elische parlement, werd met spoed ontruimd. Even later waren in de stad diverse explosies te ho M Honder den mensen zouden ge wond zijn geraakt door het geweld in Jeruzalem en de Gaza- strook. ren. Minister-president Benjamin Netanyahu meent dat Hamas 'de rode lijn' heeft overschreden en meldde dat zijn land 'krachtig zal antwoorden'. Washington riep alle partijen op de spanning te ver minderen en nieuwe burger slachtoffers te vermijden. Volgens het Palestijnse ministe rie van Gezondheid zijn in het noorden van de Gazastrook twin tig mensen om het leven geko men, onder wie negen kinderen. Over Israëlische slachtoffers door Palestijnse raketten was gisteren niets bekend. In delen van Jeruzalem vonden gisteren de hele dag botsingen plaats tussen betogers en de poli tie. Palestijnen gooiden met ste nen, terwijl de politie flitsgrana- ten, traangas en rubberen kogels gebruikt. Inmiddels zouden al honderden mensen gewond zijn geraakt, van wie sommige in le vensgevaar zijn. De politie meldde ruim twintig gewonde agenten. Het is al sinds vrijdag onrustig in de Israëlische hoofdstad, onder meer door de geplande uitzetting van zestig Palestijnse gezinnen in Oost-Jeruzalem. Die moeten plaatsmaken voor Joodse kolonis ten. Het hooggerechtshof moet zich daar nog over uitspreken. VlvujfrudrL. lojpveA hjir dinsdag 11 mei 2021 GO JERUZALEM Het geweld in Jeruzalem en de Gazastrook escaleert. Dagenlange protes ten van Palestijnen tegen de uitzetting van gezinnen om plaats te maken voor Joodse kolonisten zijn gisteren uitgelo pen op raketaanvallen tussen Israël en de Gazastrook. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9