Minder patiënten met corona in ziekenhuizen Jeangu's moeder weet nog niet of ze bij songfestival kan zijn II 5 dinsdag 11 mei 2021 Sportscholen verloren de afgelo pen maanden tot wel 30 procent van hun leden. experiment waren te weinig aanmel dingen, waardoor dat niet doorging. ,,Het heropenen met toegangstesten heeft absoluut niet onze voorkeur. We hebben al kunnen zien dat gasten niet staan te springen om zich te la ten testen voor hun bezoek'', reageert woordvoerder Steven van Gils. Toch zou ook dit park erin meegaan als het de enige manier is om de deuren te kunnen open. „Langer gesloten blij ven is veruit de slechtste optie." Noodplan Bij de sportscholen is die angst voor toegangstesten er niet. Daar is het slechtste scenario dat het kabinet tóch geen versoepelingen aankon digt. Of dat er maandag alsnog slecht nieuws komt. Daarom ligt er bij Da vid Lloyd in Utrecht ook een nood plan klaar, zegt manager Koppenol: ,,We willen sowieso een tent op de parkeerplaats zetten om lessen aan grotere groepen te kunnen geven. Misschien kunnen we dan meer bui tenactiviteiten aanbieden. We zijn al zo lang dicht, we hebben er zin in." De situatie in de zieken huizen wordt langzaam maar zeker beter. Het aan tal bedden waarop een coronapatiënt ligt, daalt sinds anderhalve week gestaag en ook de in stroom neemt af. Aan de OMT-norm voor versoepe lingen is echter nog niet voldaan. Sander van Mersbergen Den Haag Het kabinet is van plan vol gende week dinsdag verdere versoepelingen door te voe ren. Sportscholen en pret parken mogen dan weer open. Een definitief besluit volgt maandag: Rutte en De Jonge willen eerst zeker we ten dat de daling die nu zichtbaar is, ook wordt be stendigd. Het OMT heeft geadvi seerd met versoepelingen te wachten tot het aantal nieuwe ziekenhuis- en ic- opnames op weekbasis met minimaal 20 procent daalt. Dat is nog niet het geval, maar zeker op de ic scheelt het niet veel. Daar worden nu gemiddeld 40 mensen per dag opgenomen, 17 pro cent minder dan vorige week. Het aantal opnames op de verpleegafdeling ligt, met 228 per dag, 12 procent onder het niveau van vorige week. Er liggen nu 2487 coronapatiënten in het zie kenhuis. Eind vorige maand waren dat er nog meer dan Ook de besmettingscijfers vertoonden vorige week verbetering, maar de laatste dagen zit de klad er weer in. Twintigers zijn daar de oor zaak van, blijkt uit het coro nadashboard. In die leef tijdsgroep stijgt het aantal besmettingen de laatste da gen zeer sterk. Op 4 mei lag het aantal twintigers dat toen de eer ste ziektedag beleefde 24 procent hoger dan op 27 april. Bij andere leeftijds groepen daalde dat aantal in diezelfde periode juist. GGD's wijzen op de invloed van Koningsdag. Mensen die op 4 mei klachten kre gen, zijn mogelijk tijdens feestjes op die dag besmet geraakt. Bezoekers in Ouwehands Dierenpark en avonturenpark Hellendoorn tijdens eerdere testdagen en voorbereidingen in een sportschool van Fit for Free. fotos anp, robin utrecht Iets meer dan anderhalve week voor de finale van het Eurovisie Songfestival verkeert de moeder van de Nederlandse deelnemer Jeangu Macrooy nog steeds in onzekerheid of ze de show in Ahoy mag bijwonen. Eefje Oomen Rotterdam/Paramaribo Staat je zoon straks op het songfestivalpodium, weet je nog stééds niet of je het live mag meemaken. Jeannette John, moeder van Jeangu Macrooy, heeft nog geen groen licht om vanuit Suriname naar Nederland te vlie gen. Volgens de 53-jarige Jean- nette, die in Paramaribo inmiddels behoorlijk nerveus begint te wor den, hangt alles nog van de Neder landse regering af. ,,Er is vanwege corona een uitreisverbod voor Su- rinamers naar Nederland en daar kan alleen door de autoriteiten een uitzondering op worden ge maakt. Maar of ze die voor mij als moeder van Jeangu willen ma ken?'' Volgens haar stellen het ma nagement van haar zoon en om roep AvroTros alles in het werk om haar aanwezigheid tijdens de finale van het songfestival op 22 mei in Ahoy mogelijk te maken. ,,Maar ik zal, vrees ik, pas op het laatste moment horen of het lukt.'' Jeannette heeft al een ticket voor een vlucht morgen, maar kan de reis eventueel tot komende zater dag uitstellen. Later is niet moge lijk, vanwege de quarantaine plicht. ,,Ik moet net als andere rei zigers tien dagen in Nederland in quarantaine, maar dat kan korter als ik na vijf dagen een test doe en dan coronavrij ben.'' Of het kabi net voor haar met de hand over het Ik kan me haast niet voorstellen dat ik de show moet missen - Jeannette Johns hart zal strijken: ze weet het een voudig niet. ,,Zo iemand als Hugo de Jonge lijkt mij heel sympathiek, maar hij is ook iemand die zich ze ker aan de regels zal houden.'' Hoewel het reisschema behoorlijk krap begint te worden, houdt Je- annette hoop dat het 'op het laat ste moment' goed komt. ,,Ik zal eerlijk zijn: het piept en het kraakt, maar ik ben en blijf een heel opti mistisch mens en kan me haast niet voorstellen dat ik de show moet missen.'' Het is haar de afge lopen jaren altijd gelukt om de carrièrehoogtepunten mee te ma ken van haar zoon, die in 2014 voor het conservatorium naar Neder land verkaste. ,,Ik was erbij toen Jeangu zijn album in Hengelo uit bracht, ik was erbij toen hij zijn EP in Paradiso presenteerde, en ik was erbij toen hij in The Passion zat.'' Haar zoon in levenden lijve Jeannette Johns is nog in Pa ramaribo. FOTO IRVIN NGARIMAN steunen is voor haar cruciaal. ,,Ik heb al mijn drie kinderen even lief, maar Jeangu is van jongs af aan echt mijn knuffelkind: zo'n zoon, waarmee je als moeder hand in hand loopt. Jeangu vindt het zelf natuurlijk ook belangrijk, maar ik moet daar wel meteen aan toevoegen dat hij heus niet min der zal presteren als ik er niet ben. Hij gaat sowieso knallen. Daar is hij professioneel genoeg voor.'' Hoewel Jeangu's songfestivalin zending Birth of a new age bij de wedkantoren niet goed scoort, heeft Jeannette er alle vertrouwen in. ,,We moeten niet vergeten dat dit evenement uiteindelijk om het lied draait en Jeangu's lied heeft een heel krachtige boodschap die iedereen herkent. Het gaat over in jezelf geloven; ook als je ooit de underdog bent geweest.'' Jeangu's tante Maggie zal wél bij het optreden in Rotterdam zijn. Zij is nu nog in Suriname, maar heeft de Nederlandse nationaliteit dus kan (na de verplichte corona test) naar Amsterdam vliegen. Ook Jeangu's 90-jarige oma Ethel heeft de Nederlandse nationaliteit en kan in principe komen. Jeannette: ,,Maar zij wil alleen maar samen met mij vliegen.'' Noch moeder, noch oma heeft al een prik gehad. Jeannette heeft overigens zelf al corona gehad, in januari. ,,Ik was er gelukkig niet erg ziek van.'' Jeangu's vader - Jeangu's ouders scheidden toen hij jong was -kan niet komen omdat hij niet over het benodigde visum beschikt om naar Nederland te reizen. Jean- nette: ,,Die visa worden op dit mo ment ook niet uitgegeven.'' GO eindelijk open? 2700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5