Oehoe blokkeert ingang tot basisschool in Hulst II 6 Imke van Damme zwaait scepter bij pop-uprestaurant Foodjutters ■aïili Guido van der Heijden Terneuzen Imke van Damme, nu één van de vier compagnons van Westbeer, heeft de dagelijkse leiding van Foodjutters overgenomen. Hier mee volgt ze Edwin Herman op, die vorig jaar november besloot zijn contract met Foodjutters-initiatief- nemer Ivo Geernaert niet te verlen gen. Na een grotendeels vanwege corona mislukt jaar, koos Herman ervoor zijn aandacht te besteden aan zijn restaurant a Table in Axel. Mooie kans ,,Het is natuurlijk altijd een risico in de horeca", zegt Van Damme nuchter. ,,We zouden er echt niet aan beginnen als we er geen brood in zouden zien. We denken dat Westbeer en Foodjutters elkaar goed kunnen aanvullen. We heb- We zouden er echt niet aan beginnen als we er geen brood in zouden zien ben bij Westbeer zeker een zware tijd achter de rug. We hebben inge zet op afhaal en bezorging maar net als voor iedereen in de horeca was het lastig. Dit kwam op ons pad en het leek ons een mooie kans." Voordeel dat het vlakbij gelegen De Westbeer heeft, is dat er heel snel geschakeld kan worden tussen beide zaken. Is het in één zaak drukker dan kan personeel snel in springen. ,,Het zal geen kleine kopie van Westbeer worden", belooft Van Damme. ,,Het zijn verschillende za- ken en dat willen we graag ook zo houden. Westbeer is meer de plek waar je ook driegangenmenu's kunt eten. Foodjutters is meer voor kleinere gerechten of snacks. Daar stond al een mooie pizzaoven. We hebben les gekregen bij L'Arte delle Pizza in IJzendijke. Daar leerden we hoe we pizza's maken op oud Itali aanse wijze, zoals het hoort." Vrijheid ,,Hartstikke leuk hoe ze die samen werking met L'Arte delle Pizza hebben opgezocht. Daarmee heb- ben ze goud in handen", denkt Ivo Geernaert. Hij zette in 2017 voor het eerst Foodjutters neer aan de Ter- neuzense kust. Toen nog als tijde lijk pop-uprestaurant. Het moest anders, hip en een beetje kneuterig zijn, was zijn beeld. Geernaert eist nu niet dat de opvolgers alles pre cies zo doen als hem toen voor stond. ,,We hebben natuurlijk wel van tevoren gesproken of we bij el kaar passen. Het is een jong team met frisse kopjes. Ze hebben de vrijheid te doen wat ze willen." Aanvankelijk was Foodjutters een pop-uprestaurant dat na het seizoen steeds moest verdwijnen. In 2019 werd een grotere versie neergezet die vooralsnog mag blij ven. De gemeente Terneuzen heeft Foodjutters een vergunning gege ven voor vijf jaar. Daarvan zijn nu nog zo'n drie en een half jaar over. Imke van Damme is op zijn minst van plan die periode vol te maken: ,,Liefst langer." De oehoe is één van de grootste ui lensoorten ter wereld en heeft vlijmscherpe klauwen. Geen vogel waar je zomaar even langs liep. De kinderen moesten daarom omlopen naar de andere ingang of werden door hun ouders over het hek getild. En natuurlijk werd er van een af standje gekeken naar de enorme uil. ,,Dag uil!", riep een leerling. Toen ie dereen eenmaal binnen was, kwa men mensen langs om een foto te Ze kijkt hele dagen rond naar vogels en heeft altijd haar vogelboek bij zich maken. De uil bleef stoïcijns zitten, zelfs toen een brutale ekster hem in zijn veren pikte. De 9-jarige Nina uit Enschede heeft een topdag, zei haar vader Frank. Nina en haar broertje hadden nog vakantie en waren op bezoek bij familie in Zeeuws-Vlaan- deren. Ze hoorden over de oehoe en sprongen meteen in de auto. ,,Ze is helemaal gek op vogels", zei Frank. ,,Ze kijkt hele dagen rond naar vogels en heeft altijd haar vogelboek bij zich. Het is zeldzaam om zo'n uil te spotten." Nina zei niet zoveel maar keek, met vogelboek in de hand, vol bewondering naar de oehoe. ,,Echt heel mooi", zei ze blij. Uiteindelijk vloog de oehoe tóch op en streek neer op het dak van een schuurtje, vlak bij school. De dieren ambulance werd al door de school gebeld, maar de uil vangen lukte niet. Oehoes komen in Nederland nauwelijks voor in het wild. Er zijn, voor zover bekend, twee ontsnapte oehoe's uit de regio die zo nu en dan gesignaleerd worden in de om geving van Hulst. dinsdag 11 mei 2021 Imke van Damme, een van de compagnons van De Westbeer, heeft nu het vlakbij gelegen Foodjutters onder haar hoede genomen. foto gianni agosti Westbeer neemt buurman over Foodjutters heeft wel heel dicht bij huis een nieuwe uitbater ge vonden: Brasserie Westbeer, nog geen halve kilometer van het Terneuzense pop-uprestau- rant vandaan. -Imke van Damme, Foodjutters Een oehoe zorgde gisteroch tend even voor opschudding bij basisschool de Nobelhorst in Hulst. De vogel was neergestre ken op het hek waarlangs peu ters en kleuters naar binnen moeten. Nina (9) kon haar geluk niet op: ,,Dit is écht heel mooi." Sophie Stockman Hulst - Frank, vader van Nina Een oehoe blokkeert het toegangshek tot basisschool De Nobel horst, een van de juffen maakt er een foto van. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53