Oehoe blokkeert ingang tot basisschool in Hulst II 'Zorg dat centrum Goes ertoe blijft doen' 6 Bewoners vragen drempels, gemeente heeft geen geld Volgens Van Pelt is dat nu een ge vaarlijke straat. ,,Het zijn voor een deel de bewoners zelf die te hard rijden'', zegt hij. ,,Maar met name bezorgbusjes zorgen de laatste tijd voor overlast.'' Buurtgenoot Jim Moor, die zich met een handvol an deren achter Van Pelt heeft ge schaard, knikt. ,,Die moeten veel pakketjes bezorgen in weinig tijd, dus scheuren ze bijna allemaal door de straat.'' Van Pelt: ,,En de ge meente maakt dat mogelijk!'' Wat is er aan de hand? Net als veel andere straten in de wijk Ou verture is de Glenn Millerlaan een woonerf. Dat betekent dat er maxi maal vijftien kilometer per uur mag worden gereden. Maar het is een vrij brede en bovendien kaarsrechte straat. De enige obstakels zijn een paar eilandjes met een paaltje erop. Die helpen volgens Van Pelt hele maal niks om de snelheid te rem men. Hij wil graag een paar stevige drempels in de straat. ,,Ik wil ze desnoods zelf betalen'', zegt hij. ,,Maar dat wil de gemeente niet.'' Door het ontbreken van een trot toir komen mensen direct vanaf hun eigen oprit op de straat terecht. Dat geldt dus ook voor kinderen die op hun skelter of driewieler de hort op gaan. Het is volgens Van Pelt en Moor levensgevaarlijk als op zo'n moment een auto met hoge snel heid komt langsgereden. „Zelfben ik ook een keer bijna van de sokken gereden toen ik op mijn fiets de weg op reed'', zegt Moor. Een snel heidsmeting heeft aangetoond dat het overgrote deel van de automo bilisten zich niet aan de maximum snelheid houdt. Het grootste deel zit tussen de twintig en veertig ki lometer. ,,Als jij op de snelweg hon derdvijftig rijdt, ga je vijftig procent te hard en ben je je rijbewijs kwijt'', zegt Moor. ,,Maar als je hier dertig rijdt, ga je honderd procent te hard en dat mag gewoon!'' Van Pelt heeft Veilig Verkeer Ne derland (VVN) ingeschakeld. Die De waardeloze weginrichting verandert niet door een buurtactie van Veilig Verkeer organisatie kwam recent in een rapport tot de conclusie dat de straat echt zou moeten worden in gericht als woonerf. Dat kan bij voorbeeld met drempels. ,,Met dit rapport dacht ik echt wel iets in handen te hebben", zegt Van Pelt. ,,Maar de gemeente doet nog steeds niets. Ze willen gewoon niet. Een simpel bordje aan het begin van de straat dat aangeeft dat vijftien hier het maximum is, kan nog niet eens.'' De gemeente laat weten te begrij pen dat inwoners streven naar een veilige en prettige leefomgeving. ,,Maar we hebben onvoldoende budget om alle klachten, wensen of knelpunten over de inrichting van wijken of straten te kunnen aan pakken'', aldus een woordvoerster. ,,We moeten daarom objectieve keuzes maken, zodat we de be perkte middelen zo doelmatig mo gelijk inzetten. Het gevolg is dat we soms geen maatregelen kunnen treffen.'' Volgens de gemeente is aan de bezorgde bewoners een Veilig Ver keer Nederland-buurtactie aange boden, waarbij gebruikers van de straat bewust worden gemaakt van veilig rijgedrag. ,,We wilden dat zelfs betalen, maar het aanbod is tot nu toe afgewezen'', zegt de woord voerster. Van Pelt bevestigt dat. ,,De waardeloze weginrichting veran dert niet door zo'n actie.'' Winkels als Blokker en Scapino horen niet thuis op de woon boulevard in Goes. Dat vindt de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). Ze vindt dat de ge meente moet voorkomen dat dit soort winkels nog aan de Marco nistraat terechtkomen. De gemeente en ondernemers op de woonboulevard denken na over de toekomst van het Marco- nigebied in Goes. Daar mogen ook inwoners en andere belang hebbenden hun zegje over doen. In een notitie schrijft OOG - dat de ondernemers in de binnen stad vertegenwoordigt - dat het belangrijk is dat de binnenstad relevant en gevuld blijft. In dat opzicht is het volgens de organi satie onwenselijk dat winkels als Blokker en Scapino op de woon boulevard zitten. OOG pleit er niet voor dat deze ketens daar nu moeten ver trekken, maar mochten ze ooit stoppen, dan zou de gemeente het juridisch onmogelijk moeten maken dat in de betreffende panden nog zulke winkels kun nen komen. 'Vanuit de binnen stad wijzen we de mogelijkheid van het vestigen van kleinscha lige detailhandel in het Marconi- gebied af', schrijft OOG. De or ganisatie vindt overigens dat de woonboulevard net zo goed be scherming verdient. Zo zou de gemeente moeten voorkomen dat winkels die juist daar thuishoren (woninginrich ting, sanitair, tuinartikelen etce tera) op andere plekken terecht komen. In de notitie pleit OOG verder voor het verbeteren van de looproute tussen de binnen stad en de woonboulevard en de komst van extra parkeerplekken, nu het parkeerterrein op de kavel Pik is verdwenen. Die extra par keerplaatsen zouden gevonden moeten worden in en rondom het Marconigebied. De oehoe is één van de grootste ui lensoorten ter wereld en heeft vlijmscherpe klauwen. Geen vogel waar je zomaar even langs liep. De kinderen moesten daarom omlopen naar de andere ingang of werden door hun ouders over het hek getild. En natuurlijk werd er van een af standje gekeken naar de enorme uil. ,,Dag uil!", riep een leerling. Toen ie dereen eenmaal binnen was, kwa men mensen langs om een foto te Ze kijkt hele dagen rond naar vogels en heeft altijd haar vogelboek bij zich maken. De uil bleef stoïcijns zitten, zelfs toen een brutale ekster hem in zijn veren pikte. De 9-jarige Nina uit Enschede heeft een topdag, zei haar vader Frank. Nina en haar broertje hadden nog vakantie en waren op bezoek bij familie in Zeeuws-Vlaan- deren. Ze hoorden over de oehoe en sprongen meteen in de auto. ,,Ze is helemaal gek op vogels", zei Frank. ,,Ze kijkt hele dagen rond naar vogels en heeft altijd haar vogelboek bij zich. Het is zeldzaam om zo'n uil te spotten." Nina zei niet zoveel maar keek, met vogelboek in de hand, vol bewondering naar de oehoe. ,,Echt heel mooi", zei ze blij. Uiteindelijk vloog de oehoe tóch op en streek neer op het dak van een schuurtje, vlak bij school. De dieren ambulance werd al door de school gebeld, maar de uil vangen lukte niet. Oehoes komen in Nederland nauwelijks voor in het wild. Er zijn, voor zover bekend, twee ontsnapte oehoe's uit de regio die zo nu en dan gesignaleerd worden in de om geving van Hulst. dinsdag 11 mei 2021 Busjes blazen over erf Met een rapport van Veilig Ver keer Nederland in de hand dacht Frank van Pelt de gemeente ein delijk te kunnen overtuigen, maar hij kwam van een koude kermis thuis. Er komen geen drempels in de Glenn Millerlaan in Goes. Rob Paardekam Goes -Frank van Pelt Frank van Pelt in de Glenn Millerlaan, een woonerf waar volgens hem drempels moeten komen om het verkeer te remmen. foto johan van der heijden BE Rob Paardekam Goes Een oehoe zorgde gisteroch tend even voor opschudding bij basisschool de Nobelhorst in Hulst. De vogel was neergestre ken op het hek waarlangs peu ters en kleuters naar binnen moeten. Nina (9) kon haar geluk niet op: ,,Dit is écht heel mooi." Sophie Stockman Hulst - Frank, vader van Nina Een oehoe blokkeert het toegangshek tot basisschool De Nobel- horst, een van de juffen maakt er een foto van. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51