l Kind van de club verlaat Groene Ster Vlissingen O O) CD O ZEELAND 11 Zeeuwse voetbalsters stappen over naar Excelsior éi v HSV Boel De twee Zeeuwse voetbalsters spelen komend seizoen op het hoogste niveau in Nederland: ze maken deze zomer sa men de overstap van Sparta Rotterdam naar stadgenoot Excelsior. Middenvel der Van Vliet (ex-Kloetinge) en aanval ler Versluis, oud-speelster van Veere, kwamen tijdens dit vroegtijdig stilge legde seizoen met Sparta uit in de hoofdklasse. Excelsior had drie jaar lang een sa menwerking met Barendrecht, maar staat sinds dit seizoen op eigen benen. Het is op dit moment de enige Rotter damse club op het hoogste niveau, maar Excelsior krijgt komend seizoen in de eredivisie gezelschap van de vrouwenploeg van Feyenoord. Excel sior eindigde in de reguliere competitie op de laatste plaats, met 6 punten uit 14 wedstrijden. Het speelt nu de play-offs, om de vijfde tot en met achtste plaats in de eredivisie. Vrijdag pakte het een punt tegen PEC Zwolle (1-1).Voor Van Vliet en Versluis is voetballen op het hoogste niveau een droom die uitkomt. Internationals Komend seizoen staan ze tegenover clubs als Ajax, PSV en FC Twente, die veel internationals van Oranje in de ge lederen hebben. De twee Zeeuwse vrouwen spelen al jaren voor Sparta Rotterdam, dat eerder onder de naam Sparta/JVOZ in competitie uitkwam. Sinds dit seizoen is JVOZ uit de naam verdwenen. Van Vliet en Versluis zor gen samen met onder anderen Wy- nonna Lord, Ilse Verschiere en Lisane Lockefeer voor de Zeeuwse inbreng bij Sparta. Komend seizoen is die inbreng bij het eerste team dus iets kleiner, omdat het tweetal de overstap maakt naar Ex celsior. Lisane Lockefeer heeft haar ver trek bij Sparta ook aangekondigd, zo maakte de Rotterdamse club maandag bekend. Lockefeer stopt voorlopig met voetballen, maar sluit niet uit dat ze in de toekomst haar rentree zal maken. Sparta heeft al wel een aantal Zeeuwse speelsters vastgelegd voor de toekomst. Eerder werd namelijk al be kend dat de JVOZ-speelsters Fabiënne Tolhoek, Michelle van der Jagt en Ru- mesa Vercammen komend seizoen bij de club gaan spelen. Hetzelfde geldt voor Amy de Graaf van Kloetinge. ;Wi'. Wegens een mondelinge af spraak met zijn nieuwe club, houdt hij die naam nog even ge heim. Maar wat is de reden van zijn vertrek bij Groene Ster? ,,Ik wil uit mijn comfortzone stappen en buiten Zeeland voetballen'', legt Ben Sellam uit. ,,Ik heb het gevoel dat dit het juiste moment is om een overstap te maken. Als je te lang bij een club blijft, ga je een beetje rotten. Ik heb een duidelijk doel: de beste keeper ter wereld worden. Dan moet je op den duur verder kij ken.'' Ik zag het niveau van de wereldtop in mijn leeftijdscategorie en vond mezelf er niet voor onder doen Dat doel begon enkele jaren geleden te leven. ,,Op een internationaal toernooi met Oranje in Portugal'', herinnert Ben Sellam zich. ,,Ik was toen zestien en we speelden tegen Italië, Spanje en Portugal. Ik zag het niveau van de we reldtop in mijn leeftijdscategorie en vond mezelf er niet voor onder doen. Sterker nog: ik vond mezelf beter. Toen kreeg ik het besef, dat het realistisch is.'' Supporter De geboren Vlissinger kijkt positief te rug op de afgelopen jaren. ,,Het was een geweldige tijd, waarin ik veel heb ge leerd'', zegt Ben Sellam. ,,Daar ben ik iedereen dankbaar voor. Van de vrij willigers tot mijn medespelers en van de sponsors tot de supporters. Bij elke redding zaten ze te schreeuwen op de tribune.'' Als zijn agenda het toelaat, zal de ambitieuze keeper in Baskens- burg te vinden zijn om Groene Ster aan te moedigen. ,,Honderd procent. Ik ben nog steeds supporter.'' dinsdag 11 mei 2021 GO 5-2 Voetballer Rick van Drongelen (foto) uit Axel blijft met Ham burger SV in de race voor pro motie naar de Bundesliga. Met een 5-2- overwinning gisteravond op 1. FC Nürnberg is de achter stand op num mer drie Greu- ther Fürth drie punten. Inte rim-trainer en clubicoon Horst Hru- besch zette bij zijn eerste wedstrijd Van Drongelen op de bank. 't 1? Scheidsrechter Niels Boel uit Vlissingen is morgenavond vierde official bij de wedstrijd Almere City FC-Jong PSV. De thuisploeg moet winnen om kans te houden op di recte promotie. Voor Boel wordt het het achttiende duel dit seizoen. "'V'flfcV!'»* o s Versluis en Van Vliet jagen hun droom na in eredivisie De Zeeuwse voetbalsters Lieve van Vliet en Angela Versluis vertrekken bij Sparta Rotterdam en kiezen voor aansprekende wedstrijden tegen Ajax, FC Twente, PSV en Fey- enoord. Barry van der Hooft Rotterdam a 811 Youssef Ben Sellam (20) trekt na vier seizoenen, waarvan de laatste twee als basisklant, de deur bij Groene Ster Vlissin gen achter zich dicht. Later deze week wordt bekend waar de jonge doelman zijn loopbaan gaat vervolgen. Stefan Maas Vlissingen -Youssef Ben Sellam a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43