WORï> Staatssecretaris Knops bezoekt Vlissingen Ruzie over schoonheid Nieuwbouw aan Het Steen in Antwerpen ligt gevoelig zeeland 10 Tess Rademaker (12) uit Vlissingen is een echte boekenwurm. Ze leest al zolang ze zich kan herinneren voor haar plezier. Maar nu ook met een missie. Ze is geselecteerd voor het nationale Leesteam van de Kinderjury. Met recensies op de website van de Kinderboekenweek en filmpjes probeert ze zoveel mogelijk kinderen enthousiast te maken om te gaan stemmen op hun favoriete boek. Maar bovenal hoopt ze haar passie over te brengen: ,,Ik hoop vooral dat iedereen gaat lezen." zeeland9 Theo Giele Vlissingen Knops is de man die begin vorig jaar door het kabinet naar voren werd geschoven om de kapotte re latie met Zeeland te herstellen. Gis teren was hij in Vlissingen om ter plaatse te komen kijken. Knops zit zelfin de stuurgroep die het project Wind in de Zeilen, zoals het com pensatiepakket heet, begeleidt. Of Knops' partij CDA ook deel gaat uitmaken van het nieuwe kabinet is nog niet bekend, maar hij raadt zijn opvolger aan hetzelfde te doen en dicht op het dossier te blijven. ,,Weet je het nu zeker?", grapte Knops, nadat Albert Vader zei dat hij de afgelopen jaren als 'kazerne wethouder' al heel vaak op de dijk had staan vertellen wat er gebouwd ging worden. Alleen al het feit dat er al een grap gemaakt tón worden tekent de omslag in de verhouding tussen Zeeland en Den Haag. Die daalde naar het absolute nulpunt toen het kabinet besloot de mari- nierskazerne, na vele jaren van voorbereiding, toch maar niet in Vlissingen te bouwen. Vader wees vanaf de dijk de plek aan waar het Justitieel Complex Vlissingen komt. De exacte plek is al bepaald. Het programma van ei sen wordt dit jaar afgerond, zodat de aanbesteding begin 2022 in gang kan worden gezet. Het bestem mingsplan moet op orde worden gebracht. Het doel is dat eind 2023 de eerste paal wordt geslagen. Tempo maken In het kader van de 'Law Delta' kunnen binnenkort de kwartiermakers van het Strategisch Kenniscentrum voor Georgani seerde en Ondermijnende Crimi naliteit in Vlissingen aan de slag. Er is een pand gevonden van waaruit kan worden gewerkt. Tempo maken. Daar gaat het om, volgens alle betrokken overheden. Alleen al het feit dat er al een grap gemaakt kan worden over de kazerne tekent de omslag in de verhouding tussen Zeeland en Den Haag Of het nu gaat om de bouw van de extra beveiligde gevangenis met rechtbank, de kenniswerf of het ontwikkelen van het gebied rond het NS-station en de veerhaven. Tempo is ook in een ander ver band van groot belang. Voor het station legde wethouder Sem Stroosnijder uit hoe belangrijk de snellere verbinding met de Rand stad is voor de stad en de provincie. Verkorting van de reistijd naar Rot terdam, Den Haag en Amsterdam met 25 minuten maakt een deel van Zeeland voor mensen die in de Randstad werken aantrekkelijker als plek om te wonen. Zeker nu door de coronapandemie thuiswer ken een vlucht heeft genomen. Vanaf december gaat de snellere trein van Vlissingen naar de Rand stad rijden. Het Rijk betaalt de NS de extra kosten. I dinsdag 11 mei 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kou om kazerne lijkt uit de lucht Ook zijn opvolger zal nauw be trokken moeten blijven bij het uitvoeren van de afspraken die het kabinet met Zeeland heeft gemaakt na het afblazen van de bouw van de marinierskazerne. „Politieke betrokkenheid vanuit Den Haag is heel belangrijk", zei staatssecretaris Raymond Knops gisteren tijdens een be zoek aan Vlissingen. ,,Dat is een boodschap die ik mijn opvolger mee zal geven." ZEELAND 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33