Taco van der Hoorn wint uit het niets een rit in de Giro 27 Bertens niet in actie in Rome De wielercarrière van Taco van der Hoorn (27) leek al een paar keer bijna voorbij, maar hij gaf nooit op. Gisteren verraste hij iedereen door de derde etappe van de Giro te winnen. ,,Ik dacht: ik ga ervoor en zie wel wat het wordt." EK veldrijden op Vam-Berg McllRoy wint weer na 2 jaar WIELRENNEN GIRO D'ITALIA Ann Braeckman Canale Taco? Taco? Simone Petilli hoefde geen recuperatiedrankje van z'n soigneur, hij wilde meteen weten of ploegmaat Taco van der Hoorn gewonnen had. De Italiaan kwam tien minuten later over de finish dan de Nederlandse winnaar van de dag en het radiocontact was uitge vallen. ,,Si, si! Yes he wins!" Van der Hoorn bleef op 8 kilome ter van de finish als laatste van een kopgroep van acht renners over en hield net genoeg over om het aan stormende peloton voor te blijven in Canale. De vreugde was groot bij de mannen van Intermarché- Wanty Gobert. Eindelijk was daar die verlossing. De eerste zege voor de Belgische World Tourploeg in 2021 liet lang op zich wachten, maar in de derde dag van de Giro moch ten ze dan toch aan de prosecco. Het verhaal van Taco van der Hoorn is bijzonder. De 27-jarige Rotterdammer liep bij een valpartij tijdens een training in november 2017 een zware hersenschudding op en ging nauwelijks vooruit. Zelfs eten lukte amper en hij verbleef lange tijd in een donkere kamer om zijn lichaam te laten herstellen. In totaal reed hij acht maanden geen koers. ,,Mijn toekomst als wielren ner was even heel onduidelijk", blikte hij op de persconferentie na zijn zege terug. ,,Ik heb moeten knokken om terug te keren op het hoogste niveau. In augustus 2018 won ik een etappe in de BinckBank Tour en lukte dat." Die zege leverde hem een con tract op bij Jumbo-Visma, maar die verbintenis werd vorig jaar niet ver lengd. Hij moest op zoek naar een nieuw team en dat duurde lang, tot eind december. „Opnieuw was mijn toekomst onzeker", ging hij verder in de perszaal. ,,Vijf maanden geleden wist ik niet eens of ik nog een toekomst had als profrenner. Nu win ik een rit in de Giro. Ik ben zo blij dat ik bij Intermarché-Wanty Gobert een kans kreeg. Ik heb het hier enorm naar mijn zin. De ploeg heeft echt een stap vooruit gezet, de sfeer is hier heel goed, maar een overwin ning bleef uit. Vorige week was Danny van Poppel er twee keer dichtbij in de Ronde van de Al- garve. Nu lukt het mij wel. Hier gaat Vijf maanden geleden wist ik niet eens of ik nog een toekomst als prof had, nu win ik een rit in de Giro de ploeg enorm veel vertrouwen uit tanken." Van der Hoorn moest de voorbije twee jaar bij Jumbo-Visma de vroege vluchters terughalen voor Dylan Groenewegen of Wout van Aert. Hij reed zich het snot voor de ogen. Bij zijn nieuwe ploeg mag hij doen wat hij het liefste doet: aanvallen. Andere rol ,,Ik heb veel geleerd bij Jumbo- Visma, maar in dit team heb ik een andere rol", vertelde hij. ,,Zoals bij Roompot vroeger: meegaan in de vroege vlucht en aanvallen. Ik moet het gewoon hebben van zo'n vroege vlucht. In een sprint tegen Wout van Aert zal ik het niet halen, bergop kan ik niet mee met Egan Bernal en tijdrijden is ook mijn ding niet (lacht). Ik val aan, probeer en vandaag lukt het gewoon. Kip penvel." ,,Ik ben zo blij dat ik nog wielren ner ben", eindigde hij, „wielrennen is het allermooiste dat er is. Ik was al zo blij dat ik naar de Giro mocht en nu sta ik hier gewoon op het hoogste podium. Gisteren liep het helemaal niet lekker. Vanmorgen dacht ik: ik ga ervoor en zie wel wat het wordt. En zie, de benen waren er nu wel." WAfKTY dinsdag 11 mei 2021 VELRIJDEN De Europese kampioenschappen veldrij den vinden begin novem ber plaats op en om de VAM-berg in het Drentse dorp Wijster. De Europese wielerbond UEC heeft het evenement gisteren toege wezen aan Drenthe. Eind vorig jaar vonden de EK ook al in Nederland plaats, toen in Rosmalen met Cey- lin del Carmen Alvarado en de Belg Eli Iserbyt als win naars van de Europese ti tels. De organisatie ver wacht in november weer wielerfans te kunnen ont vangen op de VAM-berg tij dens het EK. TENNIS Kiki Bertens (foto) ontbreekt deze week op het WTA-graveltoernooi van Rome omdat ze nog steeds last heeft van haar achillespees. Mogelijk komt de 29-jarige Westlandse volgende week wel in actie op het gravel in Bel- grado.,,De blessure is nog niet helemaal onder con trole, vandaar dat ze Rome niet speelt'', aldus haar coach Elise Tamaëla. Ber- tens liet zich in oktober opereren aan de achilles pees waar ze al geruime tijd last van had. De winna res van tien WTA-titels maakte in maart haar ren tree. GOLF Rory McIlroy heeft voor het eerst in bijna twee jaar weer een toptoernooi gewonnen. De Noord-Ier was de beste in de Wells Fargo Championship. In Charlotte sloot hij af met een ronde van 68 slagen. Hij eindigde daardoor op 274 slagen, 10 onder par. Voor McIlroy was het de derde keer dat hij won op Wells Fargo. Abraham Ancer eindigde al tweede. De Mexicaan kwam een slag tekort ten opzichte van McIlroy. De Noor Viktor Hovland (-8) werd gedeeld derde met de Amerikaan Keith Mitchell. ,,Het werd tijd'', zei McIlroy. „Sinds 2019 was ik niet meer de beste en voor mijn gevoel is dat al veel langer gele den dan twee jaar.'' VANDAAG ETAPPE 4 PIACENZA - SESTOLA, 187 KM TV EUROSPORT Taco van der Hoorn houdt na zijn vlucht net genoeg over om het peloton voor te blijven in de straten van Canale. foto ap Beloning voor nooit opgeven -Taco van der Hoorn (27)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27