Sparta twijfelt niet aan de onschuld van Beugelsdijk II gebeurtenissen te verwerken de noodklok na overval op gezin Eran Zahavi 23 De NOS maakte zondagavond be kend dat een speler uit de eredivi sie ervan wordt verdacht dit sei zoen een gele kaart te hebben uit gelokt, zodat hij of anderen hier geld mee konden verdienen op de gokmarkt. Eén gokker heeft, door drieduizend euro in te zetten op deze gele kaart, zo'n 13.000 euro gewonnen. Twee andere gokkers verdienden er zo'n 1000 euro mee, onthulde de omroep. De naam van Sparta-verdediger Tom Beugelsdijk werd in de be richtgeving niet genoemd, omdat het onderzoek nog in een vroeg stadium zit en nog niet bekend is of tot vervolging wordt overge gaan. Desondanks zong de naam van de Hagenaar zondagavond vrijwel direct rond op social me- Ik merkte aan Tom dat hij het daar heel moeilijk mee heeft dia. Vandaar dat technisch direc teur Henk van Stee van de Rotter damse club gistermorgen vroeg in gesprek ging met de van ADO Den Haag overgekomen verdedi ger. Daarin bevestigde Beugelsdijk dat hij degene is die door een NOS-journalist geconfronteerd is met de verdachtmakingen, maar dat hij zich er niet in herkent. Beugelsdijk zou tijdens de wed strijd Sparta-PSV (3-5) op 16 ja- nuari bewust een gele kaart heb ben gepakt na een actie tegen Noni Madueke. De overtreding vond plaats ter hoogte van de middenlijn. Van Stee: ,,Wij hebben uitvoe rig met Tom gesproken. Hij geeft ons aan dat hij niets verkeerds heeft gedaan. En dat de verdacht makingen onzin zijn. Over die gele kaart zei hij letterlijk: 'Ik was zelfs even bang dat ik rood voor die overtreding zou krijgen'. Dat zegt genoeg, lijkt me. Tom weet ook niets van een politieonder zoek. De betreffende journalist was de eerste die hem de ver dachtmakingen voorlegde. En ook bij Sparta hebben wij de afgelopen maanden niets vanuit de KNVB of justitie vernomen. Wij gaan er daarom vanuit dat hij onschuldig is. Sparta staat achter Beugelsdijk en gelooft hem." Bewijzen Sparta's technische baas noemt het niettemin vervelend dat Beu- gelsdijk en dus ook Sparta in ver band wordt gebracht met match- fixing. ,,Het vervelende van dit soort beschuldigingen is dat je als speler niet kunt bewijzen dat ze niet waar zijn", stelt Van Stee, die Beugelsdijk betitelt als een voor beeldprof. ,,Ik merkte aan Tom dat hij het daar heel moeilijk mee heeft. Er wordt nogal wat beweerd namelijk." De gokker zou een bekende zijn van Beugelsdijk. Ook daarmee is de verdediger gisterochtend, voorafgaand aan de training van Sparta, geconfronteerd door Van Stee. Beugelsdijk gaf aan dat hij op social media duizenden vrienden heeft en dat dit dus niets zegt. Mocht het daadwerkelijk tot een strafrechtelijk onderzoek ko men, dan zal Sparta hier alle me dewerking aan verlenen, zegt Van See. ,,En als in dat geval blijkt dat er wél bewijs is van matchfixing, dan wordt het een ander verhaal. Maar, nogmaals, daar gaan wij niet vanuit." Tom Beugelsdijk zelf was giste ren niet voor een reactie bereik baar. wonen. Zeker bij grote clubs is dat uitstekend gefaciliteerd. Daar zie je vaak ook appartementen met re cepties, zodat mensen niet zomaar aan de voordeur kunnen komen.'' Als managementbureau advi seert Albers zijn spelers altijd, ook qua gebruik van sociale media. ,,Wij zeggen: houd het vooral bij voetbal. Dat vindt de een een heel goed advies, de ander gaat daarin meer zijn eigen weg. Verder is de communicatie van de club naar een speler toe belangrijk. Uiteindelijk hebben zij het meeste zicht op de situatie." Maar Holkema vindt dat er scher per naar de veiligheid van voetbal lers moet worden gekeken. ,,Clubs moeten echt in samenspraak met Er zijn zo veel voorbeelden van inbraken en overvallen bij spelers, nog veel meer dan nu bekend is de politie gaan uitzoeken hoe ze dit kunnen tegengaan. Daarbij moeten managementkantoren in gesprek gaan met particuliere beveiligings bedrijven. Ze doen nu echt nog veel te weinig. Er moeten protocollen komen met simpele dingen. Niet opendoen voor een pakketje, bij voorbeeld. Er zijn zo veel voorbeel den van inbraken en overvallen bij spelers, nog veel meer dan nu be kend is. Veel eindigt in de doofpot. Clubs willen dan niet dat het naar buiten komt." Begrafenissen Voetballers zijn dan ook gewillige slachtoffers. Hun agenda's liggen min of meer op straat en ze zijn in het wat hogere segment bijna altijd rijk. Daarbij delen ze over het alge meen gretig hun bezittingen op so ciale media. „Vroeger waren het be richten in de krant over begrafenis sen", aldus Holkema. ,,Criminelen wisten dat daar de hele familie zou zijn. Ze kozen de rijkste uit en trok ken het huis leeg. Nu zijn ook voet ballers slachtoffers. En daar zitten hele professionele organisaties ach ter. Geen kruimeldieven dus, zoals ik onlangs al zei rondom die inbra ken bij Di Maria en Marquinhos." Daar staat volgens Holkema nog veel te weinig aan beveiliging te genover. Zo zag hij van dichtbij hoe het bij een Nederlandse topvoet- baller in Engeland ook misging. Pas daarna werd het huis voorzien van een professioneel camerasysteem en een zogeheten safe door achter de voordeur. Daarnaast zijn er in zulke huizen vaak getrainde nanny's of schoonmakers actief, die weten wat ze moeten doen aangaande de vei ligheid in het huis. Holkema denkt dat alleen door concreet handelen van clubs, ma nagementbureaus en recherche paal en perk kan worden gesteld aan regelmatige inbraken bij voet ballers. Het helemaal uitsluiten kan nooit, maar volgens Holkema is er aan de preventieve kant wel veel ruimte voor verbetering. ,,En dat moet wel, want anders gaan straks ook de kruimeldieven denken dat er op deze manier wat te halen valt. En die kunnen zomaar schieten of steken als ze in paniek raken." Sparta-verdediger Tom Beugelsdijk in duel met PSV'er Noni Madueke in januari. foto pro shots dinsdag 11 mei 2021 Rotterdam - Henk van Stee Sparta heeft geen reden om te twijfelen aan de integriteit van Tom Beugelsdijk. Dit laat de Rotterdamse club weten. Gis termorgen werd bekend dat de verdediger als verdachte wordt genoemd in een matchfixing- zaak. ,,We hebben met Tom ge sproken", zegt technisch direc teur Henk van Stee. ,,En hij heeft aangegeven niets ver keerds te hebben gedaan." Dennis van Bergen meer doen' - Bertus Holkema vastgebonden waren tijdens de overval, die gepleegd zou zijn door mannen die zich als postbezor gers voordeden. Daarbij is ge dreigd met een vuurwapen en werd bij de kinderen plakband op de mond aangebracht. Het is een zaak die heel PSV liet schrikken en die ook de kwets bare privé-situatie van topvoetbal- lers laat zien. Iedereen weet door het wedstrijdschema van de clubs wanneer ze van huis zijn. In Frank rijk werd op die manier de familie van Angel di Maria, topspeler van Paris Saint-Germain, twee maan den geleden overvallen. Ook de naasten van zijn collega Marquin- hos kregen even ongewenst als gewelddadig bezoek in huis. De woonsituatie van spelers geldt als een privé-zaak, maar PSV kijkt wel mee in het traject waarbij ze een huis kiezen voor hun verblijf in Eindhoven. Meestal kunnen ze uit meerdere woningen in Zuidoost Brabant kiezen, waarbij de een een nadrukkelijke voorkeur heeft voor een rustige omgeving en de ander liever wat meer hectiek om zich heen heeft en de stad prefe reert. Zahavi koos voor Amsterdam als woonplaats, omdat zijn gezin daar beter zou kunnen acclimatiseren. Hij is zeer actief op sociale media en daardoor waren zijn adresge gevens voor lieden met slechte bedoelingen waarschijnlijk een voudig te achterhalen. In dat licht bezien is het nauwelijks nog voor stelbaar dat de adressen van PSV'ers tot pakweg 35 jaar gele den nog gewoon openbaar waren en in een tijdschrift stonden. De KNVB laat desgevraagd weten dat veiligheid van spelers in hun privé-leven geen zaak is die bij de voetbalbond al vaak is besproken. Een woordvoerder denkt dat clubs hun voetballers zo goed mogelijk moeten informeren over potentiële gevaren en het gebruik van soci ale media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23