PSV geeft Zahavi alle tijd bizarre Formule 1 Beveiligingsspecialist Bertus Holkema luidt 22 Kort Roord kiest voor Wolfsburg Jill Roord (24, foto) verlaat Arsenal en keert bij VfL Wolfsburg terug in de Duitse com petitie. Ze wordt daar ploeggenote van col lega-internationals Dominique Janssen, Shanice van de Sanden, Joëlle Smits en Lynn Wilms. Die laatste twee komen na dit sei zoen over van respectievelijk PSV en FC Twente. ,,Ik wil mezelf blijven uitdagen. Ik heb het gevoel dat ik bij Wolfsburg de vol gende stap kan maken.'' Roord tekent voor drie jaar. Eredivisie Vrouwen wijzigt De Eredivisie Vrouwen krijgt een nieuwe opzet. Komend seizoen vervallen de play offs. De negen clubs spelen allemaal drie keer tegen elkaar en strijden ook om perio- detitels. De Eredivisie Vrouwen bestaat nu nog uit acht clubs (ADO, Ajax, vv Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente), maar Feyenoord komt daar volgend seizoen bij. Dit seizoen spelen alle clubs twee keer tegen elkaar, gevolgd door play-offs tussen de top 4 om de landstitel en play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de ranglijst. Broch in voorlopige selectie Yvette Broch (30, foto) maakt deel uit van de voorlopige selectie van de Nederlandse handbalsters voor de Spelen. Bondscoach Emmanuel Mayonnade heeft een lijst van 35 speelsters opgesteld, met daarbij ook be kende namen als Tess Wester, Estavana Pol man, Lois Abbingh en Danick Snelder. May- onnade mag veertien speelsters en één re serve meenemen naar Tokio. Broch maakte in april haar rentree bij Oranje. Weer loonoffer spelers Inter Inter-voorzitter Steven Zhang heeft volgens Sky Sport Italia aan de selectie, met onder andere verdediger Stefan de Vrij, een salaris offer gevraagd. Zhang zou graag zien dat de spelers van de landskampioen afstand doen van twee maandsalarissen. Quote van de dag 'We hebben het niet meer in eigen hand. Door resterende duels te winnen, moeten we druk op concurrenten verhogen' Tennis Voetbal Het trieste nieuws rondom PSV'er Eran Zahavi roept vragen op over de veiligheid van voetballers. Deskundige Bertus Holkema luidt de noodklok. ,,Want anders gaan straks ook de kruimeldieven denken dat er op deze manier wat te halen valt." Nog geen twee maanden geleden werden Angel Di Maria en Mar- quinhos van Paris Saint-Germain slachtoffer van heftige inbraken, terwijl ze zelf aan het voetballen waren. Reden voor AD Sportwereld om specialist Bertus Holkema (66) op te voeren, de ex-keeper van onder meer Cambuur die een rijk verleden in de beveiligingsbranche heeft, zeker in relatie tot sport. Na alle trieste berichten uit het buitenland waarschuwde hij toen al dat in Nederland voetballers ook potentiële slachtoffers zijn. ,,Wij worden, ook in Nederland, vaak pas door het management van een spe ler gebeld als het fout gaat", zei Hol- kema destijds. Hij is nog altijd als adviseur actiefvoor First Line Secu rity, dat met twee voetbalmanage- mentkantoren samenwerkt. ,,Het zit ook in simpele dingen: betere sloten, geen raampjes waar iemand doorheen kan, een plank voor pak ketjes. Vaak worden dat soort maat regelen pas prioriteit als het mis is gegaan." Afgelopen weekend werd Eran Zahavi op zeer heftige wijze slacht offer van een inbraak. Zijn familie werd verrast door criminelen, Za- havi zelf werd in de spelersbus ge- - v beld door zijn vrouw met de vraag hoe een kluis open kon. Gistermid dag kwam het bericht naar buiten dat PSV in overleg met de politie en de autoriteiten heeft gekeken naar de veiligheid van Zahavi. De club wilde niet zeggen of en hoe de spits nu wordt beveiligd. Recepties Het wierp wel opnieuw de vraag op hoe veilig spelers eigenlijk zijn. Ook het management van voetballers speelt een rol. Zaakwaarnemer Guido Albers, die overigens nooit een soortgelijke, schokkende situa tie met één van zijn cliënten mee maakte, geeft een inkijkje in hoe dat gaat. ,,Met clubs overleg je altijd over de locatie waar spelers gaan dinsdag 11 mei 2021 GO VOETBAL VOETBAL HANDBAL VOETBAL —Ronald Koeman over titelkansen Barcelona 'Clubs moeten Fans maken kans bij de GP Monaco 'mee te rijden' bij Williams. Ter ere van de 750ste GP van de roemruchte Britse renstal wordt de naam van honderd liefhebbers op de bolides van George Russell en Nicholas Latifi gezet. 2 Daniil Medve- dev (25, foto) heeft op de wereldranglijst de tweede plaats overge nomen van Ra fael Nadal. Novak Djokovic blijft de num mer 1. Tallon Griekspoor is de beste Ne derlander op plek 130. 1 AZ mist don derdag Ramon Leeuwin tegen FC Groningen. De verdediger is voor één duel geschorst na zijn rode kaart tegen Fortuna Sittard. Tim Reedijk Rotterdam Eran Zahavi komt zondag aan bij zijn huis, nadat hij op stel en sprong vanuit Til burg terug naar Amsterdam is gereisd in verband met een overval op zijn gezin. Na de turbulente zondag, met de gewelddadige overval op zijn wo ning, sprak Eran Zahavi gisteren met technisch manager John de Jong en teammanager Bas Roorda over het vervolg van zijn PSV-seizoen. Rik Elfrink Eindhoven De Jong en Roorda reisden naar Amsterdam om Zahavi te vertellen dat de club hem alle ruimte wil geven om het leed te verwerken. Daags na de bizarre zondag in het stadion van Willem II hadden alle andere PSV'ers gisteren vrij. Eran Zahavi (foto) en zijn vrouw Shay reageerden na de geweldda dige overval op hun huis via In- stagram met de medede ling dat het naar om standigheden goed met hen ging. Dat de bedreigende situatie mentaal diepe sporen achter heeft gelaten, bleek wel uit de verkla ring van Zahavi dat het gezin tijd nodig zal hebben om de situatie te verwerken. ,,Wat we hebben meegemaakt, is meer dan gewoon een inbraak waarbij wat is buitgemaakt." Zahavi geldt als een gedreven professional, die zijn ploeggeno ten zelfs in de noodsituatie van zondag nog even meegaf dat ze zich goed op de wed strijd moesten concen treren. Als hij vandaag weer wil komen trai nen, is hij bij PSV van harte welkom. De lei ding van de Eindho- vense club kan zich ook goed voorstellen dat hij de komende weken wil gebruiken om de bizarre situatie in zijn woning een plaats te geven. De politie gaf gisteren wat nadere details prijs en bevestigde dat Za- havi's echtgenote en zijn kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22