Gratis e-book cadeau perfecte ECONOMIE 17 Minder vakantiegeld voorhogere inkomens Van 'Dat zeg ik' naar 'Ik kan het Z C DE CURSUS helen fields De groep met een inkomen van drie keer modaal levert in verge lijking met vorig jaar het meeste vakantiegeld in. Deze groep krijgt maar liefst 487 euro min der. Dat komt door de veran derde afbouw van de arbeids- korting, waardoor deze groep 6 procent meer belasting moet betalen dan vorig jaar. Daar staat tegenover dat deze werknemers met ingang van dit jaar maande lijks wel meer profiteren van de arbeidskorting, maar deze netto stijging van 37 euro per maand wordt door flink lager vakantie geld tenietgedaan. In vergelijking met vorig jaar kunnen mensen met een mo daal inkomen, 2816 euro per maand, op een paar euro vakan tiegeld minder rekenen. Mensen met een minimumloon en men sen met een parttime-inkomen tot aan het minimumloon gaan er met 15 euro extra vakantiegeld juist op vooruit. ADP stelt verder dat in het geval van financiële problemen van een werknemer het vakan tiegeld naar de deurwaarder moet als sprake is van loonbe slag. Dat is het opeisen van de in komsten van iemand met schul den. Vakantiegeld valt ook onder het loonbeslag. Wel heeft de werknemer recht op een beslagvrije voet, een mi nimumbedrag dat moet over blijven om in het basislevens- onderhoud te voorzien. Omdat daar in het reguliere loon vaak al rekening mee wordt gehouden, wijst de loonstrookjesverwerker erop dat het gehele vakantiegeld opgeëist kan worden. ssKsn'* 1 iccodncss-Atrxm ruimte voor de klussers. Met flink wat ruimte voor verf en de bijbe horende mengmachines, want dat is en blijft een hele belangrijke markt voor ons.'' Gamma is met ongeveer 25 pro cent marktaandeel nog steeds de grootste bouwmarkt van ons land. ,,We voelen ons qua innovatie de Albert Heijn van onze sector. Kwamen als eerste met producten zoals laminaat, mengverven en glazen douchecabines op de Ne derlandse markt.'' Isolatie De laatste jaren ziet Gamma vooral markt in verduurzaming en in iso leren van woningen en het aanbie den van zonnepanelen. Het laatste jaar kende door de coronacrisis enorme pieken en dalen. ,,Onze 12.000 medewerkers hebben be hoorlijk wat voor de kiezen gehad, maar we zijn uiteindelijk redelijk ongeschonden uit de strijd geko men. Medewerkers met een flex- contract werden het hardst getrof- fen door de tijdelijke sluiting van de fysieke winkels, maar we heb ben hen weer keihard nodig.'' Volgens Stoter heeft zijn bedrijf tot nu toe weinig last van het te kort aan bouwmaterialen zoals hout. ,,Dat is misschien het voor deel van het feit dat je jarenlang met dezelfde partners samen werkt. Je weet wat je aan elkaar hebt.'' Een groot feest voor zijn medewerkers zit er voorlopig niet in, maar wat in het vat zit, ver zuurt niet. ,,Want ze hebben het echt verdiend. Een ander nadeel van de corona-uitbraak is dat som mige klanten de bijbehorende vei ligheidsmaatregelen niet altijd weten te waarderen en dat afrea geren op onze mensen. Dat mer ken we vooral in de grote steden. In die filialen staat nu standaard beveiliging voor de deur om in te grijpen. Helaas is het nodig.'' Omdat het Lente is, trakteren wij al onze lezers op een gratis e-book naar keuze. Je kunt kiezen uit 3 verschillende e-books. Download jouw gratis e-book op pzc.nl/ebook Tommie Niessen Kastanjehova dinsdag 11 mei 2021 Het vakantiegeld valt dit jaar fors lager uit voor mensen die minstens drie keer modaal verdienen, berekende loon- strookjesverwerker ADP. Dat komt door aangepaste belas tingtarieven. Mensen die het minimumloon verdienen, gaan er wel iets op vooruit. ANP Capelle a/d IJssel LCC0C*?I»t-J*lrf[lt7 UMMVI Mnr.l» Het interieur van de Gamma in Breda, 1971. FOTO'S GAMMA Gamma werd in 1971 opgericht door een groep handelaren in bouwmateriaal, nadat zij in de Ver enigde Staten het concept 'home im provement center hadden gezien. Zij besloten dit ver nieuwende winkel concept naar Ne derland te brengen en openden in Breda het eerste fi liaal van Gamma. Hoewel Gamma bedoeld was voor kleine aannemers, waren het vooral particulieren die de eerste bouwmarkt in Breda bezochten. Het concept sloeg aan en in tien jaar werden meer dan 45 winkels ge opend. Gamma was ook een van de eer ste ketens die geen eigen winkels had, maar werkte met franchisenemers. Die verhouding ligt inmiddels anders. Van de 166 winkels onder de Gamma- vlag in Nederland voeren 70 een fran- chiseformule, de rest is in eigendom van moederbedrijf Intergamma. Twee typetjes, Sjaak en Freek-Wil- lem, zorgden in de periode 1997-2010 voor een grote naamsbekendheid van Gamma. De twee, gespeeld door Rotterdam mers Martin van Waardenberg en John Buijsman, waren te zien in meer dan dertig commercials. De slogan 'Dat zeg ik', tijdens deze recla mespots gelan ceerd, werd een gevleugelde uit spraak in ons land. Tegenwoordig is de slogan niet meer 'Dat zeg ik' maar 'Ik kan het'. John Buijsman en Martin van Waar- denberg in een spotje van Gamma. eiland. N( "iemand 1 cursisi«n. 1 Weg... fMRllies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17