Straten rond Houtmarkt in Hulst gaan dit jaar nog op de schop Moederdagwandeling: eens wat anders dan een bloemetje 4 Kunstroute Wal-Art Hulst Wal-Art ging van start op 5 mei en duurt tot en met Hemelvaart. DDT Kunstlab en werkgroep HulstArt gebruiken de wallen van Hulst als expositieruimte, omdat er van wege de coronamaatregelen geen expo gehouden kan worden. Er is werk van dertien kunstenaars uit Zeeuws-Vlaanderen en België te zien. De kleine kunstwerken wor den aan het einde van de dag door de makers meegenomen, maar de grote stukken blijven staan. De Het is heel vervelend en absurd. Gelukkig heb ik er nog foto's en filmpjes van Boom van Goed en Kwaad van Randell, kunstenaar en voorzitter van werkgroep HulstArt, moest het ontgelden en werd vrijdag op gevist uit de Vest. Vandalisme Het werk had een mooi plekje ge vonden bij de Keldermanspoort. De boom, voor de ene helft wit en de andere helft zwart, vertelde een verhaal. „Mensen zijn in strijd met elkaar", vertelde de kunstenaar op de eerste dag van Wal-Art. ,,We worden gedwongen om na te den ken over goed en kwaad en moeten op eigen kracht ontdekken wat waarheid is." Wrang Wrang genoeg werd de boom het doelwit van vandalisme. Het werk is niet meer op te lappen voor de rest van de kunstroute. ,,Het ligt er nu bij als een ander soort kunst werk. Het is heel vervelend en ab surd. Gelukkig heb ik er nog foto's en filmpjes van." Uit het Eco-lighthouse van Rudy Firlefyn ontbreekt een stuk en een ander werk werd zaterdagochtend gevonden in het water. HulstArt laat zich niet kisten en zet de kunstroute voort. ,,We hebben wel aangifte gedaan van vandalisme." De Hulster binnenstad gaat voor een gedeelte op de schop. Er wordt niet langer gewacht tot bouw werkzaamheden aan de Hout markt klaar zijn omdat nog niet bekend is of, hoe en wanneer het werk wordt hervat. De straten rondom de Hout markt zijn toe aan een nieuwe rio lering en de weg is aan herinrich ting toe. Begin vorig jaar werd be sloten om die werkzaamheden uit te stellen, omdat de bouw van het vermaakcentrum aan de Hout markt vertraging opliep. Aan- en afrijdend bouwverkeer zou voor schade kunnen zorgen aan de nieuw aangelegde straten. In de tussentijd werden het wegdek en de stoep op sommige plaatsen al opnieuw bestraat. De gemeente vond het niet acceptabel om som mige slechte stukken een jaar te la ten liggen. Inmiddels is duidelijk dat er aan de Houtmarkt geen vermaakcen- trum met een bioscoop komt. Een van de partners van dat project werd failliet verklaard. De beoogd exploitant van de bios werkt nu zelf aan de komst van een bioscoop op een alternatieve locatie aan de Nieuwe Bierkaai. Omdat het niet bekend is of, hoe en wanneer de werkzaamheden aan de Houtmarkt worden hervat, wil de gemeente Hulst niet langer wachten met de wegwerkzaamhe den. Vanaf september wordt er in fa sen gewerkt in de Lange Nieuw- straat, Houtmarkt, Kleine Bagijne- straat, Schuttershof, Kreupelstraat, Tuinstraat en Bagijnesteeg. Er wordt begonnen aan de kant van de Graauwse Poort en het werk schuift op richting de Houtmarkt. De riolering wordt vervangen (be halve in de Tuinstraat) en de we gen, stoepen en pleinen krijgen nieuwe straatbakstenen en na tuursteen trottoirbanden. Naar verwachting is het werk in het voorjaar van 2022 klaar. Sinds een aantal jaar houden Soan Lan Ie en Annika Hollebek culi naire wandelingen, waarbij Soan Lan ook over het natuurgebied en de vogels vertelt. ,,In 'gewone' tij den sluiten we af met een lunch in restaurant Zilt Zout dat Annika met haar partner drijft", vertelt Soan Lan. ,,Nu houden we het bij een kopje koffie met iets lekkers op het terras." De moederdagwande ling gaat om kwart voor tien van start. ,,De deelnemers zijn niet al- leen moeders", zegt Soan Lan. ,,Ie- dereen mag meelopen. Voor alle maal is er een eigen inkijkdoos, met dingen die we onderweg vinden. Nu in mei is er nog niet zoveel te plukken." De deelnemers zijn niet alleen moeders. Iedereen mag meelopen Veel te zien en horen Naomi en haar moeder Corina ko men vanuit Terneuzen om mee te wandelen. ,,We moesten wel vroeg opstaan en hebben een paar boter." Op de dijk bij Zilt en Zout is de eerste stop bij paal nummer 856, een van de nieuwe dijkpalen. ,,Er is hier veel verbeterd," zegt Soan Lan. ,,Zeker met een verrekijker is er veel te zien, maar tevens te horen. Daar", wijst ze. ,,Goed kijken en luisteren, een tureluur en een scholekster." In het natuurgebied bevinden zich ook een aantal vogeleilanden. En hoe is het met de vele hier le vende vossen? ,,Die komen hier niet", weet Soan Lan. ,,Waarom ook? In de omgeving is er genoeg eten, waarom zouden ze dan zwemmen voor een paar eieren? Ze komen hier aan land best aan de kost." De natuurwandelingen van Soan Lan worden tot oktober eens per maand gehouden. 'J^ÉÉÈiË maandag 10 mei 2021 Kunst is doelwit van vandalisme Meerdere kunstwerken van kunstroute Wal-Art zijn vernield. Kunstenaar Randell vond zijn werk terug in het water bij de Nieuwe Bierkaai. ,,Het is hele maal kapot." Stophie Stockman Hulst -Randell, kunstenaar WalArt is van 13.00 tot 17.00 uur te lopen en begint bij HulstArt aan het 's-Gravenhofplein. De Boom van Goed en Kwaad van kunstenaar Randell werd vernield tijdens kunstroute Wal- Art in Hulst. Het kunstwerk was in het water bij de Nieuwe Bier kaai gegooid. foto randell Sophie Stockman Hulst Het is eens iets anders dan een bloemetje: gisterochtend ging gids Soan Lan Ie natuurgebied het Zwin in voor een moeder dagwandeling. Wilma Valk Retranchement -Soan Lan Ie KLOOSTERZANDE Aan de voordeur van Ada (85) en Eduard Wullems (93) hingen giste ren twee gouden cijfers naast elkaar: het kop pel uit Kloosterzande vierde ziijn 65-jarig hu welijk. Eduard is een geboren en getogen Klooriaan en Ada woont er inmiddels ook al jaren. Het koppel leerde elkaar kennen op de kermis van Kloosterzande, tijdens het dansen. Ze trouwden en runden jarenlang een boerde rij op Groenendijk. Ze kregen vier zoons en hebben inmiddels tien kleinkinderen. Het kop pel was altijd erg ondernemend. Ada: ,,We heb ben veel gereisd en fietsten graag." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Moederdagwandeling door het Zwin, met gids Soan Lan Ie (2e van rechts met verrekijker). foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49