Merel Smulders pakt ticket voor de Spelen Van Vleuten in laatste rit niet meer in problemen r Merlier schrijft geschiedenis 7 Oogink heeft ticket binnen Derde plaats Van der Vleuten Goede start in EK-kwalificatie NBA-record van Westbrook WIELRENNEN GIRO D'ITALIA De Belg Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Dylan Groenewegen, die in de Giro zijn rentree maakt na een schorsing, drukte zijn voorwiel als vierde over de eindstreep. TENNIS Voor het eerst sinds 5 augustus 2020 smeet Dylan Groenewegen zich weer in een massasprint. Rit- winst leverde het de renner van Jumbo-Visma niet op, maar met zijn vierde plek in Novara liet Groe newegen wel zien dat hij ondanks een gebrek aan wedstrijdritme het sprinten absoluut niet verleerd is. Op voorhand waren er vraagte kens. Hoe zou het peloton de om streden Groenewegen ontvangen na de horrorcrash van Fabio Jakob- sen in de Ronde van Polen? En hoe goed is Groenewegen, die eigenlijk in de luwte van de Ronde van Hon garije zijn debuut zou maken maar in allerijl toch aan de Giro-selectie werd toegevoegd. Na één massa sprint mag de wielerwereld conclu deren dat het met de vorm wel goed zit bij de Amsterdammer. Met iets meer geluk had Groenewegen de sprint zelfs kunnen winnen. In een voor Groenewegen nieuwe setting werd de sprint voorbereid. Met Edoardo Affini in een belangrijke rol in de slotkilo- meters wist Groenewegen van vo ren uit het gedrang te blijven. De butant David Dekker zocht zich in zijn eentje nog een weg naar voren en nam plaats in het wiel van Affini om de sprint voor Groenewegen aan te trekken, maar in de slotkilo- GROTE RONDE meter raakten de twee sprinters el kaar kwijt. Groenewegen moest vanaf de negende plek aan de sprint beginnen en leek nochtans met het wiel van Giacomo Nizzolo op de juiste positie te zitten, maar in de laatste tientallen meters liep het jus uit de benen en werd Groenewegen nog voorbijgereden door Elia Vivi- ani. Meer dan een vierde plek zat er niet in. ,,Ik moet tevreden zijn met een vierde plaats na negen maanden van afwezigheid'', begon Groene- wegen zijn verhaal. ,,Maar toch ben ik ook een beetje teleurgesteld. Ik ben een winnaar en wil altijd meer. Maar een vierde plaats in mijn eer ste sprint is lang niet slecht." Over zijn samenwerking met Dekker en Affini was de Amster damse sprinter te spreken: ,,De ploeg reed heel sterk. Dit is mijn eerste keer met Dekker en Affini, dus dat is wel even wennen. Door hen zat ik wel heel goed geplaatst. De sprint ging aardig en beter dan verwacht. Ik had misschien eerder aan moeten gaan of minder lang moeten aarzelen, maar dat gevoel moet ik beetje bij beetje weer te rugkrijgen en het zelfvertrouwen ook. Mijn benen voelen goed aan, dus ik kijk al uit naar de volgende sprint." UITSLAGEN Merel Smulders deed het duide lijk beter dan concurrentes als Merle van Benthem en Ruby Huisman en mag zich opmaken voor Tokio. Eerder wisten Laura Smulders, die gisteren de tweede wereldbekermanche in Verona won, en Baauw al dat ze komende zomer naar Japan afreizen. Bij de mannen eindigde Niek Kimmann in de finale als derde achter de Zwitsers David Graf en Simon Marquart. Wie de fiets- crosser uit Dedemsvaart op de Spelen gaan vergezellen is nog niet duidelijk. De wielerbond heeft nog twee aanwijsplekken. Een daarvan zou normaal ge sproken naar regerend wereld kampioen Twan van Gendt uit Den Bosch gaan, maar de Braban der liep vorige week in Verona een schouderblessure op. Op In- stagram meldde Van Gendt dat een operatie niet nodig is. In de slotrit bleef de Sloveense Urska Zigart van Team BikeEx- change het peloton net voor. De Ita liaanse Arianne Fidanza won de sprint om de tweede plaats. Van Vleuten passeerde als twaalfde de finish na een rit van Finestrat naar Alicante over 114 kilometer. Van Vleuten dankte haar eind zege aan een machtige aanval in de eerste etappe. Daarin kwam ze, on danks een val in de finale, met meer dan twee minuten voorsprong al leen aan. Na eerdere zeges in Dwars door Vlaanderen en de Ronde van Vlaanderen heeft ze haar nieuwe ploeg Movistar inmiddels vier overwinningen bezorgd. Op de erelijst van de Setmana Ciclista Valenciana is ze de opvol ger van landgenote Anna van der Breggen. maandag 10 mei 2021 TAEKWONDO Reshmie Oogink (31) heeft zich ge kwalificeerd voor de Olym pische Spelen. Ze haalde bij het kwalificatietoernooi in Sofia, waar ze als derde was geplaatst, de finale in de klasse +67 kilo en dat was voldoende voor een ticket voor Tokio. PAARDENSPORT Spring ruiter Maikel van der Vleu ten (33, foto) is als derde geëindigd in de Grote Prijs van Valkenswaard. Met zijn paard Beauville Z was hij daarmee de beste Neder lander. De zege ging naar de Brit Ben Maher met Gin ger-Blue. Tallon Griekspoor won het challengertoernooi van Praag. De 24-jarige Griekspoor versloeg in de finale de Duitser Oscar Otte: 5-7 6-4 6-4. VOLLEYBAL De Neder landse mannen zijn goed begonnen aan de EK-kwali- ficatie. In het Kroatische Zadar werd gewonnen van Zweden (25-17 25-17 25-15) en in vier sets van het gast land. De drie landen treffen elkaar volgende week weer in Apeldoorn. BASKETBAL Russell West- brook heeft in de wedstrijd tussen Washington Wi zards en Indiana Pacers in de Amerikaanse competitie NBA zijn 181e triple-double in zijn loopbaan gemaakt. Hij evenaarde hiermee het NBA-record van Oscar Ro bertson uit de jaren zestig. ANP V VANDAAG ETAPPE 3 BIELLA-CANALE, 190 KM TV EUROSPORT Groenewegen is terug Rotterdam Dylan Groenewegen (tweede van links) sprintte naar de vierde plek. FOTO COR VOS Tim Merlier bezorgde zijn ploeg Alpecin-Fenix in de Giro de eerste ritzege ooit in een grote ronde. Achter het stuur van de ploegleiderswagen ge noot Michel Cornelisse. „Deze is voor de hele ploeg, de ver zorgers, de mecaniciens. Van avond drink ik er eentje mee'', jubelde de Amsterdamse ploegleider. Volgens Corne- lisse was het bij de ploeg van Mathieu van der Poel 'een gekkenhuis' na de zege. Ronde van Italië. Proloog in Turijn: 1. Ganna (Ita/Ins) 8.47, 2. Affini (Ita/Jum) op 0.10, 3. Foss (Noo/Jum) 0.13, 4. Almeida (Por/Dec) 017, 5. Cavagna (Fra/Dec) 0.18, 6. Van Emden (Ned/Jum) 0.18, 26. D. Dekker (Ned/Jum) 0.32. Eerste etappe over 179 kilometer: 1. Merlier (Bel/Alp) 4.21.09, 2. Nizzolo (Ita/Qhu) z.t, 3. Viviani (Ita/Cof) z.t, 4. Groenewegen (Ned/Jum) z.t, 5. Sagan (Slw/Bor) z.t, 6. Moschetti (Ita/Trk) z.t, 7. Fiorelli (Ita/Brd) z.t, 8. Naesen (Bel/AG2) z.t, 18. Dekker (Ned/Jum) z.t. Algemeen klassement: 1. Ganna 4.29.53, 2. Affini 0.13, 3. Foss 0.16, 4. Evenepoel (Bel/Dec) 0.20, 5. Almeida z.t, 6. Cavagna 0.21, 7. Van Emden z.t, 26. Dekker 0.35, 54. Mollema (Ned/Trk) 0.44, 76. Bouw- man(Ned/Jum) 0.50. VERONA BMX'ster Merel Smulders heeft zich bij de we reldbekerwedstrijden van Ve rona verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. De jongere zus van Laura Smul ders eindigde zondag als vierde, nadat ze een dag eer der al tweede was geworden achter landgenote Judy Baauw. VALENCIA Annemiek van Vleu ten heeft de Wielerweek Valencia gewonnen, een vierdaagse ritten koers in Spanje. M Annemiek van Vleuten wint in Valen cia. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39