6 Uitgebreid 'coronapakket' met privéleraren of langere lesdag JOL Waar moet Feyenoord nog enige hoop uit putten? Verstappen baalt Walcheren Pijnlijke nederlaag (0-3) tegen Ajax in een krankzinnige Klassieker 'We zijn te langzaam. We hebben een snellere auto nodig'sport 8-9 Basisscholen, middelbare scholen en scholen voor (voortgezet) spe ciaal onderwijs krijgen vanaf ko mend schooljaar geld om leerlin gen heel gericht vooruit te helpen, ook op sociaal-emotioneel gebied. Voor de aanpak is minimaal 700 euro per leerling beschikbaar. Scholen met veel leerlingen met achterstanden ontvangen extra fi nanciering, hoeveel meer wordt volgende maand duidelijk. In de plannen van minister Slob, die 6 miljard euro voor het basis- en voortgezet onderwijs uittrekt, zit voor ieder wat wils. Zo kost ver lenging van het schooljaar of de t In de plannen van minister Slob, die 6 miljard euro uittrekt, zit voor ieder wat wils schooldag en extra onderwijs voor kinderen uit kansarme gezinnen tussen de 231 en 828 euro per leer ling. Dit zou leerlingen per jaar twee maanden extra vooruitgang opleveren. Hetzelfde effect geldt voor het opzetten van zomer- of lentescholen. Peperduur Een-op-eenbegeleiding door een vaste docent daarentegen - twaalf weken lang, vijf keer per week 30 minuten individuele instructie - is vanzelfsprekend peperduur: tus sen de 829 en 1380 euro per leer ling. Maar volgens meerdere on derzoeken levert deze intensieve aanpak wel een optimaal resultaat op en kan die voor een leerling on geveer vijf maanden extra vooruit gang betekenen. Er worden ook meerdere ingre pen voorgesteld die relatief voor delig zijn (minder dan 92 euro per leerling), maar wél een inhaalslag van een maand of vijf opleveren. Denk bijvoorbeeld aan leerlingen in tweetallen of kleine groepjes la ten werken en elkaar gerichte be geleiding laten geven. Of een aan pak waarbij de stof wordt opge deeld in kleinere blokken. De leer ling gaat pas door naar het vol gende blok als bepaalde doelen zijn bereikt. Leerlingen die het vereiste niveau niet halen, krijgen extra hulp. Plan Scholen brengen nu in kaart hoe hun leerlingen ervoor staan. Op basis daarvan maken schoolbestu ren en lerarenteams een plan voor komend schooljaar en kiezen ze uit de voorstellen die in samen werking met leraren, schoollei ders, onderwijsorganisaties en we tenschappers zijn ontstaan. Minister Arie Slob benadrukt in een interview met deze krant dat streng gecontroleerd zal worden of het geld op de juiste plek terecht komt. P8 maandag 10 mei 2021 Nieuwsmedia Ooit, op een dag, begin ik een bed breakfast, dacht Tamar Duivewaarde altijd. Sinds vorige week is haar droom werkelijkheid en runt ze haareigenrB&B.Ik wil mensen een leuk-weekendje geven.'' jamar is niet de enige. Steeds meer Zeeuwen verhuren kamers in hun eigen huis. SPORT 1, 2 EN 3 Onderwijs krijgt extra geld Scholen krijgen een waslijst aan middelen om de leerachterstan- den door de coronacrisis weg te werken. Minister Arie Slob (On derwijs) geeft ze de mogelijk heid het schooljaar te verlengen, de lesdagen langer te maken of zelfs privéleraren in te zetten. Edwin van der Aa Den Haag Vandaag weer een stuk koeler pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1