BI - afdeling van het Academisch Zieken huis Maastricht (AZM) en het was nog onduidelijk wat het syndroom voor effect op hem zou hebben. Op z'n Nathan Rutjes: 'Dat vind ik een hele mooie vraag en ik ga mijn best doen om het je zo goed mogelijk te vertellen. In die periode zat ik totaal in de over- levingsmodus. Ik had een vrouw die aan het vechten was voor haar leven, een kind dat aan het vechten was voor zijn leven - zij kunnen niet gebruiken dat er een man om hen heen is die zwakte toont. Ik zette mijn verstand op nul, ging trainen bij MVV en hup, meteen daarna door naar het AZM om 's nachts naast Lavezzi te zitten. Hij lag in een aparte kamer en zat helemaal onder de slangetjes, overal piepjes, je wilt het niet weten. Een paar weken later kwam Angelique uit het zieken huis, die moest ik thuis verzorgen. Terwijl er ook van me verwacht werd dat ik bij MVV aan die vijf-, zesduizend man in het stadion iedere week mijn beste niveau liet zien. Dat houd je vol op een soort oerdrift. Als mijn gezin het moeilijk heeft, móet ik er voor ze zijn.' 'Soms had ik wel zo'n moment onder de douche, dat ik dacht: wat gebeurt er allemaal in mijn leven? Maar mijn oplossing is dan: relativeren. Wat stel ik me nou aan dat ik moe ben? Die mensen bij het AZM zijn pas een échte prestatie aan het leveren. Dan raapte ik mezelf weer bij elkaar. Oké, even dit moment onder de douche pakken, zo even een hapje eten, dan goed slapen en morgen weer naar het ziekenhuis. Gewoon gas geven nou Naat, kom op.' 'Nee, met Angelique niet toen, die was hartstikke ziek. En ja, met vrienden... Ik heb twee goede vrienden die ik nog ken van mijn tijd bij de amateurs in MEZZA 17 IHHS 1 fc, ajs.: - Je hebt van jongs af aan meegekregen zaken zelf op te lossen. Hoe ging dat in de moeilijke tijd rond de zwangerschap van Angelique en de eerste weken van Lavezzi? Lukte dat toen ook? Dat moet een zware tijd zijn geweest. En kon je dat een beetje delen met vrienden, of met Angelique?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97