'Ik wil alleen maar zeggen dat ik gewoon menselijke trekjes heb: ik ben verdrietig, ik kan boos of teleurgesteld zijn' een soort eenzijdige beeldvorming waar ik al mijn hele leven tegen aan loop. Die positieve Nathan Rutjes, en verder niks. Ja, ik ben positief, maar ik geef ook supereerlijk mijn mening in mijn observaties en kan ook weleens gif geven - de boel op scherp zetten. Dat is soms best confronterend, omdat mensen niet weten dat die kant van Nathan óók bestaat. Die denken: die jongen is altijd blij, maar dat is natuur lijk niet het geval.' Denkt lang na. 'Als er een situatie is waarin het voor mijn gevoel niet eerlijk gaat, zou ik giftig kunnen worden. Maar wat voor mij onrechtvaardig is, hoeft dat voor een ander niet te zijn natuurlijk. Het zijn maar mijn normen en waarden, snap je?' Denkt weer lang na. 'Daarvoor zouden we in een situatie moeten komen. Ik kan nu niet zo iets noemen.' 'Ehm... ja, ja. Misschien zeg ik het ook niet helemaal juist. Ik wil alleen maar zeggen dat ik gewoon menselijke trekjes heb: ik ben verdrietig, ik kan boos of teleurgesteld zijn, maar inderdaad, het merendeel van de tijd zie ik de positieve kant van de medaille. Overigens heb ik nooit dat gevoel gehad hoor, dat ik in talkshows een trucje moest komen doen. Maar dat gevaar ligt een beetje op de loer, dus daarom probeer ik wat kritischer te zijn.' Nathan Rutjes is een onvervalste Rotterdammer, als enig kind opgegroeid in volksbuurt Oud- Charlois. Zijn moeder was huisvrouw, zijn vader werkte als havenarbeider. De opvoeding was liefdevol, maar ook volgens het motto: niet zeuren. 'Als ik ruzie had op straat en ik kwam thuis met een blauw oog, denk je toch niet dat mijn vader zei: kom maar even mee en wijs aan wie dat gedaan heeft? Nee, hij schopte me de deur uit: dat is niet de bedoeling zo, Rutjes, los het zelf maar op. Niet zeuren, dat zit er wel diep in bij mij. En ik ben er dankbaar voor, want die opvoeding heeft me zo ver gebracht in de media- en voetbalwereld. Daar ben ik van overtuigd.' 'Ja, honderd procent. Hup, zelf doen. Dan zoekt-ie het uit.' 'Nou, ik zou wel naar het verhaal vragen. Want als een volwassene er een bijdrage in zou hebben gehad, dan storm ik naar buiten. Dan ben ik zijn beschermer. Maar de waarheid is ook: papa zal er niet altijd voor hem kunnen zijn. Ik wil hem graag adviezen meegeven, hij is natuurlijk nog maar een kind, maar het is aan hem om die adviezen in de praktijk te brengen. Dat vind ik een mooie manier van opvoeden en ontwikkelen.' Dat Lavezzi nu vrolijk op straat kan spelen als ieder ander jochie van 8 is niet vanzelfsprekend geweest. Tijdens de zwangerschap bleek Nathans vrouw Angelique te lijden aan het zeldzame HELLP-syndroom, een ernstige vorm van zwangerschapsvergiftiging die levensbedreigend voor zowel moeder als kind kan zijn. Angelique was heel ziek en Lavezzi kwam al met dertig weken ter wereld. Hij verbleef een aantal weken op de neonatologie- Waar word jij giftig van? Maar wat vind jij persoonlijk nou iets waar je boos van wordt? Maar ergens vind je het toch irritant als mensen alleen maar die ene positieve kant van je zien? Als Lavezzi met een blauw oog thuiskomt, stuur jij hem dan ook terug de straat op? Ja echt? 16 Saeliail jiamèmi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96