'Je huurt mij niet in om even de clown uit te hangen, dat is niet Nathan, snap je?' Nathan Rutjes, de oud-voetballer die bekend werd om zijn mooie uitspraken en nu een graag geziene mediagast en jeugdtrainer is, praat over de eveneens succes volle tv-carrière van zijn 8-jarige zoontje Lavezzi. Opeens onder breekt hij zichzelf: 'O, dat vind ik nog wel even belangrijk om te zeggen.' Met serieuze blik: 'Lavezzi moet vooral geen look- alike van Nathan Rutjes worden. Absoluut niet. Hij moet zichzelf zijn.' Een tamelijk grappige uitspraak omdat Lavezzi niet méér een look- alike van zijn vader had kunnen zijn. In de kinderprogramma's die Lavezzi presenteert voor NPO Zapp zien we een vroegwijs jongetje met dezelfde enthousiaste manier van praten als zijn vader, dezelfde onbevangen vrolijke houding en het meest in het oog springende: datzelfde karakteristieke kapsel van een gemillimeterd koppie met lange mat tot in de nek. 'Wij lijken qua uiterlijk natuurlijk op elkaar, maar verder zijn we best verschillend. Ik kwam een keer helemaal blij thuis met een doos Lego, dacht dat we samen een kasteel zouden gaan bouwen. o Lavezzi kijkt naar die doos en zegt: bouwt u maar papa, en gaat weer verder met lezen in zijn biologie- boek. Hij wil later namelijk Freek Vonk worden. Vind ik helemaal prima! Dat soort dingen probeer ik juist te stimuleren.' Rutjes staat op g van de bank, enthousiast gebarend met zijn armen: 'Als jij Freek Vonk wilt worden, ga het doen vriend! Als jij wilt hockeyen, dan koopt papa een hockeystick voor jou. Als hij niet meer wil presenteren op televisie, houden we er meteen mee op. Maar hij vindt het gewél dig. Dus ja.' Hij gaat weer zitten. 'Ja. Ik vind het belangrijk dat hij respect heeft voor mensen. Als hij tegen ons 'u' zegt, zal hij dat ook tegen anderen doen. Dat is iets wat ik beleefd vind. Zelf moest ik vroeger ook 'u' zeggen tegen mijn ouders. Ik weet nog dat zij daar vaak complimentjes over kregen. Dat heb ik opgepikt: als zoveel mensen dat netjes vinden, dan hebben mijn ouders dat toch goed gedaan.' 'Lavezzi en ik... ja, daar kan ik emotioneel van raken. Lavezzi is echt mijn alles, de reden waarom ik 's ochtends mijn bed uitkom. Dus dat woordje 'u' zegt niet zo veel over de band die wij hebben, want die is onwijs sterk. Maar tegelijkertijd blijf ik wel zijn vader, niet zijn vriendje. Dan vind ik het passend dat hij 'u' zegt.' Met die herkenbare Rotterdamse tongval: 'Lavezzi is zo onverstoor baar joh, niet normaal. Daarin heeft hij denk ik in papa wel een goed voorbeeld. Jongens met lange haren worden op het school plein natuurlijk automatisch 14 Zegt Lavezzi 'u' tegen jullie? Het schept wel een afstand, 'u' zeggen, terwijl jullie band super- hecht lijkt. Wat vindt Lavezzi er zelf van? mmïm 'j-'M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 94