Ik voorkom no, net een foute zenuwlach Stiller dan stil Venetië in Overijssel Varen en luisteren Nog geen twintig passen heb ik vanaf mijn buitendeur DE HORT OP gezet, of er stopt een bestelauto, zijruitje daalt zoemend. Een man kijkt me verlangend aan. 'Hginnehij,' zegt hij. 'Tzegtu?' 'Hghinnehhij.' Naast de man zit een jongen van een jaar of 16 die het tafereel tot dusver duidelijk kan waarderen. 'Sorry, u moet het nog eens zeggen.' 'Hhinntudjijgj.' Nu heb ik van nature een gezicht dat vrij makkelijk in de plooi te houden is; toch zijn er grenzen, zelfs voor mij. Door even de blik af te laten dwalen voorkom ik nog nét een foute zenuwlach. Of nemen die twee me in de maling? 'HHHiiiinnduuurddiijjkk!' De man is bepaald boos, de grijns van de jongen breekt verder door. Opeens weet ik de klanken samen te stellen tot iets wat bekend voorkomt. 'Bedoelt u Kinderdijk?' Hij knikt. Dat dorp is nog 30 kilometer verderop aan de Lek, leg ik hem uit. Hij rijdt weg zonder te bedanken. Wandelen is helemaal in en omdat ik mijn huik altijd naar de wind hang, doe ik het ook. Wandelen. Soms. Met tegenzin, want wat is het on-ge-hoord saai. Kort na het Kinderdijk-incident kom ik langs een boerderij. Twee kippen komen enthousiast op me af rennen, alsof ze hun Verlosser herkennen. Een haan kijkt verbijsterd toe. Wat doen die wijven nou, zie je hem denken. Verder gaat het langs de slingerende Lekdijk; aan weerszijden zijn bloesems aan het uitbotten. Een groepje vrouwen komt me tegemoet. Om hun ranke gestalten zwieren gebatikte kleden, sjaals, kralenkettingen en lange haren. Ze zijn alle vier door schijnend bleek en mager met scherp afgetekende wallen onder de ogen. Ze lachen me blij toe, alsof ze eindelijk het nieuwe tijdperk van liefde en licht gevonden hebben. Achter me houdt hun gekwebbel aan: ze hebben zich omgedraaid en lopen nu achter me aan. Ze lopen sneller dan ik, langzaam komen ze dichterbij. 'Zijn jullie veganistisch?' vraag ik als ze langszij zijn. 'Natuurlijk! Wat dacht jij dan,' zegt de langste en dunste. De anderen schateren het uit. Waarom vertel ik dit? Nou gewoon, omdat wandelen dus helemaal niet saai blijkt te zijn. MEZZPL Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader. De fijnste fluisterboten In een elektrische (en dus superstille) sloep beleef je de natuur met al haar geluiden nog beter. Zeker in de Biesbosch, waar zoveel rondfladdert, -zwemt en -zoemt. Je kunt een picknickmand meenemen of gebruik maken van een floating dinner. Vanaf 95 per dagdeel, bootjegezond.nl Giethoorn is met z'n vele vaarten en sloten het beste per boot te ontdekken. Vanaf het water heb je geweldig uitzicht op de pittoreske huisjes. Heb je tijd, vaar dan ook door nationaal park Weerribben-Wieden. 30 per uur, elk volgende uur 25 zwaantje.nl en giethoornboeking.nl Ook in Friesland is het goed varen, bijvoorbeeld op electric only-routes. Op de Oudegaaster Brekken luister je via een app naar de oorlogsverhalen die zich hier hebben afgespeeld. Vanaf 80 happywhale.nl, app: mearfryslan.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91