'Rome wordt alleen maar interessanter' Inzoomen op Egypte - v BIJPRATEN 'Dat het leven er altijd verrassend en spannend is. Elke steen vertelt een verhaal. Als ik naar de bakker ga, kom ik langs de plek waar Julius Caesar is vermoord. Je ziet voort durend het verleden, de verganke lijkheid. En dat is een stimulans voor mensen om juist in het moment te leven. Je hoort nooit: kom je over anderhalve week eten? Maar wel: kom je straks eten? En als je neef er toevallig is, neem je die gewoon mee. Mensen laten zich leiden door de inspiratie van het nu.' 'Omdat reizen nu lastig is, wil ik lezers door de straten van Rome laten dwalen. En het kan een inspiratie zijn om straks, als het weer kan, nieuwe dingen te ontdekken. Wist je dat je bij de Trevifontein naar beneden kunt en door het antieke Rome kan lopen? Dat is toch mooi?' 'Het wordt alleen maar interessan ter. Een verborgen plein, een gek museum, maar ook paus Benedic- tus die in 2013 plots verdween met een helikopter - er is altijd wel iets om je over te verwonderen.' MEZZA 9 gen nemen je tijdens vier live webinars mee naar het land van Toetanchamon, piramides en de goden Osiris en Ra. Ook actuele opgravingen komen voorbij, want het oude Egypte is in de huidige tijd nog springlevend. De webinars worden uitgezonden vanuit het Rijksmuseum van Oudheden en via de chat kunnen deel nemers vragen stellen aan deskundigen. vanaf 12 mei 19.30 uur €45 natgeoshop.nl Over het oude Egypte raak je nooit uitgeleerd. Vijf egyptolo- ROSITA STEENBEEK (63) woont al 35 jaar in hartje Rome. In haar nieuwe boek Leven in Rome neemt ze haar lezers mee naar de Eeuwige Stad. Wat is de magie van Rome? Waarom was het tijd voor dit boek? Ben je ooit klaar met Rome ontdekken? Leven in Rome Prometheus 19,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89