Moederdag Ontspullen? Drie jaar op Lesbos BEZINNEN, DAAR OEFEN IK NOG OP Ja, ook ik heb jaren geleden mijn halve huisraad uitgemest met Marie Kondo. Dekbedovertrekken voor het tuinhuis dat maar niet kwam. Een gebroken marmeren plaat die me beschuldigend aanstaarde: repareer mij. De lieve stoelen die ik kocht toen ik op kamers ging. Dat deed wel een beetje pijn. Maar wat hielp: ik bracht alles naar onze werkster, een heel stoere die een eigen bedrijf begon en nu allerlei mensen in dienst heeft die voor haar schoonmaken. Zij verdeelde de bergen huisraad en kleding onder de Ghanese gemeenschap. Met weemoed gaf ik haar mijn pasta machine mee Met weemoed gaf ik haar mijn pasta machine mee. Tijdens een van die Kondo-ritjes had ze 'm op haar schoot. Ze vertelde dat ze die naar haar moeder in Ghana zou sturen. Die had jarenlang gespaard voor een eigen pasta machine, een van haar weinige bezittingen. De meest fantastische gerechten maakte ze ermee, tot-ie op een onzalige dag werd gestolen. Een nieuwe kwam er niet. Tot nu. We waren allebei opgetogen. Ik kreeg de machine ooit van mijn moeder, de cirkel was rond. Er bleef genoeg dierbaars over om thuis te koesteren. Mijn groen met gouden nachtlampje bijvoorbeeld, het staat hiernaast en bij het artikel van socioloog Warna Oosterbaan. Hij roept op tot een nieuwe manier om met spullen om te gaan, een nieuw materialisme. Bezint eer ge iets in huis haalt. En koester de spullen die je dierbaar zijn des te meer. Dat bezinnen, daar oefen ik nog op. Neem nou dat gekke katje op pagina 28, dat komt uit de collectie van mijn jongste. Cadeau gedaan door... Precies. 'Eindelijk is mijn moeder er wél voor mij' Koester het moois datje in huis hebt Zangeres Laura Jansen blijft zich inzetten voor vluchtelingen 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 20 28 24 4 Mijn Weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Nathan Rutjes 19 Geld Geluk 32 Reconstructie van het Panamadrama 36 Boeken Marion Pauw 37 Nu lezen 39 Mijn boek Wim Daniëls 40 BV De Liefde 45 Joost mag 't weten 45 Hemd van het lijf Gerard Ekdom COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83