OZCAN AKYOL Politie zoekt op de heide opnieuw naar vermiste Tanja Groen 49.9 t V.V.V.V. - VI 6 f.Q99 €72 €80 ET Column Vorig jaar rond deze tijd, een dag voor Moederdag, ging ik eens diep in mijn geheugen graven, op zoek naar de cadeaus die wij zelf uitdeelden aan de ka pitein van ons gezin. Mijn broers en ik maakten op school van die obligate tekenin gen, net als de andere kinderen, maar eenmaal thuis, toen we ze overhandigden, kregen we al net zo plichtmatig een aai over onze bolletjes, daarna verdween het pa pier in de bak. Mijn moeder hield van een schoon huis. Veel verder kwam ik niet. Mijn va der haatte feestdagen, zeker als ze geld kostten. Dus ik wilde, met terugwer kende kracht, het een en ander rechtzetten, waarop ik naar de hy permoderne kookwinkel toog - schoonmaken en koken zijn dé hobby's van mijn moeder. ,,Ik wil de beste pan die u heeft'', riep ik meteen bij binnenkomst. Dat liet de verkoper zich geen twee keer zeggen. ,,Deze van giet ijzer is écht heel goed.'' ,,Wow, hij is ontzettend zwaar'', concludeerde ik nadat ik hem even vasthield. ,,Dit dingetje is van al lerbeste kwaliteit. Chefs gebrui ken hem ook.'' Ik liet hem inpakken. Op zondag, vroeg in de ochtend, belde ik mijn moeder, of ze even tjes langs wilde komen, omdat ik zogenaamd iets met haar wilde bespreken. We hadden de kinde ren de opdracht gegeven tekenin gen voor hun oma te maken. Mia (4) gehoorzaamde braaf. Baran (2) zat toen nog in de fase dat hij alles opat - dus ook printpapier. Mijn moeder belde aan. ,,Kijk, we hebben iets voor jou." Onbekend met dit fenomeen, ca deaus krijgen, be gon mijn moeder te transpireren. ,Voor vroeg ze. „Ja, het is Moederdag, pak maar uit.'' Ter wijl ze dat deed, betrok haar ge zicht. ,,Wat moet ik hiermee? Het is veel te duur. Dit is voor rijke mensen.'' Ze verliet mopperend onze woning. Ik gaf haar de bon mee. Ruilen voor iets anders kon altijd. Mijn vrouw Anna deed open. Ik was boven en hoorde kabaal bene den. De kinderen waren extatisch. Ik ging poolshoogte nemen. ,,Wat is er aan de hand?'' Ik zag het nog voor ik de zin helemaal had uitgesproken. „Cadeautjes!", riep Baran. Mia reed rondjes op een motor van Paw Patrol. ,,Heb je de pan teruggebracht en met het geld deze spullen ge kocht?'' Mijn moeder bevestigde mijn suggestie. ,,Die pan is niet voor ons soort mensen. Laat de kinderen er maar van genieten. Dat is het grootste geluk dat je me kan geven.'' Het is veel te duur, zei mijn moeder en verliet mopperend de woning Geldrop Tanja Groen verdween in augus tus 1993 nadat ze van de sociëteit in Maastricht naar huis fietste. De zoektocht komt er op aanwijzing van studenten van de Vrije Uni versiteit Amsterdam, die onder leiding van hoogleraar rechtspsy chologie Peter van Koppen in de zaak doken. Om welke locaties het gaat, wil justitie niet zeggen. Uit gesprekken die deze krant voerde met oud-rechercheurs en andere betrokkenen blijkt dat in 1994 al grondig naar Tanja Groen is gezocht in deze regio. Dat ge beurde nadat Wim S. uit Geldrop in de cel tegen een medegevan gene opbiechtte dat hij 'dat meisje uit Maastricht' had vermoord. S. zat in voorarrest op verdenking van de moord op de Eindhovense Rienja Shewpersadsingh, waar voor hij later werd veroordeeld. Een team van vier rechercheurs probeerde te bewijzen dat de in middels overleden S. ook verant woordelijk was voor de verdwij ning van Groen. Duikers zochten in de Zuid-Willemsvaart week enden achter elkaar naar haar fiets. Ook werd er op de Stra- brechtse Heide gespeurd naar haar lichaam. Het rechercheteam vermoedde dat Wim S. een seriemoordenaar was. Tegen de medegedetineerde i Wim S. biechtte bij medegevangene een moord op had S. elf moorden opgebiecht, zonder daarbij namen te noemen. Het team van vier rechercheurs zocht daarom onder meer naar aanknopingspunten in de ver dwijningszaken van Anne van der Groen-Heijligers uit Eindho ven in 1966 en Henny Maas uit Geldrop in 1975. De lichamen van de vrouwen werden nooit gevon den en S. ontkende alle betrok kenheid. Lees verder in Z koopjedealnl) Deals geldig tot zondagavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code Nostalgische Tuinbank van Gietijzer en Massief Sparrenhout Optimaal zitgemak en comfort Nu slechts 0530 - nu 9 A 99 Nu 9 A 99 rrrrfVrV' nu ZQ99 HP EliteBook 725 G3 AMD PRO A10 12,5" Monitor, 128GB Opslag én Windows 10 Pro Nu slechts zaterdag 8 mei 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Cadeauoerikelen mil: Weer een dag later belde ze aan. De politie heeft al in de jaren 90 uitvoerig gezocht naar het lichaam van Tanja Groen op de Strabrechtse Heide bij Gel drop. Het onderzoek was ge richt op de Geldropse moorde naar Wim S. en is al die tijd stil gehouden. Binnenkort gaat de politie in hetzelfde gebied op nieuw zoeken naar de verdwe nen studente uit Maastricht. Chiel Timmermans Paolo Laconi cappBmCino Stanc aard Lang ZEER POPULAIR: WEES ER SNEL BIJ, BEPERKTE VOORRAADI Extra Lang Prachtige eye-catcher, geeft je tuin direct meer uitstraling Een echte klassieker voor in de tuin of op balkon y/ Weer- en waterbestendig; kan het hele jaar buiten blijven Adviesprijs: €449^9 4-PACK Extra Lange T-Shirts van Cappuccino Comfortabele pasvorm V Keuze uit een Ronde hals of V-hals Keuze uit de maten S, M, L, XL, XXL en 3XL VERHIT ONKRUID STERFT AF Krachtige Elektrische Onkruidbrander van Wolfgang Germany Met 2000W Het onkruid blijft langdurig weg Volledig elektrisch: geen dure gasbussen nodig Adviesprijs: €49,99 slechts: Adviesprijs: €59,99 slechts: ^m^Trn GESCHIKT VOOR: G2SZD BRRun philips KORTING KORTING Windows 10 Pro 16-PACK Opzetborstels voor Oral-B/ Braun en Philips Bespaar een hoop op het alledaagse Voor gezond tandvlees wittere tanden Luxe Weerbestendige Oeurluifel Geeft jouw entree een luxe uitstraling! Bestand tegen de meest barre weersomstan digheden Adviesprijs: €79,99 Adviesprijs: -€449^99" slechts Perfect voor zakelijk, privé, schoolgebruik en online games Startklaar bij je afgeleverd met Windows 10 Pro Uitstekende batterijduur en zuinig in gebruik Adviesprijs: €499^0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6