Ook vermiste Tanja Groen wordt aan Brabander gelinkt imm De politie gaat in de omgeving van Geldrop binnenkort zoeken naar het lichaam van de in 1993 verdwenen studente Tanja Groen. Het heeft te maken met crimineel Wim S. Wie is deze inmiddels overleden Brabander, van wie rechercheurs vermoeden dat hij wel eens de grootste seriemoordenaar van Nederland kan zijn? ,,Hij zei dat hij elf vrouwen had vermoord." 13 e Geldropse nacht is donker en rustig. Op het politiebu reau brandt nog licht. Recher cheur Cor van Hout heeft als wachtcommandant nachtdienst, maar er is nauwelijks iets te doen. Dan vliegen vanuit het niets de deuren open en stormt een man naar binnen, hevig zwaaiend met zijn armen. ,,Ik kan er niet meer mee leven, ik kan het niet. Ik moet het vertellen'', schreeuwt hij. Een van Geldrops meest notoire die ven is zojuist het bureau binnen gelopen. Van Hout herkent hem meteen. Hij schiet uit zijn stoel en zet Wim S. aan een tafel. Van Hout voelt de adrenaline door zijn li chaam gieren. Wimke, zoals ze de man in het dorp noemen, wordt al jaren in verband gebracht met de verdwijning van verschillende vrouwen uit de regio. Staat hij, vannacht, op het punt te breken? Van Hout zet een kop koffie op tafel en probeert hem aan het pra ten te krijgen. Maar S. schudt met zijn hoofd. ,,Strab- recht, Strabrecht. De heide...'', stamelt hij. De Strab- rechtse Heide is een natuurgebied om de hoek. Van Hout is er zeker van dat de man die voor hem zit, nu gaat vertellen waar hij zijn slachtoffers heeft begraven. Maar wat de rechercheur ook probeert, het lukt niet. ,,Ik kan het niet zeg gen, ik kan het niet'', blijft S. her halen. Na een kwartier staat hij op en verlaat het politiebureau. Ruim veertig jaar later moet Van Hout afgelopen maand opeens weer aan de bijna-beken- tenis denken, als hij in de krant leest over de zoektocht naar Tanja Groen. De politie gaat dit jaar in Geldrop zoeken naar het lichaam van de verdwenen studente, ver moedelijk is er een link met Wim S. De actie vindt plaats op aanra den van studenten van de Vrije Universiteit die onder leiding van hoogleraar Peter Koppen in 2018 al in de zaak doken. Door het nieuws voelt Van Hout opnieuw de frustratie over die nacht in de jaren 70. ,,Wimke stond op het punt om te breken", zegt de gepensioneerde politie man, die jarenlang leiding gaf aan de recherche in Geldrop. ,,Hij kon niet leven met zijn geheimen, maar hij kon er ook niet over ver tellen. Iets hield hem tegen. S. is altijd in mijn aandacht gebleven. Het is de grootste teleurstelling uit mijn loopbaan." De veroordeling Bevrijdingsdag 1993, een koele woensdagavond. Rienja Shewper- sadsingh (35) stapt bij haar rijtjes woning in Eindhoven in de Ford Taurus van Wim S. De twee zijn collega's bij de fabriek van Mora Snacks in Veldhoven. S. mag dan GO ZATERDAG 8 MEI 2021 De Strabrechtse Heide waar Wim S. mogelijk meerdere lijken heeft begraven. foto koen verheijden CHIEL TIMMERMANS en PAOLO LACONI LEES VERDER OP PAGINA 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61