mwM Ik denk dat we hier wonen tot het niet meer kan mmm 9 ik voel me niet gezien. Als ik als mezelf rond stap, wordt er veel naar me gekeken. Dat heb ik zeker gemerkt. Er worden geen verve lende opmerkingen gemaakt, dat is wel fijn." Er moet nog hard wor den gewerkt. Een nieuwe badka mer, een nieuwe keuken, een aan bouw, in juni hopen ze erin te trekken. Tot dan woont Niek thuis: ,,Dat is wel raar, maar ook heel ge zellig." Marco de Vries (1969) parkeert zijn auto voor nummer 7. Ja, dat is zijn stek. Het huis is in 2008 ge bouwd, hij woont er sinds 2010. Zijn kinderen Fabian en Evy van 15 en 13 zijn ook van de partij, ze ko men er om de week. Marco is een geboren en getogen Terneuzenaar en werkt als veiligheidskundige bij Dow. Over de buurtschap zegt hij: ,,Ik ken de mensen van gezicht. We zwaaien, verder bemoeien we ons niet te veel met elkaar. De buren zie je natuurlijk wel vaker." Evy: ,,Het is lekker rustig hier. Toen ik op de basis school zat, eerst in Reuzenhoek en daarna in Othene, had ik klasgenoot jes in de buurt, verderop in de pol der." Fabian: ,,Ik zou niet liever in de grote stad wonen. Dat komt omdat ik nogal gevoelig ben voor prikkels, ik raak er snel door geïrriteerd." Evy: ,,We speelden in het bos hier achter ons huis. Ik ben wel eens uit een boom gevallen." Marco: ,,Zelf vind ik rust belangrijk. Je hebt hier verkeer, zeker ook landbouwverkeer als het seizoen er naar is. 's Avonds en 's nachts is het stil." Papieren rompslomp Het boerderijtje op nummer 4 vormt als het ware de kopse kant van de buurtschap. Een schuur en een huis een stukje van de weg gelegen. Chris Guiljam (1959) staat op het punt om wat kanthooi bij elkaar te gaan har ken. Hij werkt bij de groenvoorzie ning van de gemeente en is nog een klein beetje boer. De laatste paar jaar heeft hij de rond de boerderij gelegen vier hectare verhuurd. Hij had ooit dertig stieren, daarna kwamen er twintig varkens, vervolgens vijftien schapen. Chris: ,,In het houden van die dieren is de klad gekomen. Het moest steeds groter en groter, de kleintjes moesten weg. De papieren rompslomp was ook een punt. Die is voor duizend varkens net zo groot als voor twee." De gewezen veehouder ziet de gevolgen van natuurbeleid in zijn polder. Hazen zie je er, herten, vossen. Hij zegt: ,,Het wordt steeds gekker. Vroeger zag je nooit een hert. Nu om de haverklap. Die vermenig vuldigen zich zo snel, dat kan niet goed blijven gaan." Poldermensen In de omgeving van Hoek van de Dijk struikel je over de buurtschappen. Reuzenhoek ligt een paar honderd meter verder aan de Zaamslagsedijk. Iets noordelijker kom je door Kwak kel, Poonhaven, Kamperhoek, Scha- pershoek. Chris werd op een boerderij geboren in het gehucht De Val. Zijn vrouw Anja woonde daar een kilome ter vandaan, haar vader was melkvee houder. Chris: ,,We hebben elkaar le ren kennen bij het uitgaan in Axel. In 1982 zijn we getrouwd en zijn we in een huurhuisje op Othene gaan wo nen. Van daaruit konden we uitkijken of er wat vrijkwam. Op dit boerderij tje konden we inschrijven. Wij waren de hoogste bieder." Achter het keukenraam staat een blauw bordje: Chris en Anja 12-02 1982. Voor een trouwdag gekregen, zegt Chris. ,,Ik denk dat we hier wo nen tot het niet meer kan. We zijn echte poldermensen." Eén punt nog, over het verkeer: ,,Er wordt hier ge vlogen, niet normaal. Regelmatig rijdt er een van de dijk af. Als de nieuwe aansluiting op de Kraag richting Ter- neuzen er komt, zal het vast verbete ren." Hoek van de Dijk ■uzen GO ZATERDAG 8 MEI 2021 '>T*ry Marco de Vries met dochter Evy en zoon Fabian: ,,We zwaaien, verder be moeien we ons niet te veel met elkaar." Kijk op de site bij /video Hoek van de Dijk even ten noor den van Zaamslag. FOTO'S RUBEN OREEL Chris Guiljam De Duitse invasie is gestopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57