4 CORONA VAKANTIE Het kabinet komt volgende week met een reisadvies voor de komende maanden. De reisbranche verwacht voor de zomer een run op last minutes. Sommige Nederlanders staan nog in dubio wat de bestemming wordt, andere vakantiegangers hebben al vol vertrouwen hun buitenlandse reis vastgelegd. wijfels om deze zomer naar het buitenland te gaan? Nou, de fa milie Maas uit Hellevoetsluis heeft de knoop al eind vorig jaar doorgehakt: het wordt drie weken Tenerife, in augustus. En ze staan te popelen, vertelt vader Sander (44). ,,We hebben het er bijna elke dag over. We hebben er veel zin in, ook onze twee dochters kunnen niet wachten." Zorgen dat er nog een kink in de kabel komt, heeft hij niet. Hij heeft losse tickets bij Transavia geboekt die hij kosteloos kan omboeken en de ac commodatie huren ze via een relatie. ,,We reizen eigenlijk nooit met een touroperator en dat is in dit geval ook niet nodig. Als we moeten annuleren, dan kan dat gemakkelijk en zonder extra kosten." Hij is naar eigen zeggen maar wat blij dat hij niet heeft gewacht op het reisadvies van het kabinet. Een paar weken geleden keek hij naar de ticketprijzen en en die waren al 200 euro per persoon omhooggegaan. ,,Als we straks te horen krijgen dat we allemaal weer kunnen reizen, re ken maar dat de prijzen dan verder omhooggaan." Hun bestemming Tenerife is overi gens niet toevallig gekozen: vorig jaar zomer waren hij en zijn vrouw He len en hun twee tienerdochters er ook al. Net op het moment dat code oranje werd afgekondigd. Van stress of paniek was geen sprake. Sander: ,,Nee hoor, helemaal niet. Transavia belde ons om te laten weten dat onze vlucht van drie dagen later gewoon zou vertrekken. We hebben die da gen nog lekker genoten van de va kantie. En bij terugkomst in Neder land zijn we netjes in quarantaine ge gaan. Het voelde daar veiliger dan hier." Vaccinatiepaspoort Het enige dat hem en zijn vrouw He len een beetje zorgen baart, is meer praktisch van aard: hoe zal het straks gaan met het vaccinatiepaspoort? ,,Mijn vrouw werkt in de thuiszorg en heeft al één prik gehad en krijgt binnenkort de tweede. Ik heb nog geen idee wanneer ik aan de beurt ben en het is ook onduidelijk hoe dat straks gaat met kinderen. ,,Maar", zo We wachten liever tot we echtzeker weten wat er in juli mogelijk is Als we ooit naar Zweden kunnen, dan gaan we daar eerst heen vult hij aan, ,,die onzekerheid houdt ons zeker niet tegen om op reis te gaan." Naar het buitenland? Gretha (36) en haar man Harmen (38) van der Laan uit Delft zouden niets liever willen dan deze zomer met hun drie kinderen (4, 7 en 9 jaar) gaan kampe ren in Zweden. Die wens koesteren ze al heel lang, maar het is er nog al tijd niet van gekomen. Telkens komt er wat tussen. Vorig jaar gooide co rona roet in het eten en ook dit jaar lijkt het niet te gaan gebeuren. ,,Zwe- den lijkt nog altijd een utopie, he laas", zegt Gretha. Het plan is nu om net als vorig jaar 'gewoon' in eigen land te blijven. Ze moeten nog boeken maar het wordt een natuurcamping, ergens in Fries land of Groningen. Haast met boeken hebben ze niet. ,,We zijn meer van laisser-faire. En we hoeven niet naar een camping met zwembad en ani matie. Dat is echt niets voor ons. Nee, geef ons maar iets in de buurt van water en in de natuur. Voor de kinde ren is het fijn om buiten rond te kun nen hobbelen en hutten te bouwen. Mijn man is druk als zelfstandig on dernemer en ik werk in de zorg, dus we hopen twee of drie weken volle bak te gaan genieten", vertelt Gretha. Ze vieren straks vakantie in eigen land, maar verre reizen zit de twee wel in het bloed. Voordat hun oudste dochter van 9 jaar werd geboren, heb ben ze 1,5 jaar op de Filipijnen ge woond. Haar man heeft er een drink waterproject gerealiseerd en Gretha werkte er als tropenverpleegkundige. Ooit hopen ze hun kinderen te kun nen laten zien waar ze hebben ge leefd, maar daar zijn ze nu nog iets te jong voor. ,,We hebben natuurlijk oog en hart voor het klimaat en het milieu, maar we voelen ook een enorme drang om weer naar het buitenland te gaan rei zen. Zo wonen vrienden van ons in Australië en het lijkt ons geweldig om daar ooit naartoe te kunnen. Maar ja, als we ooit naar Zweden kunnen, dan gaan we daar natuurlijk eerst heen." Onzeker Welke bestemming het deze zomer wordt? Marieke Krugten (41) heeft nog geen flauw idee. ,,Het kan echt nog alle kanten op. Het is nog alle maal zo onzeker op dit moment. Dat is best wel een ding", zegt ze. Als het kabinet volgende week met een reis advies voor de komende maanden komt, dan zijn zij en haar man Bart in zaterdag 8 mei 2021 GO Harmen en Gretha blijven in Nederland. foto guus schoonewille Marieke Krugten en haar dochter Sol hopen stiekem op 'We zien wel waar de sterren ons heen brengen' Natasja de Groot Hellevoetsluis/Delft/Amersfoort - Marieke Krugten -Gretha van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4