ZEELAND 13 land dat het vooral van het toerisme moet hebben. Door voor de lock- down te kiezen hoopte men het aan tal besmettingen snel omlaag te krij gen, zodat mensen deze zomer ge woon naar Malta kunnen komen.'' De cijfers laten zien dat het nu de goede kant op gaat. De piek was op 16 maart, met 313 nieuwe besmettingen. Eerder deze week waren dat er res pectievelijk 27 (4 mei), 30 (5 mei) en 9 (6 mei). Volgend seizoen telt de Premier League op Malta geen 16 clubs meer maar slechts 12. ,,De top zes speelt aan het einde play-offs om het kam pioenschap'', weet de verdediger, die onlangs met de clubleiding over een nieuw contract sprak. ,,De president wil graag dat ik twee jaar langer blijf. Dit seizoen startten we slecht maar begon het na de winterstop goed te draaien. Ik ben de enige speler bij Balzan die alle 23 wedstrijden heeft gespeeld. De club heeft me een goed plan laten zien. Balzan heeft de afge lopen jaren steeds Europese voorron den gespeeld en wil dat graag weer bereiken. Met een paar goede aanko pen moet dat zeker kunnen.'' Augustine Loof zet de komende tijd alle opties op een rijtje en wil dan een keuze maken. ,,In deze coronatijd moet je wel blij zijn dat je ergens een contract kunt tekenen'', weet hij. ,,Je wilt niet weten hoeveel jongens uit Nederland mij dit seizoen hebben geappt met de vraag of ze ook op Malta konden komen voetballen. Door corona hebben clubs het zwaar en is het niet meer zo makkelijk om ergens te tekenen.'' Een eigen veld Op Malta heeft hij een mooi apparte ment, vertelt Loof. ,,Dat heeft de club super geregeld.'' Het liefst staat hij ie dere dag vroeg op, vaak rond een uur of zes. ,,Dan doe ik wat oefeningen en ontbijt. Een hele dag in mijn bed lig gen, dat vind ik niks. Het is wel zo dat ik 's middags vaak nog een uurtje slaap. Want rust is ook belangrijk voor een voetballer.'' De afgelopen weken trainde hij bij Balzan vooral in groepjes. ,,Waar de meeste clubs hier een veld huren, hebben wij een eigen veld. We konden daardoor trainen en fit blijven.'' De afgelopen jaren heeft Loof ge merkt dat de voetballerij ook een we- Maar toen dacht ik echt: o man, hoe ga ik dit volhouden? In Nederland was alles zo makkelijk voor me reld van show is. Het lijkt alsof iedere speler zichzelf neer wil zetten als merk. „Social media maken mensen gek'', weet hij. ,,Het is toch vooral nep? Ik had een Instagramaccount, maar dat is gehackt, ik kan er niet meer op. Dat vind ik niet zo erg. Wat je daar allemaal op voorbij ziet ko men. Ik denk dan vaak: blijf nederig, blijf jezelf. Daar houd ik van, van mensen die niet te veel opscheppen. Dan kom ik ook terug op mijn opvoe ding. Stoere praatjes of moeilijk ge doe, daar zat in Koewacht niemand op te wachten.'' Vluchten geannuleerd Door corona is hij al een jaar niet in Nederland geweest. „Terwijl ik daar voor best vaak thuis was'', legt Loof uit. ,,Wij speelden vaak op vrijdag avond. Op zaterdag vloog ik dan naar Brussel, om op maandag weer terug te gaan naar Malta. Dat vonden ze bij de club ook prima, omdat ze wisten dat ik dat af en toe nodig had. Door corona is dat veranderd. Veel vluch ten werden natuurlijk geannuleerd. Ik kijk er naar uit om weer veel men sen om me heen te hebben. Ik moet wel zeggen dat ik op Malta nu ook ge lukkig ben. Het is hier lekker weer, ik heb een goed salaris, kan sparen en heb geen stress. In het leven moet je vooral doen wat jou gelukkig maakt, niet wat anderen gelukkig maakt.'' zaterdag 8 mei 2021 GO Augustine Loof (rechts), speler van Balzan FC, duelleert met Jef ferson, de spits van Gzira United. FOTO'S TREVOR SOLLARS -Augustine Loof (25) Augustine Loof (rechts) volgt de inzet van een aanvaller van Gzira United.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41