Zeeuwse 50Plussers kunnen wel janken ZEELAND 11 füyeJH?£AH\\ Ik Aleer ef. 7och ecHT wer mh PéMKEH.- VoPbèND JV\l2 stam k/6 weehop e&/ WAT BH VS KOUD BBVfyp/HbSFeSWAt. SCHELDEHOF CORDEJONGE 50Plus heeft een patent op ruzie schoppen. Maar wat er nu allemaal gebeurt, is bijna met geen pen te beschrijven. De mensen die zich in Zeeland met hart en ziel voor de partij inzetten, kunnen er wel om janken. Rens Reijnierse bijvoor beeld. Hij is wethouder in Vlissin gen. ,,Er gebeurt iets heel raars. We gingen de Tweede Kamerverkie zingen in met vier zetels. De ver wachting was dat we er tien zouden krijgen. Mijnheer Krol stapt op, het bestuur parachuteert Liane den Haan. Allemaal geruzie en gedoe. Pijnlijk genoeg houden we na de verkiezingen één zetel over. En nu is Den Haan ook opgestapt en neemt ze haar zetel mee." Stoppen? Een bondige samenvatting van een paar maanden doffe ellende. De vraag die vandaag tijdens de alge mene ledenvergadering voorligt: gaat 50Plus door en hoe? ,,De partij bestaat nog steeds", stelt Reijnierse. ,,We hebben alleen geen vertegen- woordiging meer in de Tweede Ka mer. Je kunt zeggen: we stoppen als partij. Maar dat is raar, want er is een enorm potentieel aan kiezers. Dat is wel duidelijk." Met Den Haan meegaan, gaat niet gebeuren, denkt Reijnierse. ,,Wat we in Zeeland gaan doen, daarover gaan we de ko mende weken praten." George Lernhout krabt zich op zijn hoofd. Hij ziet het met lede ogen aan als lid van Provinciale Staten en als voormalig voorzitter van de se lectiecommissie voor de kandida tenlijst van de Kamer. ,,Onvoorstel- baar. Het is een soort harakiri. Wat dit gedoe betekent voor de positie van de partij in Zeeland? Er zijn veel Zeeuwen die op ons gestemd heb ben. Dus we maken onze periodes gewoon af. Daar zijn we het over eens. Voor de rest moeten we kijken hoe we in Zeeland verder gaan. Dat hangt afvan wat er zaterdag gebeurt. Ik heb het gevoel dat het merk 50Plus heel erg beschadigd is. Het is een soort Lada geworden." De naam is besmet, vindt ook Jo- han Hessing. Hij is raadslid in Ter- neuzen en zit in het bestuur van waterschap Scheldestromen. ,,Mensen zeggen: het ligt niet aan jou, maar je zit in de verkeerde par tij. Ze willen wel op mij stemmen, maar niet op 50Plus." Herkenbaar Hoe dan nu verder? ,,Dat moeten we bekijken. Misschien beginnen we wel met iets nieuws. Er zijn col lega's in het land die nu op per soonlijke titel verder gaan en niet als 50Plus. Daar voel ik niet zoveel voor. Het moet wel herkenbaar zijn." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Kampioensfeest Dat Ajax kampioen is gewor den (krant 3 mei), prachtig voor die club, het was ver diend! Het daarop volgende 'feestje' met 12.000 feestvier ders kon rustig doorgaan om dat Amsterdam erger wilde voorkomen getuigt wederom dat de zogenaamde driehoek van Amsterdam volledig in capabel is wat het navolgen van de coronaregels betreft. Die gelden voor de rest van Nederland. Amsterdam, in het bijzonder het Vondelpark, Museumplein, Arenaplein, zijn gewoon vrijgesteld en zijn dus kweekvijvers voor het 'virusje'. En ja, achteraf hollen alle bewindvoerders zich een slag in de rondte om te verklaren hoe erg het wel niet was. De driehoek moet zich viermaal bedenken en gewoon het stokje overdragen aan echte bestuurders. Aad P. van Wijnen, Goes/Kloetinge Kampioensfeest (2) Kater na het Ajax-feest. Ver bijstering enz. enz. Ik hoop van harte dat één van aanwe zigen niet in aanmerking komt voor een run op een last minute ic-bed. Een 'kleine' boete voor Ajax, een club met miljoenen, is mijn inziens ze ker op zijn plaats. Al is het maar om de pijn in het hoofd bij de verschillende branches weg te nemen die soortgelijke feesten niet worden gegund. Of wordt weggekeken voor de veiligheid en escaleren van een en ander. Rinus Kole, Vlissingen Vrijheid Dekrant van 4 mei werd ge domineerd door twee im mense tegenstellingen. Ener zijds, de einde van de vrijheid kreet, waar FvD lyrisch over was. Anderzijds de fatalisti sche aanpak van de Bolse- naro-kliek in Brazilië. Wat mij opvalt in alle ophef die door Willem Engel en Baudet adepten over alles wat ons wordt afgenomen er nooit een reactie volgt met de me dedeling dat weer een schip of vluchtroute geboekt is om asiel aan te vragen in Brazilië, België of Burundi. En er weer een bus is aangekomen op het Rode Plein in Moskou om in de rij te mogen staan voor de Spoetnik-prik van Poetin. De mogelijkheid om ons land tij delijk of voorgoed te verlaten is onderdeel van onze vrij heid. Zelfs met grote kans dat je ook weer binnen mag, als je vluchtadres blijkt tegen te vallen. Misschien moet er eens een fonds worden opge tuigd om dergelijke ontevre den lawaaimakers een premie te geven om weg te wezen. Sjaak Oosterling, Goes zaterdag 8 mei 2021 GO Knallende koppijn hebben ze bij 50Plus. Na een vernederende nederlaag bij de verkiezingen, is het enige Tweede Kamerlid dat nog over was met zetel en al vertrokken. Overleeft de partij het wel? Dat is waar ze het van daag over hebben. De Zeeuwse 50Plussers kijken knarsentan- dend toe. Ze vragen zich af hoe ze verder moeten nu de partij een rokende puinhoop is. Jeffrey Kutterink Vlissingen Toenmalig fractievoorzitter Liane den Haan van 50Plus op bezoek in Vlissingen, kort voor de Tweede Kamerverkiezingen. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39