m K n Frans tennist al zestig jaar achter de Vlissingse duinen Onderzoek naar drugsoverlast Goes in de ijskast: 'Het heeft nu geen zin' 6 Motie: beperk zomerverkeer In juli en augustus wordt gemoto riseerd verkeer ook op doorde weekse dagen van 17.00 tot 24.00 uur geweerd. Om het voor flane rende wandelaars - behalve coro- naproef - nog leuker en comforta beler te maken, moeten horeca- exploitanten hun terrassen zoda nig opstellen dat de doorstroming van wandelaars en fietsers ook bij drukte is gegarandeerd. Die voor stellen heeft raadsfractie POV in een motie verpakt. Perspectief Op Vlissingen hoopt eind deze maand een meerderheid van de gemeenteraad achter die motie te krijgen. Rustiger beeld Raadsleden Pim Kraan en Ruud Kleefman juichten het toe dat burgemeester en wethouders drie weken terug aankondigden dat de boulevards vaker dicht gingen. Zo gauw het kwik de 25 graden be reikt, mag gemotoriseerd verkeer niet meer Boulevard Evertsen op rijden. Mooi, maar niet genoeg, oordeelt de oppositiepartij. Door vaste, voor een hele periode gel dende maatregelen in te voeren, is voor alle verkeersdeelnemers dui delijk wie er wanneer aanwezig mag zijn op de boulevards. Minder autoverkeer leidt tot een 'rustiger beeld' op de boulevards, vermindert overlast en maakt handhaving een stuk makkelijker, stelt de POV. Voetgangers hoeven niet te letten op vaak te snel rij dende auto's en motoren en kun nen relaxter genieten van het fla neren over de boulevards. Er moet ten allen tijde drie meter wegdek vrij zijn voor voetgangers en fiet sers, zeker ten tijde van corona. Als terrassen daarvoor moeten in krimpen, kunnen uitbaters wor den gecompenseerd door die ter rasjes te verbreden. IJsje op de glooiing Ook op de smalle Boulevard De Ruyter, de dichtst bij de binnen stad liggende boulevard tussen Coosje Buskensstraat en Keizers- bolwerk, moeten wandelaars en fietsers uit de voeten kunnen. Tij dens de sluitingstijden voor ge motoriseerd verkeer van de Boule vards Evertsen en Bankert zou over Boulevard de Ruyter alleen bestemmingsverkeer mogen rij den, stelt de POV voor. Door wandelaars op Boulevard de Ruyter op een vriendelijke ma nier naar de glooiing te verwijzen, komt ook op die flaneerweg wat ruimte vrij. Het toestaan van bij voorbeeld ijs- en haringkarren op de glooiing ontlast de smalle Bou levard de Ruyter nog een stuk meer, verwachten Kleefman en Kraan. Ze presenteren het pakket maatregelen in een motie tijdens de raadsvergadering op donderdag 27 mei en hopen de meeste col lega-raadsleden voor hun ideeën te winnen. Frans van de Velde speelt al zestig jaar op de banen aan het eind van de Zwanenburgseweg in Vlissin- gen. Vader Van de Velde (ook Frans) was als bestuurslid van de tennisclub zestig jaar geleden één van de initiatiefnemers van de aanleg van het tennispark op de prachtige plek tussen Nollebos en duinen. Vanaf zijn derde of vierde levensjaar keek kleine Frans al hoe grote Frans de ballen over het net sloeg. Na jaren zeuren mocht hij op zijn achtste ook spelen bij DOS. Zes decennia later speelt Frans van de Velde nog steeds tennis en is hij ook nog steeds een graag ge zien lid van de tennisclub. Nooit eerder was iemand zo lang lid van de club, dus wilde het bestuur - hoewel Frans er om bekend staat weinig op te hebben met eerbe toon - deze mijlpaal niet onge merkt laten voorbijgaan. De speci ale oorkonde die werd ontworpen, werd ook in grote dank aangeno men. ,,Ik dacht zelf onlangs wel 'hé ik tennis al zestig jaar', maar deze verrassing zag ik niet aankomen." Voorzitter Emiel Duit memo reert dat hij als jong broekie Van de Velde een kwart eeuw geleden versloeg. ,,Een beetje lullig, want jij hebt die prachtige klassieke ten nistechniek en ik sloeg de ballen in harkerige stijl terug. Het zal de la gere leeftijd zijn geweest." Droog jes repliceerde Van de Velde: ,,Ik kan het me gelukkig niet herinne ren." Leren vechten De jubilaris is de eerste die zijn tenniskwaliteiten in twijfel trekt. ,,Ik heb wel leren vechten en te- rugknokken in een wedstrijd, maar een bijzonder tennistalent ben ik nooit geweest. Wel een aan tal keren clubkampioen maar dat lag vast aan de geringe tegenstand. Als club deden we niet echt in de hogere regionen mee." Die consta tering doet niets af aan de liefde voor het tennis en de liefde voor de club. Een bijzonder tennistalent ben ik nooit geweest Hoewel Van de Velde ook weer nuchter genoeg is om het verleden achter zich te laten en vooruit te kijken. ,,Ik hoop dat fusie met LTC De Schelde en TC Souburg binnen een paar jaar rond is, zodat ik nog op een nieuw tenniscomplex kan spelen." Clubsentiment moet daar volgens Van de Velde geen rol in spelen. Hij wijst vrijdagmiddag op zijn dubbelspelpartners: voorma lig tennisleraar Derk Rempt én Bob en Sake Kats, oud-voorzitters van LTC De Schelde en TC Sou burg. Lachend: ,,De basis voor de fusie is gelegd." Nu mogen enkel Nederlanders wiet halen in de twee Goese cof feeshops. Over de vraag of dat moet veranderen bleek de ge meenteraad een half jaar geleden erg verdeeld. De hele oppositie zegt: laat buitenlanders toe, want nu worden ze in de handen van straathandelaren gedreven. En die zorgen voor veel overlast en een onveilig gevoel. Coalitiepartijen CDA en SGP/CU willen daar ech ter niets van weten. Daarmee heeft de VVD een sleu telpositie. Hoewel de lokale afde ling in haar verkiezingspro gramma pleitte voor het toelaten van buitenlanders in de shops, wilde ze nu eerst verder onder zoek. Dat moet uitwijzen of het weigeren van deze mensen daad werkelijk de straathandel in de hand werkt. Dat kwam goed uit, want de raad wenste al verder on- derzoek naar de drugsproblema tiek in heel de stad en niet alleen de Koepoort, zoals destijds was ge beurd. Dat onderzoek komt er voorlo pig niet. Volgens burgemeester Margo Mulder heeft het geen zin, nu alles anders is door corona. Zo dra de situatie het toelaat, komt het onderzoek er alsnog. In een aantal andere gemeenten in het land is het i-criterium - waarmee het weren van de buiten landers uit de coffeeshops is gere geld - al afgeschaft in een poging de straathandel te doen afnemen. Ook in Vlissingen zijn buitenlan ders binnenkort weer welkom in de shops. zaterdag 8 mei 2021 WA Minder auto's op boulevard Om de Vlissingse boulevards veiliger, leefbaarder en toeris tisch aantrekkelijker te maken zijn auto's er van juni tot en met september elk weekeind tussen 13.00 en 24.00 uur niet langer welkom. René Hoonhorst Vlissingen Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg staat voor knus, persoonlijk en duurzaam. En is al bijna 20 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang. U kunt ons vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen zijn: 52 weken p/j. Hele-, halve- en verlengde dagen, Incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje en flexibele opvang. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 -4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. U kunt meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. C> Frans van de Velde is verguld met de speciale oorkonde van 'zijn' tennisclub LTC DOS Vlissingen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ,,Dat ik hier nog steeds op de baan sta." Frans van de Velde verontschuldigt zich voor zijn 'saaie' antwoord, maar hij is als 68-jarige oprecht blij dat hij nog steeds regelmatig tennis speelt bij zijn Lawn and Tennis Club (LTC) DOS. René Hoonhorst Vlissingen - Frans van de Velde Het plan voor een breed onder zoek naar drugsoverlast in Goes belandt voorlopig in de ijskast. ,,Het heeft nu geen zin'', zegt burgemeester Margo Mul der. Daarmee wordt ook de dis cussie over het wel of niet toe laten van mensen uit het buiten land in de coffeeshops gepar keerd. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34