Nieuwe uitje is culinaire wandeling High-tea voor thuis of brownie in brievenbus Vlissingen zet wifitracking nog niet uit ZEELAND 3 VLISSINGEN Tweehonderd Zeeuwse moeders worden dit weekend getrakteerd op luxe hap jes en drankjes bij zeven Vlis- singse restaurants. Ze wandelen met hun kinderen of vriendinnen door de stad. Onderweg krijgen ze onder meer carpaccio, zoetighe den, bagels of zalm. De culiwan deling is een succes, zegt Annika Meijboom van restaurant Soif aan het Bellamypark. „Mensen vinden het een heel leuk uitje: ze kunnen lekker bijkletsen en lekker eten. Ze krijgen een tasje mee met weetjes over de stad. We zien dat veel moeders en dochters zich aangemeld hebben, maar ook ge zinnen met oudere kinderen. Sommige vrouwen worden er door hun man met vriendinnen op uit gestuurd." Het evenement is nu al zo'n succes dat de organi satoren van plan zijn om ook met vaderdag een wandeling te orga niseren. Het Zwin Uitjes in de buitenlucht passen bij uitstek bij een moederdag in coro- natijd. Soan Lan Ie houdt morgen in natuurgebied Het Zwin ook een culinaire wandeltocht. Iedereen is welkom, benadrukt ze. ,,Maar moeders worden extra in het zon netje gezet." Deelnemers krijgen uitleg over planten en dieren in het natuurgebied, en mogen proe ven van eetbare planten die er te vinden zijn. Na afloop zijn er lek kernijen bij restaurant Zilt Zout in Cadzand. ,,Het is een ontspan nen uitje voor moeders: je bent er even uit met z'n allen." ZIERIKZEE Mede-eigenaar Cyn thia Blikman van restaurant Me neer Nilsson in Zierikzee bakt deze dagen ontelbare taartjes, brownies, hartige hapjes en an dere lekkernijen. De high-tea-box en sweet-tea-box voor moederdag zijn enorm populair. Klanten ha len dit weekend een doos vol lek kers af om met hun moeder op te eten. De box is inmiddels uitver kocht, maar Blikman krijgt ook veel reserveringen voor een zon dagse lunch. ,,Klanten willen graag op het terras zitten met hun moeder of met het gezin." Maar moeders op afstand worden ook flink verwend, weet Blikman. ,,We zijn heel druk met het inpak ken van de sweet-tea-boxen. Dat is een brievenbuspakketje met brownies erin. Met Valentijnsdag was het al druk, maar nu nog meer. De boxen worden vanuit heel Nederland besteld, en we ver sturen ze naar plekken in het hele land. Mensen vinden het in coro- natijd leuk om een cadeautje te sturen naar hun moeder die ver weg woont." Wethouder Sem Stroosnijder kijkt maandag of het 'wenselijk' is wifi- tracking in de lucht te houden naar aanleiding van een forse boete die Enschede vorige week kreeg. De AP legde die gemeente een boete van zes ton op, omdat de grootste stad van Overijssel privacywetten zou overtreden door met wifisensoren passantentellingen te houden. En- schede heeft, evenals vele andere gemeenten, op diverse plaatsen in de stad sensoren opgehangen om 'beleid te kunnen voeren op de aan trekkelijkheid, leefbaarheid en vei ligheid van de stad'. Volgen verboden Maar de AP stelt dat mensen met tellingsgegevens ook gevolgd kun nen worden. Met het volgen van mensen kan privacygevoelige in formatie worden verkregen, legt woordvoerder Caspar Itz van Auto riteit Persoonsgegevens uit. ,,Als een persoon dagelijks om acht uur 's morgens een bepaalde straat in loopt en 's middags om 17.00 uur weer vertrekt, werkt die waar schijnlijk in de buurt. Maar je kunt bijvoorbeeld ook zien of iemand een paar keer per week een kerk van een bepaald genootschap bezoekt. En dat is tegen de regels van de Al gemene Verordening Gegevensbe scherming." Passanten tellen via wifisensoren zou overtreding zijn van privacywetten Net als Enschede en vele andere gemeenten telt de gemeente Vlis- singen ook bezoekersaantallen op een dozijn drukke plaatsen: de bou levards, drukke winkelstraten en horecapleinen. Om te kijken of alles tijdens evenementen en drukke winkeldagen goed verloopt of dat er knelpunten optreden, die moeten worden opgelost. Juist tijdens de coronacrisis is het gewenst dat het systeem 'nuttige informatie over drukte' verstrekt, meldde Stroos- nijder gistermiddag per app. Niet aangekondigd Die nuttige informatie is ook de re den dat Vlissingen het systeem niet direct uit de lucht haalt en niet tij delijk stopzet zoals bijvoorbeeld Hengelo, buurgemeente van En schede. Als hij maandag terug is van vakantie zal Stroosnijder zich 'verdiepen in de uitspraak En schede en het systeem dat daar werd gebruikt'. De wethouder neemt daarmee wel het risico dat ook Vlissingen een forse boete krijgt, bevestigt Caspar Itz. De AP kondigt nooit tevoren aan of ze er gens controles houdt, maar ge meenten die in overtreding zijn, kunnen daar op elk moment wor den aangesproken. Of Middelburg ook bij die ge meenten hoort, kon een woord voerster gisteren niet achterhalen. De leverancier van CityTraffic geeft op haar site klanten en geïnteres seerden antwoorden op veel ge stelde vragen. Bureau RMC (smart retailing) is ervan overtuigd de ver ordening gegevensbescherming niet te overtreden. Het bedrijf claimt dat de geleverde apparatuur alleen telt en niet volgt, verzamelde gegevens worden bovendien niet langer dan een etmaal bewaard. zaterdag 8 mei 2021 jaar extra verwend M Mede-eigenaar Cynthia Blikman van restaurant Meneer Nilsson in Zierikzee verstuurt doosjes met lekkernijen naar moeders in het hele land. foto marieke mandemaker Vlissingen telt nog steeds be zoekers op de boulevards en in de binnenstad met hulp van wifi- signalen. De gemeente loopt het risico dat ze daardoor een forse boete krijgt opgelegd van de Au toriteit Persoonsgegevens (AP). René Hoonhorst Vlissingen Annika Meijboom en Helene Bekker van restaurant Soif in Vlissingen. Ze houden een culiwandeling met moederdag. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31