Sommige kerken te vol: Kijk wat in winkelstraten aan de hand is Stuur uw foto's en verhalen over Maxima naar ons 2 MAIKEL HARTE - - v Column In mijn puberjaren en later in mijn studententijd durfde ik wel eens een aantal dagen niet te douchen. Dat kon er met mijn weelderige bos krullen toe leiden dat er een soort van dreadlocks ontstonden. Echt heel minimaal hoor, maar toch, ik vond dat wel wat. Mijn moeder vond van niet: Jie bin Bob Marley niet. eens van m'n zolderkamer en met mijn bandje de Lamaketta's had den we van zijn nummer No Wo man No Cry de variant Geen Wuuf Geen Gezever gemaakt. Hoe we als jonge snotneuzen zonder verke ring bij zo'n tekst kwamen, is me achteraf een raadsel, maar we kwamen ermee weg. je echter als blanke Nederlander (is blank de juiste benaming?) niet meer met dreadlocks weg. Ik las dat de Nederlandse actrice Victo ria Koblenko op sociale media haar excuses heeft moeten maken voor zo'n kapsel. Ik dacht eerst dat het een grap was, maar het bleek echt waar. Victoria Koblenko heeft haar excuses moeten maken voor haar dreadlocks of cornrows of hoe je zo'n kapsel ook noemt, want dit zou culturele toe-eigening zijn door een blanke vrouw, terwijl het zwarte vrouwen zou kunnen kwetsen omdat het zou kunnen refereren aan slavernij en onder drukking. Slavernij en racisme zijn heel slechte uitvindingen en ik kan bij de Black Lives Matters- en de Zwarte Pietendiscussie van al les voorstellen, maar dat in dit ge val een blanke vrouw zo'n kapsel niet mag hebben gaat echt te ver. begon al iemand over donkere voetballers die hun haar blonde ren, terwijl we herdenken dat we bevrijd zijn van een oorlogsmisda diger die alleen maar blonde men sen wilde. Dat soort vergelijkingen moet je vervolgens ook niet wil len. Opkomen tegen racisme is een goede zaak, maar dit soort overge voeligheden werkt eerder ave rechts. Keep Calm and Every Little Thing is Gonna Be Alright. Dit soort overgevoeligheden werkt eerder averechts DE STELLING Weekend: Ik vind moederdag belangrijker dan ooit Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters REUKVERMOGEN VAAK WEER HELEMAAL TERU® «QM Man opgepakt voor steekpartij Marian van Asselt krijgt lintje Er is niemand die zegt hoeveel men sen er precies in een kerk mogen zit ten. Al adviseert het RIVM dat maxi maal tien procent van de zitplaatsen mag worden bezet. Niet alle kerken houden zich eraan. De Gerefor meerde Gemeenten in Krabben- dijke en Tholen zitten op zo'n 20 procent. Waarom doen ze dat? ,,Op een ledenaantal van 2100 hebben we zo'n 1750 mensen die graag diensten bijwonen", legt scriba Arie Koole van de Gerefor meerde Gemeente in Krabbendijke uit. ,,Volgen we het RIVM-advies, dan duurt het vele zondagen voordat iedereen een keertj e in de kerk is ge weest. Dat levert in gezinnen pro blemen op. In een kerk zijn kinderen gewend stil te zitten en te luisteren, op de bank thuis is dat minder mak kelijk. Bovendien, de fysieke kerk dienst heeft een belangrijke meer waarde boven het volgen van een online dienst." De gemeente ziet het liefst dat le den minstens een van de drie dien sten op zondag kunnen bezoe ken. ,,Maar dat vinden we niet ver antwoord", zegt Koole. ,,Want dat betekent dat er per dienst vijfhon derd, zeshonderd mensen binnen zitten. We zoeken naar een balans tussen de RIVM-richtlijn en wat we willen." De afgelopen tijd zaten er per dienst tussen de 275 en 300 mensen in het gebouw met 1500 stoelen. Na drukkelijk worden de besmettings- cijfers in de gaten gehouden, zegt Koole. ,,Als binnen twee, drie weken dat aantal zo hoog blijft of zelfs toe neemt, denk ik dat we tijdelijk een stap terugdoen, gelet op de beeld vorming. We willen de volksge zondheid niet in gevaar brengen." Volgen we het RIVM- advies, dan duurt het vele zondagen voordat iedereen een keertje in de kerk is geweest De beeldvorming dat ic's vol lig gen omdat kerken meer mensen toelaten, klopt niet, zegt Koole. ,,0,02 procent van de besmettingen is mo gelijk te herleiden naar religieuze bijeenkomsten. Kijk dan ook eens wat er op straat gebeurt. De winkel straten zijn weer vol." Niet verboden Van de 1000 zitplaatsen van het ge bouw van de Gereformeerde Ge meente in Tholen zijn er op zondag zo'n 200 bezet, zegt scriba Ad Quist. Hij sluit zich aan bij de motivatie van Koole. ,,Het is niet verboden, het is een richtlijn. Mensen zitten bin nen op anderhalve meter afstand." Meer mensen toelaten vindt de gemeente niet verantwoord. ,,Ook al krijgen we die vraag zeker. Waarom er niet meer toegelaten kunnen worden. Dat doen we niet. We dra gen verantwoordelijkheid voor de gezondheid van onze leden en rich ting de samenleving." VLISSINGEN Hare Majesteit Ko ningin Maxima viert op 17 mei 2021 haar 50ste verjaardag. De vorstin komt met enige regelmaat naar Zeeland. Hebt u foto's van haar? Leuke herinneringen? Deel het met ons. Vorig jaar zomer verraste Maxima nog Zeeuwse campinghouders en hoteliers met een bezoek aan Wes- tenschouwen en Oostkapelle om zelf te horen hoe de recreatiesector omging met het coronavirus. Het koninklijk paar was uiteraard ook in Terneuzen in september 2019 om stil te staan bij de Slag om de Schelde en in 2018 waren de koning en koningin in de gemeente Schou- wen-Duiveland. Elke twee jaar is het paar ook bij de uitreiking van de Four Freedom Awards in Middel burg. Ter gelegenheid van haar vijftig ste verjaardag is de redactie op zoek naar uw verhalen over de vorstin. Hebt u haar weleens ontmoet? Ge sproken? Met haar op de foto? Vertel het ons. Kort voor haar verjaardag wil de redactie uitgebreid aandacht besteden aan deze heuglijke ge beurtenis. zaterdag 8 mei 2021 Bob Marley klonk destijds nog al Als ik het nu goed begrijp, kom In een reactie op haar excuses Reageer op pzc.nl Gisteren: Het is veel te druk op straat 2035 reacties SHELL J GOES Een 30-jarige man uit Goes is gisteren in België aangehouden voor de steekpartij donderdag avond in Goes. Daarbij raakte een 34-jarige man gewond. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis overgebracht. Omstreeks 22.00 uur kreeg de politie de mel ding dat er een steekinci- dent zou hebben plaats gevonden nabij een flat gebouw aan de Boszicht. Agenten zagen daar een gewonde man. Omstan ders verleenden eerste hulp aan hem. Het slacht offer was aanspreekbaar en is naar een ziekenhuis gebracht. HEINKENSZAND Marian van Asselt uit Heinkenszand is be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onderscheiding voor haar vele vrijwilli gerswerk. Van Asselt heeft zich jarenlang inge zet voor de bewoners van zorgcentrum Poel- wijck en Ter Valke, voor twee cliënten van Zuid wester, Europa kinder hulp en ze is actief ge weest bij De Bocht, een vrijetijdscentrum van Gors. Daar was ze niet al leen gastvrouw maar ook kok. Ze is ook actief in de protestantse kerk en on dersteunt stichting On- yama van haar dochter. In een woning in de Sta tionsstraat in Middel burg is gistermiddag brand uitgebroken. De brand woedde in een keuken op de tweede etage. Een man is over gedragen aan ambulan cepersoneel, maar hij bleek ongedeerd te zijn. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon daarna de wo ning controleren en ven tileren. De brandweer was uitgerukt met twee blusvoertuigen. Zie je wel, in Tholen en Reimers- waal zijn de meeste besmettin gen met corona. Komt vast doordat de kerken vol zitten, is een geluid dat ze er nogal eens horen. Het klopt dat er in som mige kerken veel meer mensen zitten dan het RIVM adviseert. Maar vol zitten ze zeker niet. Toch kun je je afvragen waarom niet alle kerken zich aan 'de re gels' houden. Jeffrey Kutterink Krabbendijke/Tholen - Arie Koole, Gereformeerde Gemeente in Krabbendijke Mail uw foto's en verhalen naar: web@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2