Opgepakte Zeeuws-Vlaamse vrouw werd steeds radicaler k Augustine Loof denkt op Malta na over zijn voetbaltoekomst Op 17 juni 2020 filmt de vrouw zichzelf met haar telefoon. Ze draagt een zwart T-shirt met daarop de tekst 'Stop de lockdown'. Op kalme toon doet ze een drin gende oproep. ,,Kom in verzet, want die leugens moeten afgelopen zijn", zegt ze. ,,Het gaat helemaal niet om het virus. Het gaat om heel iets anders wat erachter steekt. Het zijn buitengewone maffiapraktij- ken die Hugo de Jonge en de rest van plan zijn. Word eens wakker." Geloof Ze post de video op haar Face- book-pagina, waarop ze tot - begin 2020 vooral blijk geeft van haar liefde voor dieren, van haar steun aan Israël en van haar geloof. Dat veran dert als het coronavi rus oprukt. Al een maand voordat de eerste gevallen in Nederland opduiken, deelt ze een artikel dat waarschuwt voor een nepbericht dat de ronde doet over besmettingen onder ziekenhuis personeel in Groningen. Dat is nog onschuldig, maar vanaf dat moment neemt ze steeds vaker openlijk stelling tegen de op gelegde maatregelen, de inperking van de vrijheid en de 1,5 metersa menleving. De vrouw uit Klooster- zande - de laatste tijd woonde ze op een opvangadres in Terneuzen - neemt een zelfgeschreven lied op: Vrijheid, waarbij ze zichzelf bege leidt op ukelele. „Vrijheid, wat be tekent nog dat woord? Niks, niks meer dan een woord", zingt ze, op zich niet onverdienstelijk. Ze dweept in toenemende mate met Daniël Gerritsen, de activist uit Vlaardingen die vooral het PVV- gedachtengoed uit draagt en ook na- drukkelijk pro-Israël is. De vrouw ondersteunt zijn streven om mee te doen aan de Tweede Kamerverkie zingen. Als dat op niets uitloopt, voert ze op sociale media intensief campagne voor Jezus Leeft. De par tij staat voor 'liefde en verbinding zoals God het heeft bedoeld', vertelt ze in een video, om vervolgens een verband te leggen met de corona- pandemie. ,,Het huidige kabinet wil precies het tegenovergestelde." Pedonetwerk Inmiddels is ze gegrepen door een theorie die onder complotdenkers snel terrein heeft gewonnen. Er zou een satanisch pedonetwerk bestaan waaraan vooral hooggeplaatsten zouden deelnemen. Daarbij valt ook de naam van RIVM-topman Jaap van Dissel. Vanaf februari wor den er regelmatig bloemen gelegd op het kerkhof in Bodegraven, om dat daar enkele slachtoffers van ri tueel kindermisbruik uit de jaren 80 begraven zouden zijn. De Zeeuws-Vlaamse legt ook bloemen. Op 5 februari post ze op Instagram een video vanuit Bode graven. ,,Ter nagedachtenis van de slachtoffers van Jaap van Dissel, om wat hij heeft aangericht in de jaren 80", licht ze ter plekke toe. Twee weken later gooit ze bij Walsoorden bloemen in de Westerschelde, bij wijze van steun aan alle slachtoffers van 'pedoschandalen'. Opnieuw heeft ze het gemunt op Van Dissel. ,,Dat hij eindelijk eens opgepakt mag worden." Ondertussen blijft ze liedjes op nemen, zoals Dorp langs de Rijn (verwijzend naar Bodegraven) en een 'verjaardagslied' voor Micha Kat, die samen met Joost Knevel en Wouter Raatgever het Bodegraven- Op 29 april plaatst ze een oproep om de woning van Van Dissel te belagen. Diens adres wordt erbij vermeld verhaal heeft aangezwengeld. Ze noemt hen 'de echte patriots die strijden voor het onrecht dat kinde ren wordt aangedaan'. Op donderdag 29 april plaatst ze, evenals een 54-jarige vrouw uit Apeldoorn, een bericht in een van de kanalen van berichtendienst Te legram. Het is een oproep om de woning van Van Dissel te belagen. Diens adres wordt erbij vermeld. Een dag later pakt de politie beide vrouwen op. Hun arrestatie maakt veel los bij sympathisanten. Dat uitgerekend de Zeeuws-Vlaamse is opgepakt, wekt verbazing. ,,Ze zou nog geen vlieg kwaad doen", wordt er ge zegd. Een van de betrokkenen noemt het 'in- en intriest', zeker omdat de vrouw na de Bodegraven- actie al 'een intimiderend bezoekje' heeft gehad van de politie. ,,Ze is geen relschopper, hooligan, bedrei ger. Ik weet honderd procent zeker dat dit niet bij haar vandaan komt." Ook Daniël Gerritsen duikt weer op en uit openlijk zijn steun. Hij noemt haar 'een gewone blanke Nederlandse vrouw', die 'iets onbe nulligs in een privéchatgroep' heeft geschreven. ,,En dan wordt ze door de politie gearresteerd en als terro rist opgesloten?! Het Openbaar Mi nisterie als inquisiteur van de vac- cinmaffia?" Vier dagen na de arres tatie bezoekt hij de gevangenis in Nieuwersluis, bij Utrecht, om spul len voor haar af te geven. Facebook-evenement Gerritsen is er ook bij als de vrouw komende woensdag voor de poli tierechter in Den Haag moet ver schijnen en roept anderen op zijn voorbeeld te volgen. Hij heeft er zelfs een Facebook-evenement voor uitgeschreven. Gistermiddag had den vijf mensen aangegeven te ko men; 34 anderen zijn 'geïnteres seerd'. It I zaterdag 8 mei 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 Complot denkers leg den bloemen op en bij de begraafplaats in Bodegraven, FOTO RICARDO SMIT Bericht bij bloemen op de begraafplaats in Bodegraven. FOTO RICARDO SMIT Die leugens De 53-jarige Zeeuws-Vlaamse vrouw die is opgepakt voor doodsbedreigingen tegen RIVM- topman Jaap van Dissel, moet woensdag voor de rechter ver schijnen. Haar uitlatingen op so ciale media laten zien dat zij de afgelopen maanden steeds radi caler werd. Rolf Bosboom Terneuzen Jaap van Dis *»- sel, directeur RIVM, tijdens een technische briefing in de Tweede Kamer over het corona virus. FOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29