stationery collectie MEDIA CULTUUR 25 1 Nu in de winkel of bestel op vtwonen.nl/ stationery mm* conservatorium en had helemaal geen ervaring. En hoewel hij gewoon opa is, is het ook Boudewijn de Groot met wie je iets gaat doen. Ik heb dat voor me uitgeschoven, totdat ik sterk genoeg in mijn schoenen zou staan en hem bijvoorbeeld zou durven te genspreken.'' Weer die opgetrokken wenkbrau wen in de stoel verderop. ,,Het is juist de bedóeling dat je me tegen spreekt.'' Aysha: ,,Maar jij zingt al twee keer zo lang als ik leef!'' Nu ze met een 9 gemiddeld het conservato rium heeft afgerond, weet ze om te gaan met opbouwende kritiek bin nen de familie. ,,Ik probeer dat te fil teren, opa zingt al 56 jaar en weet waar hij het over heeft, maar soms denk ik ook 'ja, maar nu snap je het gewoon niet, dit is iets van deze tijd'.'' Boudewijn: ,,Gelukkig maar, het zou niet goed zijn als ze ouwelul- lenmuziek maakte. Ik voel me niet geroepen om Aysha te gaan vertel len hoe ze dingen moet doen. Ik ben niet haar doelgroep, wat moet zij met mijn commentaar?" Gitaar Als kind was het Aysha lange tijd niet duidelijk dat haar opa Bo zo'n be roemde artiest was. Haar vader Mar cel had in 1995 een hit met Mag ik naar je kijken en was in haar kinder perceptie eerder een bekendheid dan opa. Als kind reisde ze bovendien re gelmatig mee naar een optreden van Maarten van Roozendaal, in wiens band Marcel gitaar speelde. ,,Dan was er geen oppas en mocht ik mee.'' Het was deels een door nood ge dwongen oplossing, omdat Aysha op haar 8ste haar moeder verloor. Joyce Ziermans overleed aan kanker. „Gis teren kwam de single Alsof uit, mijn Het rock-'n- roll-leven van je opa horen, dat is wel heel cool meest persoonlijke lied tot nu toe. Dat gaat over mijn moeder. Ik wilde al heel lang iets over haar schrijven, maar het was óf te zoetsappig óf te zwaarmoedig. Opeens was het er.'' Boudewijn: ,,Als je schrijft over iets dat zo dicht bij je staat, is het de kunst het universeel te maken, zodat mensen zich erin kunnen verplaat sen.'' Haar jeugd bracht Aysha voorna melijk door in Amsterdam, opa Bo woonde in Heemstede. ,,We zagen elkaar vooral op verjaardagen, herin ner ik me. Toen ik laatst door mijn fotoalbums heen ging, zag ik veel Testament Jaren later, op het conservatorium, werd Boudewijn de Groot onderdeel van Aysha's onderwijs. ,,In de lessen over Nederlandse legendes ging het over Herman van Veen en Doe Maar, maar ook over protestmuziek. Daar kwam opa in voor. De docent liet zijn nummer Testament horen, wat ik gaaf vond; als anderen vertelden over hun opa en oma, ging het over hoe lang ze getrouwd waren, of hoeveel kinde ren ze hadden gekregen, terwijl mijn opa in de sixties met lang haar en een snor vet cool aan het optreden was. Ik luisterde altijd graag naar zijn anek dotes. Het rock-'n-roll-leven van je opa horen, dat is wel heel cool." Op 19 juni hoopt Meis, ook actief als achtergrondzangeres van Eefje de Visser, voor publiek in de Melkweg de lancering van haar eerste EP Een te vieren. Daar wil haar grootvader bij zijn. ,,Ik ben bij al jouw belangrijke optredens geweest. Als ik jou zie met je bandje, dan denk ik 'wow, wat een ontspannenheid'. Misschien teer je van binnen weg van de zenuwen, maar je staat er zelfverzekerd en na tuurlijk bij op het podium.'' Aysha: ,,Ik vind het daar heerlijk. Heb jij liever studio of podium?'' Boudewijn: ,,Studio. Nu ben ik gestopt met optreden, maar die voor keur had ik al.'' Aysha lacht. ,,Ik dus precies an dersom. Heel veel muzikale overeen komsten hebben we niet. Ja, ik zing ook in het Nederlands.'' Boudewijn: ,,Ik ben wel benieuwd wat eruit zou komen als jij een num mer van mij opnieuw zou arrange ren.'' Aysha: ,,Met mijn bliepjes en fre quenties? Die uitdaging neem ik graag aan.'' kinderfoto's van mij in opa's armen. Mijn broertje Joao en ik hadden last van heimwee, volgens mij bleven we nooit logeren, toch?'' Boudewijn: ,,Ik kan me geen logeerpartij herinneren, nee.'' Pas toen ze naar de middelbare school ging, drong het tot haar door hoe beroemd haar grootvader echt was. ,,Ik heb je nog een keer geïnter viewd voor school, al was dat heel oppervlakkig; over wat je lievelings liedjes waren.'' zaterdag 8 mei 2021 GO FOTO'S NIELS DE VRIES m&êK: i Opa Boudewijn en klein dochter Aysha werken aan een gezamenlijk nummer. —Aysha de Groot vtwonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25