BOUDEWIJN DE GROOT KLEINDOCHTER 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Grootvader Boudewijn de Groot is gestopt met optreden, kleindochter Aysha bracht gisteren als zangeres juist haar eerste EP uit. Een mooi uitgangspunt voor een dubbelinterview. ,,Het rock-'n-roll-leven van je opa horen, dat is wel heel cool.'' Andere Tijden is dood, lang leve Showcolade Dat zou zomaar de nieuwe slogan kunnen zijn waarmee de NPO de zomer van 2021 ingaat. Als het allemaal niet zo verschrikkelijk schrijnend was, zou ik het bijna knap noemen hoe het bestuur de goede reputatie van de NPO in een paar weken tijd eigenhandig de nek om weet te draaien. Hoe lang is het geleden dat er jubelende pers berichten uitgingen over hoe onmisbaar de NPO volgens veel kijkers was in de coronacrisis, hoe mas saal er gekeken werd, en hoe serieus de NPO zijn taak opvatte? Nee, dan nu. Bij voorbaat mijn excuus voor dat ik klink als een grijsgedraaide langspeel plaat die op dezelfde kras blijft hangen, maar het is belangrijk de feiten goed op een rijtje te hebben. nieuwe, maar totaal inhoudsloze formats voor geschoteld: Tik M aan, Showcolade, Dino's Bezorgser- vice en De Bluffer. Waarom? Omdat de NPO meer jonge kijkers wil trekken en kennelijk denkt dat iedereen tussen de 20 en 49 het IQvan Bonnie St. Claire heeft. Ondertussen wordt er stiekem ge snoeid in goed bekeken en gewaardeerde program ma's als Radar, Opsporing Verzocht en Het Familie diner, omdat dat 'bejaardenprogramma's' zijn. Dat is geen term die ik heb verzonnen, het copy right ligt bij de baasjes van de NPO. Hoe denigre rend wil je het hebben binnen een publiek bestel dat zijn bestaansrecht dankt aan al die 'bejaarden' die met hun omroeplidmaatschap het fundament ervan vormen? Kijken of ze die kwalificatie nog in de mond durven nemen als die 'bejaarden' massaal hun VARA- en NCRV-gids opzeggen. dat Andere Tijden stopt, het programma dat zo onge veer alles ademt waarvoor de NPO hoort te staan. Neem de aflevering van afgelopen week. Die heet dan officieel een 'special', maar ik weet zeker dat niemand er bezwaar tegen heeft als ze het zo voort aan wekelijks doen. Diederik van Vleuten vertelde het verhaal van een Nederlandse SS'er die na de oorlog 29 jaar ondergedoken zat op de Haagse zolder van zijn ouders. Verrassend, informatief, onderhou dend én goed bekeken; al hoort dat laatste eigenlijk geen argument te zijn bij de NPO. Behalve natuur lijk als het allemaal bejaarden zijn, dan snap ik dat het weg moet. (Mocht u twijfelen, ik bedoel de laat ste zin inderdaad sarcastisch.) Hoe hard ze vanuit hun ivoren toren op het Media park ook roepen dat het ene besluit niks met het andere te maken heeft, het leed is al geschied. Het beeld dat ontstaat, is dat de NPO titels als Showcolade en Tik M Aan laat prevaleren boven Andere Tijden. Dat is een pr-blunder van de bovenste plank. In het bedrijfsleven worden mensen om minder ontslagen. Gevaar van implantaten Kattenfilm op Netflix De man die enkele jaren door het le ven ging als 'Appelboom' serveert zijn kleindochter liefdevol thee met Friese dum- kes. De koekjes zijn de lokale specialiteit hier op het prachtige landgoed nabij Heerenveen, waar Boudewijn de Groot (76) zijn werkplek heeft. Opa Bo, zo stond hij vroeger bekend bij het gezin van zijn zoon Marcel. ,,Als peuter verbasterde ik dat tot Ap pelboom'', zegt kleindochter Aysha, nu 27 jaar. ,,Omdat ieder een dat schattig vond, werd ik nooit gecorrigeerd." Als dochter van gitarist en zanger Marcel (56) en klein dochter van een van de grootste Nederlandse zangers ooit, zit muziek in de genen van Aysha, die haar tweede naam Meis als artiestennaam hanteert. ,,Niet voor niets, al ben ik natuurlijk trots op mijn familie. Maar ik wil zelf iets presteren en koos daarom niet voor Aysha de Groot. Ik kreeg laatst op Insta- gram een berichtje van een on bekende, die schreef: 'Bedankt dat je het op je eigen manier doet en niet probeert te teren op de naam van je grootvader.' Bij mijn optredens ben ik vaak aan gekondigd als 'de kleindochter van', waardoor ook oudere men sen naar mij kwamen luisteren. Die waren dan altijd teleurge steld, omdat mijn muziek niet klonk als die van opa.'' Die opa, gezeten in een luxe fauteuil in zijn tijdelijke en pa- Ik hoor allerlei geluiden, pling, plong, ploem. Het is in elk geval heel eigen radijselijk rustige werkonderko- men, trekt nu zijn wenkbrau wen omhoog. ,,Oh ja? Is dat zo? Nou ja, wij hebben inderdaad wel totaal andere muziekopvat tingen.'' De elektronische muziek van zijn kleindochter, het best te vatten onder de noemer indie, fascineert hem wel, maar be koort hem niet direct. ,,Ik hoor allerlei geluiden, pling, plong, ploem; een soort bliepjes die niet in een melodische lijn hoe ven te zitten. Het is in elk geval heel eigen. Er zitten mooie en ook verrassende ideeën achter, waardoor het wel blijft boeien.'' Toonhoogtes Grootvader en kleindochter zit ten nog geen kwartier bij elkaar, of het gesprek gaat over fre quenties, arrangementen, toon hoogtes en klanken. Kort door de bocht samengevat: Boude- wijn denkt en componeert in klanken en instrumenten, Meis doet dat in frequenties. Dat is iets waar Boudewijn niet aan kan wennen. ,,Hoe weet je nu hoe een frequentie klinkt? Het is leuk dat het zo anders is, wat me een beetje verveelt, is de manier van zingen. Die is zo ingetogen, dat het te veel bij jezelf blijft; terwijl ik als luisteraar hier sta, niet daar bij jou. Je moet het meer overbrengen naar mij.'' Voor de goede orde: grootva der en kleindochter werken aan een gezamenlijk nummer, met de werktitel Waar zijn ze. Aysha schiet in de lach, wanneer ze be seft dat dat na het voorgaande onwaarschijnlijk klinkt. ,,Dat wordt natuurlijk een drama. Ik kreeg een paar jaar geleden een mapje met teksten van opa, met de boodschap 'zie maar wat je ermee doet'. Dat vond ik span nend, want ik zat nog op het Quote van de dag Gewoon zonneschijn lieve mensen, dat werkt het allerbeste Aysha zaterdag 8 mei 2021 Pr-blunder Eerst krijgt de kijker in twee weken tijd vier En als klap op de vuurpijl is nu bekend geworden TV BNNVara komt vanaf 1 juni met een docu met en over Dionne Slagter (30). In Moordtieten gaat de influen- cer/zangeres in op de gevaren van siliconen borstimplanta- ten. Acht jaar geleden koos Slagter zelf voor een borst vergroting. FILM Poeslief: een ode aan de kat verschijnt bin nenkort op Net flix. De film over Nederlands be kendste kat Abatutu is vanaf 5 juni te zien. De film bestaat voor een groot deel uit katten- filmpjes die Ne derlandse baas jes instuurden. Alexander van Eenennaam £4 Boudewijn de Groot - Jan Smit slurpt graag vitamine D, vertelt hij op Instagram, in reactie op het gegeven dat volgers hem betichten van gebruik van zonne banken of te zware make-up.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24