II nationale vacaturebank 21 Mercedes deelt tik uit zijn column aan Verstappen wijdt? Dinsdag na de race in het pink- sterweekeinde schrijft Borst over een 'cocktail van instinct, concen tratie, genot, winnaarsmentaliteit en zelfvertrouwen'. En hij voor spelt: 'Geen sporter zal Max Ver stappen de komende jaren overtref fen'. Nederlands gebied ,,Wat ook meespeelde", zegt Borst nu, ,,is dat het in Barcelona ge beurde. Echt een Nederlands ge bied, heilige grond, door Johan Cruijff. Ik weet nog dat Max en Jo- han elkaar hebben gesproken, eer der dat jaar, en heb begrepen dat dat Max heeft geprikkeld. Ze spreken als topsporter onderling natuurlijk een taal die wij niet begrijpen. Ove rigens had Cruijff ook verstand van Formule 1. Hij kon zelf geweldig rij den, wist zich precies in de gaatjes van de drukke straten in Barcelona te manoeuvreren." Jos Verstappen wijst naar de ga rage waar tijdens de testweek in 2016 een foto is genomen van zijn zoon en de grootste Nederlandse voetballer ooit. ,,We hebben bij Red Bull nog met Cruijff gegeten. Ik merkte wel aan Max dat hij dat apart vond. Hij zei tegen Cruijff: het gaat me goed af. Stond er heel posi tief in." Niet wetende hoe snel het die maanden allemaal zou gaan. En dat Cruijff helaas geen getuige zou zijn van de primeur in Barcelona. Voor Borst wordt Formule 1 die vijftiende mei zijn tweede favoriete sport. ,,Ik keek vroeger ook wel naar Lauda, Senna en Schumacher. Maar het heeft eigenlijk puur met Max te maken. Ik heb grote bewondering voor zijn winnaarsmentaliteit. Hij is zo gers, sluw, slim, meedogenloos en verstandig, tegenwoordig. Maar ik vind het ook mooi als hij verliest. Nederlagen vormen uiteindelijk de opmaat naar een wereldtitel." Op racezondagen laat Borst zich de fi nesses uitleggen door Jan Lammers, vaak studiogast. ,,Formule 1 is een absolute A-sport", verklaart hij de populariteit van Verstappen. ,,Een verheven sport, van het allerhoog ste niveau, waarin wij amper een traditie van succes hebben. Verge lijk het met het WK rugby of de olympische 100 meter-finale. On bereikbaar voor ons Nederlanders." Jos Verstappen merkte de impact van die eerste zege van de week nog in zijn geboorteplaats Montfort. ,,Ik sprak mensen die ik al dertig jaar niet had gezien. Ze zeiden: zodra de race begint, is er niemand meer op straat. Dat is ongelooflijk, als je er over nadenkt. En dat heeft ook met die eerste race te maken. Het onge loof, de tranen, het kippenvel. En het commentaar van Olav Mol na tuurlijk. Dat doet ook wat." 'Jo-hee, jo-hoo, jo-fucking-ho'. Chauvinisme heeft iets kinderachtigs, maar ik kan niet ontkennen dat de zege van Max iets met me deed Het past in het nationaal televisie museum naast Theo Reitsma's 'Dit is een goed stel, hoor' en Hans van Zettens 'En hij staat!'. ,,Ik was op dat moment geen commentator, maar gewoon Olav, die weet dat hij moet doorpraten ondanks dat zijn strot wordt dichtgeknepen en de tranen over zijn wangen biggelen", blikt Mol terug. De emotie zat hem ach teraf gezien in meer dan alleen het unieke moment. ,,Er kwam onbe wust ontzettend veel naar boven. Mijn vrouw die was overleden en het niet meemaakte, mijn moeder die na elke Grand Prix belde. Daar zat ik danNa al die jaren praten over dingen, zo'n overwinning. De klep tussen hersenen en waffel ging open, het was authentiek. Dat is het mooiste wat er is: als sport en emotie samenkomen." VRIJE TRAINING FORMULE 1 mand die toevallig ook een Neder lander is, wint. Maar ik kan niet ontkennen dat het iets met me deed." Nou ja, 'iets'. ,,Kippenvel tot aan de kruin." Borst belt de redactie van deze krant. Of ze willen dat hij - bij wijze van hoge uitzondering - Je vindt je nieuwe baan op nationalevacaturebank.n wie je ook bent, wat je ook wil worden, ik ben die HANDIGE TECHNICUS die jullie team komt versterken. zaterdag 8 mei 2021 GO MORGEN, 15.00 UUR RACE en kippenvel tot kruin' - Hugo Borst ROTTERDAM Afgaande op de vrije trainingen van giste ren heeft Mercedes de boel ook in Spanje goed op orde. In de ochtendsessie was Valt- teri Bottas het snelst, toen slechts op drie honderdsten gevolgd door Max Verstap pen. In de middag ging het harder, was Lewis Hamilton het rapst en klokte Verstap pen slechts de negende tijd, waarbij aangetekend dat die zijn snelste ronde onderbrak na een foutje. Misschien zorgelijker voor Red Bull Racing: in de zoge heten 'long runs' was Merce des ook duidelijk sneller. Toch was Verstappen niet pessi mistisch: ,,Het was best een goede dag, niets schokkends. De auto lijkt redelijk competi tief." NA 3 VAN DE 23 RACES WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 69 1. Mercedes 101 2. Verstappen 61 2. Red Bull 83 3. Norris 37 3. Mclaren 53 4. Bottas 32 4. Ferrari 42 5. Leclerc 28 5. Alpine 13 6. Pérez 22 6. Alpha Tauri 9 7. Ricciardo 16 8. Sainz jr. 14 9. Ocon 8 10. Gasly 7 ▲Verstappen viert zijn eerste overwinning in de F1 in Barce lona op 16 mei 2016. ATijdens de eerste vrije training op Circuit de Catalu- nya gisteren. fotos getty, afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21