i ia 32 Ten Hag tolereert ook na de titel geen verslapping bij Ajax 19 dat in deze vorm zonder Berghuis en Toornstra? de rivaal, die in de Kuip de laatste jaren zelden of nooit de drie punten laat liggen, te diepgeworteld. De 6 2 in januari 2019 was de uitzonde ring op de regel, een moment ook waarop de aanhang van Feyenoord zichzelf af en toe in de arm moest knijpen om zeker te weten dat de onverwachte voetbalshow onder leiding van Robin van Persie wel al lemaal werkelijk gebeurde. Steunpilaren Die middag kwamen ook de namen van Jens Toornstra en Steven Berg huis als doelpuntenmakers op het wedstrijdformulier. Dat die twee steunpilaren morgen in de Klassie ker door schorsingen ontbreken, maakt het vertrouwen in een goede afloop aan Rotterdamse kant er be paald niet groter op. Advocaat kreeg de vraag hoe het werkt bij clubs die een landstitel binnen hebben en een week later weer een competitiewedstrijd moeten afwerken. ,,Daar is geen zinnig woord over te zeggen'', zegt Advocaat. ,,De ene club zal zeggen: we gaan het laten zien en we vlie gen erop. En de andere..' Advocaat wilde de goden niet verzoeken en maakte de zin niet eens af. Zijn dienstverband bij Fey- enoord wel. Er is een deel van de aanhang die het vast liever anders had gezien. Die concludeert dat de koek op is en Advocaat een blok kade vormt op weg naar een plekje in de voorronde van de nieuw te EREDIVISIE Programma Stand vormen Conference League. Een ander deel hangt de theorie van 'sa men uit en samen thuis' aan en ziet Advocaat niet als schuldige van het wegzakken van Feyenoord. Tot die laatste categorie behoort, duidelijk, de clubleiding van Feyenoord. Frank Arnesen en Dick Advocaat spraken dinsdag met de spelers groep. De boodschap was helder: dit verlangt de leiding van Feyen- oord van de spelers in de laatste we ken van het seizoen. Wat dat dan precies is? Een weerbare houding, een professionele instelling en een intensiteit die het mogelijk maakt om Ajax serieus partij te bieden. Advocaat stelde zich deze week kwetsbaarder op dan gebruikelijk en vertelde zijn spelers dat de uitla tingen in Den Haag niet verstandig waren geweest. Te emotioneel en te veel gebaseerd op frustratie, con cludeerde hij zelf. Dat voelde voor de spelers misschien wel als een ex cuus, waar de spelers zelf ook aan gaven niet bepaald lekker voor de dag te zijn gekomen bij ADO. ,,Maar die verhalen over de chemie en of het is uitgewerkt tussen de spelers en de staf', zuchtte Advocaat. ,,Neem van mij aan, die verhouding is net zo slecht of goed als bij iedere andere club.'' Tyrell Malacia ondersteunde oog in oog met de pers dat betoog met de opmerking 'wij staan allemaal honderd procent achter de trainer'. Misschien wel met de houdbaar heid van een verse vis, dat wel. Want als de angst van veel aanhan gers werkelijkheid wordt? Dat Ajax in de Kuip wél het gaspedaal tot de bodem intrapt en wint van een worstelend en ook nog eens geha vend Feyenoord? Dat het Feyen- oord nog een extra tik geeft terwijl de Rotterdammers al even in de touwen van de boksring hangen. ,,We moeten winnen, hoe maakt niet meer uit'', zegt Malacia. ,,Waar onze kansen liggen? We gaan heel veel strijd leveren. Dat moet altijd, al was het zondag tegen ADO niet te zien. Maar angst? Deze wedstrijd wil je altijd spelen.'' Erehaag Een Rotterdamse erehaag zal de kampioen niet krijgen. „Feliciteren, een bloemetje? Moet dat?'' zei Ma- lacia. Een hand kan Ajax best krij gen, aldus Advocaat. En het bloe metje en de felicitaties hebben ze in Amsterdam al lang en breed ont vangen. Maar daar blijft het dan ook bij. De verstokte Feyenoord-aanhanger hoopt maar dat die houding de grote rivaal niet boos zal maken. Ten Hag was in zijn vooruitblik op de Klassieker duidelijk niet van plan om het vuurtje tussen de aartsrivalen verder op te stoken. Zo ging hij vrijwel alle vragen over een eventuele erehaag van Feyenoord uit de weg. ,,Ik zou in ieder geval zeggen: 'De kampioen moet je feliciteren..'" Ten Hag wenste ook niet uit te weiden over de sportieve problemen van Fey- enoord. Zoals vaker, ging het bij Ten Hag vooral over zijn eigen ploeg, waarvan hij ondanks de vorige week veroverde landstitel een sterk restant verwacht. ,,We zijn kampioen, hebben de beker ge wonnen, maar we moeten blijven bevestigen dat we de nummer één van Nederland zijn. Daar komen is makkelijker dan daar blijven. En dat laatste begint zondag meteen tegen Feyenoord. Elke wedstrijd moet het bij ons beter en dat is zondag niet anders." Ajax bleef in de eredivisie in de laatste twintig duels zonder ne derlaag. Daar zaten toppers tegen PSV (twee keer gelijk), AZ (twee keer winst) en Feyenoord (winst) tussen. Van de aartsrivaal won Ajax in januari, maar zonder franje. Door ongeslagen te blijven en bijvoorbeeld de magische grens van honderd doelpunten (nu 93) te doorbreken, kan de landskampioen het seizoen in stijl afsluiten. Supporters Met statistieken is Ten Hag niet bezig. Wel beseft de oefenmeester dat Ajax de achterban een enorm plezier doet bij een nieuwe over winning op Feyenoord, waarvoor Europees voetbal met twee zeges uit de laatste zes duels steeds ver der op de tocht is komen te staan. ,,Voor onze fans is deze wedstrijd heel belangrijk. Dat weten we en zo zullen we het ook benaderen", aldus Ten Hag, die dan ook niet van plan is veel steunpilaren te sparen. ,,We zullen zondag een sterk elftal opstellen. Ik kies het elftal waarmee ik denk dat we kunnen winnen." Daar hoort Nicolas Tagliafico niet bij. De Argentijn is geschorst en krijgt na het zware seizoen, de afstand naar het thuisfront en de Copa América die over een maand op de rol staat na de zaterdagtrai ning vakantie van Ten Hag. ,,Als de bonden hun gang kunnen gaan, zit er geen enkel moment van rust in. We zullen keuzes ma ken om spelers het optimale pro gramma aan te bieden. Vakantie hoort daarbij." Voor onze fans is deze wedstrijd heel belangrijk. Dat weten we en zo benaderen we het Ten Hag wijst komende week waarschijnlijk nog een paar Aja- cieden aan die vervroegd vrijaf krijgen. ,,Het zullen geen vijf of zes spelers zijn, maar na zondag zou dit voor nog enkele spelers nodig kunnen zijn om aan drie weken vakantie te komen. Ik moet de belangen van Ajax op de korte en lange termijn bewaken. Ik wil niet in de herfst al met een uitge bluste selectie zitten. Die kalen der; het is gewoon crazy." Daarmee heeft Tagliafico moge lijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax gespeeld. De linksback ambi eert een overstap naar een top- competitie. Ten Hag gaat er voor alsnog vanuit hem in de zomer weer te verwelkomen. ,,Hij is kri tisch bij het kiezen van zijn club en ik hou hem heel graag bij ons." zaterdag 8 mei 2021 GO SPEELRONDE Gisteren Sparta - Vitesse nnb Vandaag 16.30 uur FC Twente - Heracles 18.45 uur Heerenveen - FC Utrecht 20.00 uur AZ - Fortuna Sittard 21.00 uur VVV - RKC Morgen 12.15 uur FC Emmen - FC Groningen 14.30 uur Feyenoord - Ajax 14.30 uur PEC Zwolle - ADO Den H. 16.45 uur Willem II - PSV 1 Ajax gespeeld 31 w g v 25 4 2 pt (v-t) 79 93-21 2 PSV 31 19 8 4 65 67-32 3 AZ 4 Vitesse 5 Feyenoord 6 FC Utrecht 7 FC Groningen 31 19 7 5 18 6 7 15 10 6 13 11 7 13 7 11 64 69-41 60 48-29 55 60-32 50 51-40 46 36-36 8 Heracles 31 12 6 13 42 40-46 9 Sparta 31 11 7 13 40 44-47 10 Fortuna Sittard 31 12 4 15 40 46-52 11 Heerenveen 12 FC Twente 13 PEC Zwolle 14 RKC 15 Willem II 31 31 31 31 31 9 11 11 9 10 12 8 11 12 6 8 17 6 7 18 38 41-44 37 43-45 35 41-48 26 28-48 25 34-64 16 FC Emmen 31 5 9 17 24 33-63 17 VVV 31 6 4 21 22 39-81 18 ADO Den Haag 31 3 10 18 19 25-69 A Feyenoorder Mark Diemers duelleert met Ryan Gravenberch in de eerdere Klassieker van dit seizoen, die door Ajax met 1-0 werd gewonnen. FOTO PIM RAS MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord - Ajax Ga naar de AD-app of ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Ajax mag de schaal dan binnen hebben, de kampioen is vol gens trainer Erik ten Hag niet van plan de rode loper uit te rollen voor de komende tegen standers. Zeker niet in het hol van de leeuw, waar het ge plaagde Feyenoord morgen wacht. ,,Voor onze fans is deze wedstrijd heel belangrijk. Zo zullen we het ook benaderen." Johan Inan Amsterdam - Erik ten Hag Ajax-coach Erik ten Hag mist Nicolas Tagliafico tegen Feyen ord, de Argentijn mag al met vakantie. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19