SPECIAAL NIEUWS 13 Moederdagtip: een inkijkje in het leven van een Nederlands gezin in coronatijd Bestel nu op pzc.nl/tocheenmooiedag VOOR MOEDER zaterdag 8 mei 2021 De gastouders Ingrid en Maurice met fan-artikelen van Jeangu (links). De andere foto's zijn ge maakt van Jeangu in het Henge lose gastgezin Grimberg. fotos pim met de best introverte Jeangu. ,,Hij kwam, als ik 's middags aan het ko ken was, vaak op een kruk bij me in de keuken zitten. Hij leerde me Suri naamse bami met veel soja, knoflook en vijfkruidenpoeder maken, hij sneed groenten, en ondertussen klet sten we wat af. Ik merkte dat hij het fijn vond dat hij met mij over alles kon praten. Over het conservatorium, zijn toekomst, zijn leven in Suri name. Wat hem in die eerste maan den vooral bezighield: dat hij en zijn tweelingbroer Xillan voor het eerst gescheiden waren. Hij had gekozen voor zichzelf en hoe zou het Xillan vergaan? Daar had hij zo zijn zorgen over.'' Wat Jeangu volgens haar vooral in Nederland trof- los van de ijzige winterse koude - was de vrije sfeer. ,,Hij vond het fijn dat hij bij ons open kon praten over het feit dat hij op jongens viel. Dat was in 'macho' Suri name best een beetje anders geweest. Het hielp daarbij ongetwijfeld dat mijn man een heel lief zachtaardig mens is en een van onze zonen ook op mannen valt.'' Honden Iets kleins wat Jeangu in die eerste periode trof: de Nederlandse omgang met dieren. ,,We hebben altijd hon den gehad en hij vond het heel bij zonder hoe die onderdeel van het ge zin waren. In Suriname is dat an ders.'' In de twee jaar dat Jeangu bij hen woonde, klonk er elke dag muziek in huis. ,,Hij zong en speelde altijd gi taar, dus toen hij wegging, was het opeens wel erg stil. Hij kwam mijn man en ik ook vaak een tekst of me lodie voorleggen: vinden jullie dat wat? Zo hebben wij de eerste versies van zijn latere hit Gold gehoord. Hij was in die periode trouwens altijd al van één ding overtuigd: hij zóu door breken. Ik was dat trouwens ook. Al vanaf die eerste keer dat hij in onze woonkamer begon te zingen.'' Toen Jeangu later naar Enschede en vervolgens naar Amsterdam ver huisde, hielden Ingrid en Maurice contact. ,,Nadat hij zijn huidige ma nager Pieter Perquin had leren ken nen, kreeg hij het al snel heel druk, dus we gingen hem natuurlijk niet steeds bellen of appen. Af en toe een Hij vond het fijn dat hij bij ons open kon praten over het feit dat hij op jongens viel - Ingrid Grimberg bericht op Facebook, dat wel. We gin gen wel regelmatig naar zijn optre dens. De laatste keer, in het Amster damse Paradiso, zag Jeangu's vriend Sebas ons vertrekken en riep ons: jul lie moeten echt even hallo komen zeggen. Toen hebben we nog gezellig staan kletsen.'' Het songfestival bekijken ze, net als de rest van Nederland, thuis op tv. Of 'hun' J eangu gaat winnen? ,,Als ik de bookies en andere voorspellingen moet geloven is het antwoord na tuurlijk nee'', zegt Ingrid. ,,Maar'', voegt ze er direct aan toe, ,,ik denk dat winnen voor Jeangu eigenlijk niet belangrijk is. Hij vindt het veel be langrijker dat hij tijdens zijn show iets van zichzelf laat zien; zijn mu ziek, zijn gedachten, zijn stijl.'' Toen de wereld op slot ging een jaar geleden, begon Frank Poorthuis te schrijven. Elke dag berichtte hij voor de krant over zijn gezin, zijn dagelijks leven, de zorgen om zijn zwakke longen, maar ook over de historische tijd waarin we leven. De scholensluiting, zoom-meetings, mondkapjes, worstelende middenstanders, de veerkracht van zijn kinderen, alles kwam voorbij. Frank ontving duizenden reacties van mensen die graag meelezen met zijn kleine en grote beslommeringen. Zijn columns zijn daarom nu gebundeld in Toch een mooie dag. Verras de moeder waar je zoveel van houdt met een exemplaar en doe jezelf er ook gelijk één cadeau. Nu 2 exemplaren voor maar 19,95!* VAN DE PZC Halve finale 1 Halve finale 2 Finale RAS EN PRIVÉBEELDEN *ExcLusief verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13