Inner Wheel voert actie voor studie hart- en vaatziekten bij vrouwen Onderzoek naar overlast drugs in Goes in ijskast 6 ZEEUWS-VLAANDEREN HAARDONATIE GEKORTWIEKT VOOR HET GOEDE DOEL „Eigenlijk zou ik wel willen weten wie er straks met mijn haar rondloopt." Indy doneerde haar lange lokken, zodat er een pruik mee gemaakt kan worden. ndy Goossen (9) uit Axel moet er nog aan wennen. Haar lange haar - 'Het kwam tot mijn navel'- is er nu af. ,,Best gek hoor. Als ik mijn jas aan deed, moest ik altijd mijn haar er overheen halen. Dat hoeft nu niet meer, maar ik doe het nog wel au tomatisch." Ze liet haar lokken af knippen voor het goede doel. Haar haar wordt verwerkt tot een pruik, voor iemand die geen haar meer heeft door chemotherapie. Daarnaast haalt ze geld op. Vijf tienhonderd euro is het streven, want zoveel kost een pruik. Vriendin ,,Ik kwam op het idee door een vriendin van me die ook daarom haar haar liet afknippen. En daar naast is het voor Peggy, dat was een vriendin van mijn ouders en die is overleden aan kanker", ver telt Indy. Ze is een inzameling be gonnen op doneeractie.nl/haar- doneren-door-indy/-5224i, waar Nu hoef ik tenminste niet meer met mijn haar in een knotje - Indy Goossen ze mensen vraagt ook te doneren. Maar dan in de vorm van geld: 'Doe je met mij mee om er voor te zorgen dat mensen zich weer be ter gaan voelen als ze weer haar hebben? Want het is het fijnste als je weer echt haar kunt krijgen. Het maken van 1 pruik kost al 1500 euro. Dat is heel duur. Ik do neer mijn haar, doneren jullie geld?' Op de video die ze van de knip beurt liet maken en op TikTok zette, staat ze nog breed lachend met de twee vlechten in haar hand. Spijt als haren op haar hoofd heeft ze dan ook niet. Ster ker nog, ze raadt iedereen aan het zelfde te doen. ,,En nu hoef ik ten minste niet meer met mijn haar in een knotje", zegt ze lachend. Want stiekem had ze best een he kel aan dat knotje en nu het haar net over haar oren valt is ze daar vooralsnog van verlost. Mooi Het is vakantie en slechts een en kele klasgenoot heeft Indy met een veel korter koppie gezien. Nerveus om met een nieuwe look op school te komen is ze echt niet. Ze kreeg ook alleen maar leuke re acties. Vooral mensen die het heel mooi van haar vonden dat ze haar haar doneerde. ,,Ik laat het nu wel weer groeien en dan laat ik het weer afknippen. Weer voor het goede doel." Sophie Stockman Terneuzen Alle zeventig Inner Wheel service clubs in Nederland houden de ko mende drie jaar acties voor het zelfde doel: Hart voor Vrouwen. Die landelijke stichting is afhanke lijk van sponsoren en zet zich sinds begin 2014 in voor onder zoek naar hart- en vaatziekten bij vrouwen: er overlijden jaarlijks na melijk meer vrouwen dan mannen aan. Hart- en vaatziekten zijn bij vrouwen moeilijker te signaleren. Door meer onderzoek en voorlich ting wil de stichting ervoor zorgen dat de symptomen makkelijker te herkennen zijn. Inner Wheel vraagt op allerlei manieren aan dacht voor Hart voor Vrouwen en heeft als doel om landelijk 100.000 euro binnen te halen, verspreid over drie jaar. Bewustwording Iedere club geeft zijn eigen draai aan de landelijke acties. In Zeeuws-Vlaanderen werd onlangs de aftrap gegeven met bewustwor- dingswandelingen en er volgen meer activiteiten. Bij de wandelin gen, die de afgelopen weken waren uitgezet in Hulst Axel en Retran- chement, zijn onderweg bordjes te zien met symptomen waar je als vrouw alert op moet zijn en die kunnen leiden tot een hartinfarct. Bijvoorbeeld klachten zoals duize ligheid, een angstig en onrustig gevoel of extreme vermoeidheid. De wandelingen krijgen dit jaar een vervolg. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen heeft ook een cadeaupakketje met speciale Hart voor Vrouwen-thee van het Zeeuws-Vlaamse bedrijf Bloomz samengesteld. Dat is te be stellen via innerwheel.nl. GOES Een breed onderzoek naar drugsoverlast in Goes komt er voorlopig niet. Daarmee wordt ook de discussie over het wel of niet toelaten van buitenlanders in de coffeeshops geparkeerd. Nu mogen enkel Nederlanders wiet halen in de twee Goese cof feeshops. Over de vraag of dat moet veranderen was de gemeen teraad een halfjaar geleden erg ver deeld. De hele oppositie zegt: laat buitenlanders toe, want nu wor den ze in de handen van straathan delaren gedreven. Die zorgen voor overlast en een onveilig gevoel. Co alitiepartijen CDA en SGP/CU willen daar echter niets van weten. Daarmee heeft de VVD een sleutelpositie. Hoewel de lokale af- deling in haar verkiezingspro gramma pleitte voor het toelaten van buitenlanders in de shops, wil ze nu eerst verder onderzoek. Ook de raad wenste verder onderzoek naar de drugsproblematiek. Dat onderzoek komt er voorlo pig niet. Volgens burgemeester Margo Mulder heeft het geen zin, nu alles anders is door corona. Zo dra de situatie het toelaat, komt het onderzoek er alsnog. In een aantal andere gemeenten is het i-crite rium - waarmee het weren van de buitenlanders uit de coffeeshops is geregeld - al afgeschaft in een po ging de straathandel te doen afne men. Ook in Vlissingen zijn bui tenlanders binnenkort weer wel kom in de shops. zaterdag 8 mei 2021 Een ander loopt straks met Indy's haar Het Guido van der Heijden Axel De afgeknipte vlechten van Indy worden verwerkt tot een pruik. Vrouwenlevens redden, daar maakt Inner Wheel Zeeuwsch- Vlaanderen zich de komende drie jaar sterk voor. De service club gaat zich op allerlei manie ren inzetten voor de stichting Hart voor Vrouwen. Indy met lang haar. fotos martine goossen Het moment van de waarheid, eindresultaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134