IK BEN BANG DE CONTROLE KWIJT TE RAKEN' Gerard Ekdom 'Ik ga hard op magnesium en vitamine D' 'Hardlopen werd een nieuwe verslaving' 'Elke middag doe ik een discodutje' 'De lamp bedienen moet al via een app' 'In de tuin werken is de ideale therapie' Radio-dj Gerard Ekdom (43) moet vroeg uit de veren voor Radio 10 met Ekdom in de Morgen, maar gaat steevast te laat naar bed. Vanavond en volgende week zaterdag presenteert hij op SBS6 De Radio 10 Songfestivalquiz. ETEN DRINKEN 'Mijn wekker gaat doordeweeks om kwart voor 5. Dan eet ik een yoghurtje met een zooi vitaminepillen erin. Magnesium, vitamine D, daar ga ik hard op. Op het werk een dubbele cappuccino en na afloop van Ekdom in de Morgen een banaan. Die noemen we 'de banaan van 10-over-10'. Ik eet veel biologisch, steeds minder vlees en niet veel ongezonde rotzooi. Laatst had ik stiekem een reep karamel-zeezout gekocht en die eet ik dan niet op. Maar ik weet dat-ie ergens glimlachend op mij ligt te wachten - als de kinderen hem niet al hebben opgegeten. Ik ben een liefeebber van alcohol, vooral van goede wijn. Dronken ben ik nooit. Ik drink er altijd water met bubbels naast, dat scheelt. Bovendien heb ik angst de controle kwijt te raken, dat heb ik ook met drugs.' BEWEGEN 'In 2009 ging het roer om. Ik was 12 kilo zwaarder dan nu. Op een sticker op mijn auto stond: Wees een bink, rook en drink. We verhuisden naar Soest, naar de bossen en duinen. Daar ben ik gaan hardlopen, eerst nog in een legging van mijn vrouw, en dat werd een nieuwe verslaving. Ik probeer nu drie keer per week te rennen, zo'n kilometer of 10, 12. En sinds de ochtendshow heb ik een personal trainer. Zo'n weekritme verandert je eetpatroon, waardoor je kunt aankomen. Sporten geeft het omgekeerde McDonald's-gevoel: je hebt er zin in als je bij McDonald's naar binnen gaat maar als je naar buiten komt, voel je je verschrikkelijk. Bij sporten heb je geen zin, maar voel je je daarna fantastisch.' SLAPEN 'Ik moet elke middag een uurtje liggen, ik noem het mijn discodutje. Ik ben een avondmens die een ochtendshow doet. Half 11 naar bed is te laat, maar ik doe het toch. Ik slaap als een roos, behalve in de nacht van zondag op maandag; een soort schakelpunt naar het doordeweekse schema. Ach, hoe ouder, hoe minder slaap je nodig hebt. Mijn jongens van 13 en 15 liggen soms tot half 2 in hun nest. Dan denk ik: o ja, dat deed ik vroeger ook!' SCHERMTIJD 'Dat scheelt nogal, maar ik schaam me als ik 4,5 uur schermtijd heb. Vaak heb ik dan gewoon gewerkt, maar het komt ook door alle apps die erop zitten. Wil ik de lamp aandoen, dan moet dat via de app, zit ik weer op mijn mobiel. Effe muziekje aan, Sonos, klik. Maar je kunt ook weleens doelloos op je telefoon zitten. Vroeger postte ik meer op Instagram, maar door die corona-ellende maakte ik ineens niks meer mee.' ONTSPANNEN 'Met hardlopen maak ik mijn hoofd leeg. Ook een ideale therapie: een paar uur in de tuin werken. Dan hoef ik niet na te denken en heb ik na afloop een voldaan gevoel. Of met mijn vrouw de plas op in onze sloep. Flesje wijn mee, Michael Franks op. Muziek is mijn belang rijkste vorm van ontspanning. Doelloos plaatjes draaien in mijn studio beneden voor een denkbeeldig publiek, en lekker pielen aan de remix.' MEZZA 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 127