Rotterdam lost schuld af van slachtoffers toeslagenaffaire Incestonthulling met opzet in twijfel getrokken Natuurlijke oplossing voor piasproblemen bij mannen EUWS 11 KNUFFELEN HERENIGD 'Beoordeeld met een 8,6*' Dat blijkt uit e-mails waarover on- derzoeksplatform Argos beschikt en waarvan ook deze krant de in houd kent. De Vlaamse schrijfster Op de Beeck (47) vertelt in september 2017 in tv-programma De Wereld Draait Door dat ze in haar jeugd door haar (inmiddels overleden) vader seksueel is misbruikt. Ze brengt kort daarna een boek over incest uit. Columnisten en geheu genexperts vallen Op de Beeck na de uitzending fel aan: haar onthul ling zou zijn gebaseerd op 'her vonden herinneringen', een om streden fenomeen. Onder de experts die in de me dia kritiek leveren op het emotio nele verhaal van de schrijfster zijn verschillende deskundigen die deel uitmaken van de Lande lijke Expertisegroep Bijzondere Zedenzaken (LEBZ). Die groep is in 1999 opgericht om politie en justitie onafhankelijk advies te geven over onderzoeken in speci fieke ingewikkelde misbruik- zaken. De LEBZ werd in het leven geroepen in een reactie op ver schillende affaires waarin ver dachten van seksueel misbruik uiteindelijk onschuldig bleken. In e-mails uit 2017 die in het bezit zijn gekomen van onder zoeksprogramma Argos blijkt dat die experts 'achter de schermen zijn aangespoord om in de media I te reageren op de hervonden her inneringen' van de schrijfster. Die aansporing gebeurde vanuit een coördinator die in dienst was van de politie. Discussie In wetenschappelijke kringen is veel discussie over het fenomeen 'hervonden herinneringen', waar bij herinneringen aan een trauma pas vele jaren later opeens naar boven komen. Een rapport van de gezondheidsraad moest enige con sensus bieden: er blijken zowel hervonden herinneringen te be staan die fictief zijn als herinne ringen die op ervaringen berusten. LEBZ-experts stellen na de ont hulling van Op de Beeck in de me dia dat in dit geval 'verdrongen herinneringen onwaarschijnlijk zijn'. Dat is opmerkelijk, omdat slachtoffers van zedenzaken waarin dergelijke late herinnerin gen een rol spelen, zich hierdoor kunnen laten ontmoedigen om überhaupt aangifte te doen. De politie bevestigt in de uitzending van Argos dat 'de coördinatoren van de LEBZ (in dienst van de po litie) interviewverzoeken door verwezen naar externe LEBZ-des- kundigen'. Ook meldt de politie: ,,In de opsporingsonderzoeken die de LEBZ krijgt voorgelegd worden de richtlijnen lang niet altijd nageleefd door behandelaars. In een groot deel van de zaken met aspecten van hervonden herinne ringen is sprake van suggestieve technieken door behandelaars, en interpretatie van flarden, beelden, gedragingen en gevoelens door therapeuten of andere vertrou wenspersonen.'' De Tweede Kamer heeft enkele maanden geleden al gevraagd om een onderzoek naar de werkwijze van de LEBZ. De uitzending van Argos is vandaag tussen 14.00 en 15.00 uur te beluis teren op NPO Radio 1. ,,Het wachten op een oplossing duurt te lang en wij kunnen deze gezinnen nu helpen. Deze mensen leven vaak al jaren van het be staansminimum. Elke dag langer wachten is onacceptabel'', zegt wethouder armoedebestrijding en schuldenaanpak Michiel Grauss (ChristenUnie-SGP). ,,Door onze actie zijn deze gedupeerden schul denvrij en hebben ze de beschik king over hun volledige inkomen. Zo kunnen ze een nieuwe start maken met het geld dat ze terug krijgen van de Belastingdienst.'' Vorige week kregen bijna 15.500 getroffen ouders in heel Nederland te horen dat ze recht hebben op de Catshuisregeling, een compensatie van 30.000 euro. Maar er zijn ook honderden slachtoffers die onte recht het bericht kregen dat zij géén recht hebben op dit bedrag. Ook is het aantal aanvragen voor compen- satie veel groter dan verwacht. De teller staat inmiddels op meer dan 36.000, terwijl de Belastingdienst in december nog 10.000 gedupeer den in beeld had. De uitbetaling loopt dus vertraging op. Door op eigen initiatief gedu peerden te helpen, neemt Rotter dam een financieel risico. Het col lege van burgemeester en wethou ders gaat ervan uit dat het geld van uit de landelijke overheid straks het Gedupeerden kunnen nieuwe start maken met geld van de Belastingdienst bedrag op de gemeentebegroting dekt, laat de gemeente weten. Het gaat om Rotterdammers die al door de gemeente worden gehol pen vanwege hun schulden. Op dit moment zijn er vijftig gedupeerden bekend. De gemeente gaat hen bel len met het goede nieuws. De groep gedupeerden is waarschijnlijk veel groter, maar de gemeente is afhan kelijk van de informatie van de Be lastingdienst. De verwachting is dat vierhonderd mensen kunnen rekenen op steun van de gemeente. In totaal zijn waarschijnlijk vijf duizend Rotterdammers getroffen door de toeslagenaffaire. Advertentie zaterdag 8 mei 2021 GO maatschappij. Voordat de familieleden elkaar weer in de armen konden vallen, moes ten ze zich uiteraard wel laten testen. foto charles sykes Leden van honderd families die elkaar door corona een jaar niet hadden gezien wer den afgelopen donderdag sa mengebracht in een stadion in New Jersey (VS). Sommige deelnemers kwamen helemaal uit Florida voor de emotionele reünie, die mede was georga niseerd door een luchtvaart- De onthulling van schrijfster Griet Op de Beeck dat zij in haar jeugd door haar vader is misbruikt, is in de media be wust tegengesproken door leden van een zedenexpertise- groep van de politie. Cyril Rosman Rotterdam De gemeente Rotterdam wacht niet tot de overheid afspraken maakt met schuldeisers, maar gaat op eigen houtje de schul den aflossen van slachtoffers van de toeslagenaffaire. Vijftig Rotterdammers zijn komende week al aan de beurt. Antti Liukku Rotterdam M Griet Op de Beeck vertelde in 2017 bij DWDD dat haar vader haar mis bruikte. FOTO'S BNNVARA Vaak 's nachts plassen? Nadruppelen? Veel mannen met piasproblemen door een goedaardige prostaatvergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaagbladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij pias problemen als gevolg van goedaardige prostaatvergroting. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdomsverschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goedaardig is, kan prostaatvergroting het dage lijks functioneren wel beïnvloeden. Diverse piasproblemen Typische verschijnselen van pros taatvergroting zijn vaak 's nachts moeten plassen, het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen ophouden van de urine. Natuurlijke oplossing A.Vogel ProstaforceMed is een natuurlijke oplossing bij plasproble- men als gevolg van een vastgestelde goedaardige prostaatvergroting. Het bevat een hoge dosering van ex tracten van de zaagbladpalmvrucht. Daarom is slechts 1 capsule per dag voldoende. De capsule is klein en daardoor eenvoudig in te nemen. ProstaforceMed is verkrijgbaar in een maandverpakking van 30 capsules en een verpakking van 90 capsules. Dit is goed voor 3 maanden. Persoonlijk advies Mail info@avogel.nl voor persoonlijk advies over natuurlijke ondersteu ning bij piasproblemen bij mannen en het gebruik van ProstaforceMed. Pfostafortetoed' Bij piasproblemen j als gevolg van prostaatvergroting Sabal serrulata-extnxt 1 Adviesprijs vanaf 18,99 Traditioneel kruidengeneesmiddel o.b.v. Sabal serrulata. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. KOAG-nn 11-0421-7618 *bron: avogel.nl A.Vogel B.V. info@avogel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11